Stavební díly a technika pro konsrukční ocelové plošiny

Skladová plošina  

Materiál
OHRA ocelové stavební plošiny jsou vyrobeny zásadně ze za tepla válcované velmi kvalitní oceli S235JRGZ. Při nízkých nárocích se využívají za studena formované plechové profily. Vypočítání statiky a zhotovení se řídí podle DIN 18800, ZH 1/428.

Podpěry
Podpěry plošin jsou z trubek čtvercového průřezu nebo ze za tepla válcované velmi kvalitní oceli, podle nároků a zatížení konstrukce. Výška a vzdálenost podpěr jsou variabilní a přizpůsobí se místním podmínkám. Všechna připojení, spojení z velmi velmi kvalitní stavební oceli podle DIN 18800, ZH 1/428.

Příčky a vaznice
Příčky ze za tepla válcované oceli vytvářejí podpěry rámů lešení. Za tepla válcovaná ocel zde umožňuje nepatrnou stavební výšku a vysoké vzdálenosti os oblastí. Vaznice zhotoveny ze za tepla válcované oceli nebo při nižších narocích z optimalizovaných Sigma profilů, které slouží k upevnění obložení plošiny. Vaznice jsou bez ztáty vášky zaneseny do nosné konstrukce.

Výztuhy
Výztuhy z páskové oceli s napínacími zámky slouží k vyztužení konstrukce lešení. Jsou umístěny pod vaznicí jako horizontální obložení a na čelní nebo podélné straně jako vertikální. Všechna obložení jsou staticky vypočítány a dostupné v dodávce.

Schody
Pro kontrolu plochy lešení zasazujeme nepohyblivé velmi kvalitní schody. Je možné je umístit kdekoliv, i uvnitř plošiny. Všechny schody mají oboustrané zábradlí, standartní provedení v oceli, stupně z mřížového roštu, slzového plechu nebo dřeva

Zábradlí
Zábradlí je s konstrukcí pevně sešroubované. Podpěry zábradlí jsou z oceli a jsou dodány v barvě lešení. Zábradelní madlo a kolenová lišta mohou být podle výběru zhotoveny buď z oceli nebo dřeva (Meranti). Kolenová lišta a okraj proti odvalení jsou příslušenství standartního vybavení.

Místo vydání
Místo vydání pro zhotovení materiálu na plošině je podle UVV norem ZH 1/428 vyrobeno a monotváno se zohledněním minimálních rozměrů. Standartně je místo vydání zajištěno řetězem. Alternativně nabízíme křídlová nebo odvinoací vrata šetřící místo.

Povrch
Volba povrchu podlahy je závislá na využití skladovací plošiny. Jako standartní povrch používáme upínací desky V20E1, 38 mm, surové/surové, obložené drážkami a pérami. Volitelně se nabízejí i upínací desky surové/bílé pro větší světlo před plošinou nebo vysokozahuštěný protiskluzový strukturový povrch. Další varianty jsou z mřížového roštu, slzového plechu nebo trapézového plechu.

Povrch/Barvy
Všechny ocelové stavební díly jsou podle SA 2,5 pískované a opatřeny velmi kvalitním práškovým lakem. Standartní barvy jsou RAL 5015 (azurová), RAL 6011 () a RAL 300 (rudá). Za příplatek jsou moižné i jiné RAL odstíny. Na přání Vám dodáme Vaši skladovací plošinu žárově pozinkovanou.

Skladová plošina

Za tepla válcovaná ocel pro podpěry (3), příčky (1) a vaznic (2) zaručují nepatrnou konstukční výšku

 
Skladová plošina

nízkovibrační ramena kvalitní schodiště se schody s mřížovými rošty, zde v bočním provedení

 
Skladová plošina

Místo vydání s bezpečnostním řetězem

 
Skladová plošina

Specializovaní odborní montéři zaručují profesionální montáž