Nábytkářský a dřevoprůmysl

Vysoký regál - silo

V nábytkářském a dřevoprůmyslu je jedním z důležitých znaků pro hospodárné skladování: palet a přepravních coills v paletovém regálu- silo a výchozí materiál, dřevo a desky v konzolovém regálu - silo, skladovací technika ušitá na míru této branži. Vzhledem k vyráběnému zboží a použitým látkám zde musí být možné naskladnit a vyskladnit objemné zboží prostorově šetrně a pohodlně pro kompletační práce.

OHRA se specializovala na toto jedinečné skladování a vyrábí individuální regálové systémy pro nábytkářský a dřevařský průmysl: paletové regály - sila až do 24 metrů výšky a především konzolové regály - sila a zvláštní řešení. Naši odborní poradci a inženýři radí a podporují zákazníky od fáze plánování přes stavební fázi až ke konečné přejímce. Přitom jsou zohledněna individuální přání a požadavky.

Jako základ pro náročná sila s vysokými regály byly použity robustní paletové regály. Stojany regálů jsou staticky propočitané a ověřené tak, aby odpovídaly svojí funkčnosti a nosnostem. Dodatečně se použije množství příslušenství jako středící stanice, přípravná místa pro pojízdné kontejnery a předávací stanice.

Regálová hala  
Paletový regál  
Skladové stohovače  
Konzolový regál  
Skladové stohovače  
Skladové stohovače  
Regálová hala  
Konzolový regál  

Paletové regály

OHRA paletový regál je standardním řešením pro poletované zboží a přepravní coli, ale také velmi vhodné pro desky, masiv s skladované výrobky o vysokých hmotnostech.

Rozměry zboží nebo palet přitom nejsou rozhodující, protože mohou být realizovány velké šířky polic s velkými užitnými zatíženími použitím robustních regálových rámů a opěr s velkou nosností.

Paletové regály jsou profesionálním řešením skladování pro množství produktů na nosnících se zbožím. Ať už ve vstupním skladu, ve skaldu polotovarů, náhradních dílů nebo hotových výrobků jsou OHRA paletové regály ideálním skladovacím systémem pro nábytkářský a dřevařský průmysl.

Paletový regál  
Paletový regál  
Skladové stohovače  
Paletový regál  
válečkový dopravník  
Paletový regál  
Paletový regál  
Skladové stohovače  

Skladové plošiny

Současnou plochu skladu je možné znásobit dle výšky haly použitím ocelové plošiny.

Skladovat a kompletovat ve vícero úrovních znamená především ve skladu, v expedici nebo při kompletaci více skladovacího objemu na stejné ploše. To platí i při zástavbě dopravních cest nebo výrobních ostrůvků.

Tento skladovací systém nejvíce splňuje požadavky na hospodárné skladování. Díky použití za tepla válcovaných ocelových profilů na sloupy a nosníky realizovala OHRA robustní skladovací plošinu s vysokou nosností.

Vyškolený personál zohledňuje během fáze plánování přítomnost překážek jako např. stávající okna a dveře nebo odpadní roury a kanály v existujících prostorech. Tak je možné montovat skladovací plošinu přesně a často i za provozu podniku.

Různé podlahové krytiny jako jsou dřevotříska, mřížkové rošty nebo plechy, stejně jako různé předávací stanice se vypracovávají předem na základě zákazníkových požadavků a použitelnosti plošiny.

Skladová plošina  
Skladová plošina  
Skladová plošina  
Skladová plošina  
Skladová plošina  
Skladová plošina  
Skladová plošina  
Skladová plošina  

Konzolové regály

V nábytkářském a dřevoprůmyslu hraje správné skladování těžkých a nepoddajných desek velmi důležitou roli.

Při příjmu zboží je naskladněn materiál jako dřevotříska nebo MDF - desky pro další zpracování tak, aby byl přístupný a roztříděn podle různých rozměrů. Takto je možné vždy a bez velkých časových ztrát dodat do produkčního procesu požadovaná množství a velikosti desek.

Pro toto zadání úkolu se velmi hodí zvlášť robustní a kompaktní konzolové regály. Vysoká nosnost a nastavitelný systém přizpůsobivý proměnlivým nárokům naplňují princip hospodárného skladování s přímým přístupem a minimálním nárokem na prostor.

OHRA plánuje, vyrábí a instaluje robustní a odolné skladovací a regálové systémy, speciálně i pro nábytkářský a dřevozpracující průmysl. OHRA dodává od ručně ovladatelných konzolových regálů až po kompletní regálové haly na uskladnění např. kuchyňských desek všechny stavební díly, na přání včetně statiky, ovladacích prvků a veškerého příslušenství.

Konzolový regál  
Konzolový regál  
Konzolový regál  
Konzolový regál  
Konzolový regál  
Konzolový regál  
Konzolový regál  
Konzolový regál  
Konzolový regál