Přejít na hlavní obsah

Konzolové regály OHRA Robustní a prostorově úsporné skladovací systémy

Žádost o cenovou nabídku  Konzultace

Perfektní regálové řešení pro neskladné, dlouhé zboží

Konzolové regály jsou vysoce nosné skladovací systémy pro ukládání dlouhého a neskladného zboží. K tomu například patří dřevěné desky, plechové tabule, profily, trámy nebo ocelové prvky, stavební materiál nebo také stará vozidla, rovněž i všechny druhy těžkého materiálu.

Konzolové regály OHRA se od standardu odlišují použitím plnostěnných ocelových profilů pro všechny nosné prvky. Díky této štíhlé konstrukci našich regálů je docíleno kompaktního skladování na malé základní ploše.

Konzolové regály OHRA – flexibilně a individuálně

Pro každý výrobek a každé odvětví existují specifické konzolové regály. Podle potřeby se odlišují výškou, užitnou hloubkou, nosností nebo tloušťkou profilu. Všechny konzolové regály jsou individuálně vyrobeny podle požadavků zákazníka, opatřeny kvalitní práškovou barvou nebo žárově pozinkovány pro venkovní sklady. Konzolový regál OHRA je k dispozici v různých variantách, od malých regálových řad pro lehké zatížení až ke kompletním regálovým halám, kde regálové stojany současně slouží jako nosná konstrukce pro střechu a stěny. Rozmanité příslušenství, jako například přemosťující prvky pro průběžné skladování bez rušivých vložených opěr nebo šikmých ramen pro skladování a vyskladňování jeřábem patří ke standardním produktům certifikovaného podniku. Nabídkou jsou další služby, jako montáže regálů, statické výpočty nebo příprava výkresů.

Konzolové regály OHRA – vaše výhody

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů IPE
 • Závěsná, výškově nastavitelná ramena
 • Kvalitní prášková vrstva
 • Venku také se střechou, zadní stěnou a okapem
 • Žárově pozinkované provedení pro venkovní sklady

Žádost o cenovou nabídku

Pohyblivá konzola OHRA


Konzolové regály pro velké zátěže

OHRA se nezhroutí. Velké zátěže představují výzvu pro každý regál, ale ne pro konzolový regál OHRA. Výhody našeho regálového systému jsou dokonce mnohem výraznější se stoupajícími požadavky na zatížení. Se standardním zatížením ramen až 2 500 kg a zatížením stojin až 10 000 kg konzolový regál OHRA bez problémů zvládne i ty nejtěžší úlohy.

Ať už kameny, ocelové trubky, plechy, balíky dřeva, kotouče nebo těžké palety na dlouhé zboží, ať už skladování uvnitř budovy nebo venku, naši odborní poradci pro vás navrhnou optimální řešení skladování. Regály OHRA splní vaše technické požadavky a zohledňují platné normy.

Regály OHRA – více než 40 let zkušeností

Profitujte z našich dlouholetých zkušeností projektantů a výrobců regálových systémů. U společnosti OHRA vám vychází vstříc více než 40 let zkušeností evropského výrobce regálových systémů. Komplexní situaci skladování vyřešíme rozsáhlým sortimentem příslušenství nebo řešením na míru, jako jsou vodicí kolejnice ve spojení s úzkými vysokozdvižnými vozíky.

Díky konzolovému regálu OHRA zůstane každý váš výrobek přímo dosažitelný a může být naskladněn nebo vyskladněn jeřábem, vysokozdvižným vozíkem, úzkým vozíkem nebo regálovým zakladačem. Při plném vytížení zůstanou regály OHRA trvale stabilní a zajistí vysokou míru bezpečnosti pro váš personál a zákazníky.

Regály OHRA pro velké zatížení – vaše výhody

 • Regálové stojany a konzoly z robustních, plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů IPE
 • Závěsná, výškově nastavitelná ramena
 • Řešení namíru
 • Trvale stabilní a bezpečný

Žádost o cenovou nabídku


Konzolové regály pro malé zatížení

Konzolové regály pro malé zatížení dělíme na regály obsluhované vysokozdvižným vozíkem nebo regály pro manuální obsluhu. V obchodě s hliníkem nebo plastem se pohybují a skladují velmi malé zátěže. Jako u regálů pro velké zátěže jsou i zde kladeny požadavky na optimální využití prostoru a technické řešení. To může být provedeno formou konvenčního konzolového regálu, ale také s využitím úzkých uliček, automatického skladu nebo mobilních regálů. Rozhodující jsou cíle, kterých má být v tomto projektu dosaženo.

