Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Konzultace

Dřevařství

Skladování dřeva je jedna zvlášť rozmanitá a náročná úloha. Již 30 let ovlivňuje OHRA technický vývoj hospodárných a ke zboží šetrných regálových a skladových řešení. 

OHRA vymyslela a zdokonalila volně pohyblivé rameno, dnešní standard v obchodě se dřevem. Konzole se při nárazu vychyluje a tím chrání cenné zboží a regál.

V dřevařském průmyslu jsou konzolové regály ideálním systémem pro skladování zejména dlouhých, těžkých nebo neskladných materiálů ze dřeva. Díky pevné, ale i tak štíhlé konstrukci z ocelových profilů válcovaných za tepla vytvářejí konzolové regály OHRA velkou skladovací kapacitu při využití malé půdorysné plochy. Završením programu určeného pro toto odvětví jsou další produkty jako paletové regály, vertikální a dřevotřískové regálové systémy.

Konzultace


Konzolové regály

Ideální skladovací systém pro dlouhé, težké nebo neskladné drevené materiály jako drevotrískové desky, balíky reziva nebo masivní drevo. Flexibilní, výškove nastavitelné konzoly se pri nárazech vychylují smerem nahoru a do boku. Tento systém chrání vaše zboží pred poškozením. Všechny konzolové regály vyrábíme a dodáváme na zakázku, podle typu skladovaného zboží a na prání je rovnež montujeme. Konzolové regály OHRA lze instalovat ve vnitrních i venkovních prostorách.

Výhody:

 • Regálové stojany a konzoly z_plnostenných ocelových profilu IPE válcovaných za tepla
 • Regálové stojany oboustranne derované 100:100 mm
 • Vzhledem k_použití plného materiálu se netvorí rez
 • Ve venkovních prostorách možnost zastrešení, dodání zadní steny a okapu
 • Kvalitní práškový povrch
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady

Paletové regály

Paletové regály jsou univerzálním skladovacím systémem velkého množství výrobku. Paletové regály OHRA jsou jedinecné svou robustní konstrukcí oproti konvencním paletovým regálum z_plechu a predstavují výhodu pri statickém vytížení. Použití ocelových za tepla válcovaných profilu pro nosné konstrukcní celky je duležitým faktorem bezpecnosti ve vašem skladu, predevším v_ místech, kde se pohybuje personál a zákazníci. Soucasne jsou regály ekonomicky výhodné, protože je díky vetším šírkám polic potreba méne konstrukcních prvku než u konvencních regálových systému s_nižší nosností.

 • Standardní šírka bunek do 4500 mm
 • Vysoká schopnost zatížení: standardní zatížení pole do 32 700 kg, zatížení bunky do 5100 kg
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady
 • Volitelne se zastrešením, stenou nebo jako kompletní regálová hala

Vertikální regály

Vertikální regály jsou perfektním a pro zákazníka optimálním zpusobem skladování mnoha druhu zboží jako lišt, profilu, tycí nebo trubek. Ruzné druhy a rozmery zboží lze roztrídené a snadno dostupné vystavit ve skladu nebo v_prodejne. Pro skladování drevotrískových desek prímo v_míste jejich prírezu neexistuje lepší alternativa než robustní deskový regál OHRA. Zásuvný systém z_trubek ctvercového prurezu je osvedcený a má dlouhou životnost. Pro snadné uložení a vyjmutí zboží se pred každou regálovou bunku upevní kvalitní váleckové dopravníky.


Automatické skladovací systémy

Optimalizace skladu pomocí cástecné nebo plné automatizace procesu zaskladnení a vyskladnení. Podle principu vychystávání »man-to-goods« se zvyšuje výkonnost kompletace. Podle prání zákazníka lze odebírat celé balíky nebo jednotlivé palety a transportovat je k_predávací stanici.

 • Nejvyšší možný výkon prekládky pro kompletacní zakázky
 • Kdykoliv možnost rozšírení z_rucního až na plne automatické ovládání
 • Modulové pripojení na zákaznický software ERP
 • Ovládání více regálových chodeb pomocí jednoho prístroje
 • Redukce investicních nákladu, optimální pomer cena/výkon 

Reference pro obchod se dřevem

Karl Pichler
Jean Hue Socoda
Greenteam
HBK Dethleffsen GmbH
Beinbrech
Karl Pichler

Karl Pichler

S cílem zlepšit dostupnost zboží a získat více místa pro širší nabídku produktů přistoupila firma Karl Pichler z jižního Tyrolska provozující velkoobchod se dřevem k modernizaci svého skladu využitím regálového zařízení na pojízdných podstavcích, jehož výrobcem je společnost OHRA. 

Na Úspěšný příběh

Jean Hue Socoda

Jean Hue Socoda

Firma Hue-Socoda, jeden z předních prodejců dřevěných desek v Bretani, vybavila svůj nový sklad v Langueux regálovými systémy od OHRA: Vysoká nosnost konzolových regálů umožňuje skladovou výšku devíti metrů, a tím i využití plochy do výšky. Flexibilně zavěšená konzolová ramena se dají snadno upravit podle měnícího se sortimentu.

Na Úspěšný příběh

Greenteam

Greenteam

Maďarský podnik Greenteam ve spolupráci se sesterskou firmou Nypan modernizoval svůj sklad s cílem vytvořit větší skladovou kapacitu zařízením od společnosti OHRA, které je vybaveno konzolovými regály namontovanými na pojízdných podvozcích. Systém sestávající ze sedmi regálových řad umožňuje kompaktní skladování více než 140 různých variant pracovních kuchyňských desek na deseti úrovních. 

Na Úspěšný příběh

HBK Dethleffsen GmbH

HBK Dethleffsen GmbH

Prodejce dřeva a stavebních materiálů HBK Dethleffsen kompletně restrukturalizoval svůj celý sklad na pracoviště v Treia. Velká skladovací hala o ploše 5 000 m2 byla vybavena konzolovými a paletovými regály společnosti OHRA

Na Úspěšný příběh

Beinbrech

Beinbrech

Společnost Beinbrech GmbH & Co.KG, jeden z předních prodejců dřeva a stavebních materiálů na jihozápadě Německa, rozšířila své skladovací kapacity novými konzolovými regály od společnosti OHRA ve svém firemním sídle v Bad Kreuznach.

Na Úspěšný příběh