Přejít na hlavní obsah

Alkain

Konzolové regály pro stavební materiály

společnost Alkain: Optimálně využitý prostor

Alkain, největší obchodník se stavebninami v Gipuzkoa, rozšířil svůj dosavadní regálový systém o regály firmy OHRA, aby vytvořil další skladovací kapacitu. Byly použity různé varianty a různá příslušenství:

Regálové stojany částečně slouží jako podpěry střechy, vodicí kolejnice umožňují použití v úzkých skladových uličkách, můstky mezi konzolami nabízejí průběžné skladování např. palet různých velikostí, aniž by se musel brát ohled na rušivé mezisloupky.

Na více než 30 000 m2 plochy obou skladů - Hondarribia a Astigarraga nabízí společnost Alkain široký sortiment stavebnin jak soukromníkům, tak velkoodběratelům. Sortimentní portfolio sahá od dřevěných trámů a izolačních materiálů až po cihly a dlaždice včetně stavebních chemikálií a všeho potřebného pro stavební sektor. Různé druhy zboží jsou skladovány v různých místech: Paletovaný stavební materiál se nachází ve stejném skladu. Již v roce 2008 měla společnost Alkain první konzolový regál se skládacím nosičem montovaným společností OHRA. Každá konzola je navržena pro zatížení až 1915 kg. Zboží je skladováno ve čtyřech úrovních. S přemostěním mezi konzolovými rameny může být zboží skladováno průběžně, aniž by bylo poškozeno rušivými mezisloupky. Tento prostor se v roce 2017 téměř zdvojnásobil. S regály ve čtyřech úrovních, z nichž nejdelší jsou dlouhé 64,9 m, je k dispozici dostatečná skladovací kapacita pro rostoucí aktivitu společnosti Alkain.

Pro rozšíření skladovací kapacity, byly jako novinka v roce 2017, přidány nové konzolové regály v zóně přiléhající k hlavní hale, se stejnými vlastnostmi jako regály ve vnitřním prostoru,. Pod střechou byly instalovány nové regály ve čtyřech výškových úrovních a dnes umožňují, v porovnání s pevným skladováním, zjednodušenou inventarizaci. Současně je usnadněn přístup ke zboží, čímž je zkrácen čas vyložení zboží.

V roce 2017 byl rozšířen konzolový regál se střešními nosníky, které sestávají ze zavěšených ramen, jako sklad pro různé materiály jako dřevo, železo a těžké stavební materiály. Jsou použity robustní konzole s nosností 1850 kg na rameno (pro velmi těžké materiály) a rozděleny do 5 výškových úrovní. V některých částech této venkovní instalace byly mezi konzole vloženy můstky, aby bylo možné ukládat větší paletovaný materiál. Pod střechu byly instalovány střešní nosníky, které byly speciálně pro nesení střechy zkonstruovány. Kolejnice v regálech umožňují mechanické přijímání zboží do regálů až do 62 m délky pomocí bočního vysokozdvižného vozíku.

O společnosti Juan Alkain Jauregui S.A.:

Společnost Juan Alkain Jauregui S.A., zkráceně Alkain, nabízí od roku 1951 stavební materiál pro různé sektory. Její sortiment zahrnuje výrobky pro zahradu, pro koupelnu v oblasti dekorační až po „udělej si sám“, od podlahy až ke stropu, zahrnuje také oblast elektrickou a sanitární. Velkoodběratelé obdrží od společnosti Alkain nejen potřebné materiály a nářadí, ale mohou také využívat finanční a dodavatelské služby. Firma Alkain dnes zaměstnává asi 75 pracovníků.

 

 


Galerie projektů