Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Konzultace

Nábytkářský a dřevoprůmysl

V nábytkářském a dřevoprůmyslu je jedním z důležitých znaků pro hospodárné skladování: palet a přepravních coills v paletovém regálu- silo a výchozí materiál, dřevo a desky v konzolovém regálu - silo, skladovací technika ušitá na míru této branži. Vzhledem k vyráběnému zboží a použitým látkám zde musí být možné naskladnit a vyskladnit objemné zboží prostorově šetrně a pohodlně pro kompletační práce.

OHRA se specializovala na toto jedinečné skladování a vyrábí individuální regálové systémy pro nábytkářský a dřevařský průmysl: paletové regály

 • Optimální využití stávajících ploch
 • Optimalizace jízdních drah
 • Maximální kvalita zárukou dlouhé životnosti
 • Napojení na tok materiálu ve výrobě
 • Na míru šitá systémová technologie

Konzolové regály

V nábytkářském a dřevoprůmyslu hraje správné skladování těžkých a nepoddajných desek velmi důležitou roli. Při příjmu zboží je naskladněn materiál jako dřevotříska nebo MDF - desky pro další zpracování tak, aby byl přístupný a roztříděn podle různých rozměrů. Takto je možné vždy a bez velkých časových ztrát dodat do produkčního procesu požadovaná množství a velikosti desek.

Pro toto zadání úkolu se velmi hodí zvlášť robustní a kompaktní konzolové regály. Vysoká nosnost a nastavitelný systém přizpůsobivý proměnlivým nárokům naplňují princip hospodárného skladování s přímým přístupem a minimálním nárokem na prostor.

OHRA dodává od ručně ovladatelných konzolových regálů až po kompletní regálové haly na uskladnění např. kuchyňských desek všechny stavební díly, na přání včetně statiky, ovladacích prvků a veškerého příslušenství.


Automatické skladovací systémy

Optimalizace skladu pomocí cástecné nebo plné automatizace procesu zaskladnení a vyskladnení. Podle principu vychystávání »man-to-goods« se zvyšuje výkonnost kompletace. Podle prání zákazníka lze odebírat celé balíky nebo jednotlivé palety a transportovat je k_predávací stanici.

 • Nejvyšší možný výkon prekládky pro kompletacní zakázky
 • Kdykoliv možnost rozšírení z_rucního až na plne automatické ovládání
 • Modulové pripojení na zákaznický software ERP
 • Ovládání více regálových chodeb pomocí jednoho prístroje
 • Redukce investicních nákladu, optimální pomer cena/výkon

Paletové regály

Paletové regály jsou univerzálním skladovacím systémem velkého množství výrobku. Paletové regály OHRA jsou jedinecné svou robustní konstrukcí oproti konvencním paletovým regálum z_plechu a predstavují výhodu pri statickém vytížení. Použití ocelových za tepla válcovaných profilu pro nosné konstrukcní celky je duležitým faktorem bezpecnosti ve vašem skladu, predevším v_ místech, kde se pohybuje personál a zákazníci. Soucasne jsou regály ekonomicky výhodné, protože je díky vetším šírkám polic potreba méne konstrukcních prvku než u konvencních regálových systému s_nižší nosností.


Systémy plošin

Regálové plošiny OHRA mají mnohostranné využití. Bud jako dodatecná skladovací plocha, jako kompletacní zóna nebo jako prodejní plocha, individuální možnosti konstrukce jsou univerzální. Samonosná konstrukce je vhodná do každé haly a lze ji individuálne prizpusobit prostorovým podmínkám.

 • Robustní kombinace regálových system a mezipatra
 • Možnost dodatecného druhého nebo tretího patra
 • Standardní nosnost 350 kg/m2 na plošine mezi regály
 • Ruzné povrchy plošin, dle požadavku
 • Široký sortiment príslušenství jako napr. osvetlení, žebríky a schudky

Reference pro dřevařský a nábytkářský průmysl

Superwood
Walker Timber Ltd.
Fikszo
erform
Superwood

Superwood

Kompaktní, proti dešti ochráněné skladování v blízkosti produkční haly

Na Úspěšný příběh

Walker Timber Ltd.

Walker Timber Ltd.

Vysoká nosnost, manévrovací schopnost skladovacích rovin

Na Úspěšný příběh

Damar

Perfektně využitá skladovací plocha

Na Úspěšný příběh

erform

erform

Efektivnější skladování desek s vysokým leskem

Na Úspěšný příběh