Přístroje k obsluze regálů

V souladu s požadavky na poloautomatické nebo plně automatické sklady provádíme ve spolupráci se zákazníkem a svými odbornými poradci plánování a konfiguraci výběru vhodného dopravního zařízení.

Konfigurace přístroje k obsluze regálů (RBG) se řídí podle zadání, výrobků a prostorových podmínek. Veškeré RBG mohou být v provedení nejen jako vázané na uličku, ale i s možností jízdy do zatáčky. Tím vzniká možnost obsluhovat několik regálových uliček pouze jedním přístrojem.

Několik RBG v jednom zařízení (sklad dřeva a stavebnin)

 

Díky zabudování mechaniky pro změnu jízdní stopy v podvozku a inteligentní interakci s vlastním softwarem je také možné použití několika vozidel v jednom zařízení. Tím odpadá používání nákladné dopravní techniky mezi jednotlivými regálovými uličkami.

Celkový program RBG sahá od skladových robotů pro menší výškové regály a automatických procesních meziskladů přes vozidla pro skladování palet a mřížových boxů až po dvoustožárová zařízení o nosnosti do 8 000 kg. Jsou možné konstrukční výšky až do 30 metrů.

Dvoustožárové zařízení s možností jízdy do zatáčky (Steinmetz)  

Skladové roboty na palety s možností jízdy do zatáčky (obchod se dřevem)

 

Přehled přístrojů k obsluze regálů

Skladové roboty ke skladování do výšky 12 metrů
Skladové roboty ke skladování do výšky 12 metrů

Obzvláště vhodné pro kompletovací sklady a automatický pohotovostní sklad.

RBG ke skladování do výšky 25 metrů
RBG ke skladování do výšky 25 metrů

Provedení plně automatické nebo i pro poloautomatický provoz s plnohodnotnou kabinou řidiče.

Dvoustožárové zařízení RBG na dlouhý a těžký náklad
Dvoustožárové zařízení RBG na dlouhý a těžký náklad

Vzhledem k nosnosti do 8 tun je zařízení této řady zvláště žádané v případě naskladnění a vyskladnění těžkého a objemného zboží ve výškovém regálu.