Konzolové regály pro manuální obsluhu OHRA

Regály, které mají být obsluhovány manuálně, nebo kde má probíhat ruční přemisťování, se nachází zejména v truhlářských a tesařských provozovnách, ale také v odvětvích pro vnitřní výstavbu a obrábění kovů. Zde jsou zapotřebí lehké konzolové regály, aby mohly být kompletovány jednotlivé desky nebo profily, udělán pořádek a podpořen výrobní proces. Výška, hloubka regálů a zatížení ramen lze volně konfigurovat, přičemž ručně obsluhované konzolové regály jsou často vyšší než 2 000 nebo 2 500 mm a jsou konfigurovány s užitnou hloubkou 600 nebo 800 mm. Na přání také regály vybavíme pojízdnými podstavci, kolečky anebo policemi jako mobilní řešení pro jednoduchý pohyb uvnitř firmy. Kompletní sortiment standardního příslušenství je na výběr i zde. Všechny regály se dodávají včetně všech upevňovacích prvků a podlahových kotev.

Regály OHRA pro malé zátěže – vaše výhody

 • Individuální přizpůsobení všem požadavkům
 • Závěsná, výškově nastavitelná ramena
 • Jednoduchá manipulace
 • Velký výběr standardního příslušenství

Žádost o cenovou nabídku


Konzolové regály se střechou

Ve venkovním prostoru představují správný výběr pro vaše dlouhé zboží, které nemusí být bezpodmínečně skladováno v hale, konzolové regály se střechou, Ze statické kalkulace skladovacího systému navíc k požadavkům na zatížení zohledňujeme zatížení sněhem a větrem ve vašem regionu a podle toho dimenzujeme regálové profily a střechu regálu. Od začátku vás provázíme radou: od plánování až po střešní krytinu. K tomu vám ještě pomůžeme u stavebního povolení – na přání zhotovíme výkresy a statiku.

Regál OHRA se střechou – funkční skladování ve venkovním prostředí

Pro venkovní použití se dodávají konzolové regály se střechou podle vašich požadavků volitelně v kvalitním, žárově pozinkovaném nebo práškově povrstveném provedení. Jako dodatečnou ochranu proti povětrnostním vlivům nabízíme různá provedení zadních a bočních stěn z plechu nebo dřeva. Také sítě k ochraně proti vlivům počasí nebo uzamykatelné roletové systémy. Střešní krytina a odvodnění jsou součástí spektra našich služeb, ovšem může je zhotovit také zákazník. Podle odvodňovacího systému a vlastností vysokozdvižných vozíků se individuálně přizpůsobí sklon střechy. Kombinací robustních konzolových regálů a rozsáhlého know-how pro regál se střechou a stěnou najdeme také vhodné řešení pro váš nový sklad. Využijte okolního terénu pro skladování dlouhého zboží a zboží s velkou zátěží.

Konzolové regály se střechou OHRA – vaše výhody

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů IPE
 • Závěsná, výškově nastavitelná ramena
 • Do venkovního terénu lze systémy také dodat se střechou a stěnou a odvodňovacím systémem
 • Žárově pozinkované standardní provedení pro venkovní sklady
 • Lze také dodat statický výpočet pro stavební povolení

Žádost o cenovou nabídku


Konzolové regály na pojízdných vozících

Konzolové regály na pojízdných vozících umožňují nejefektivnější využití prostoru ve vašem skladu. Podle vybraného provedení se může kapacita skladu zvýšit až o 100 %. Pojízdná zařízení jsou ideální pro neskladné, dlouhé zboží s nízkou frekvencí přístupu. Regály jsou navíc namontovány na pojízdných vozících, které mohou být dlouhé až 70 metrů. Ty mohou být ovládány ručně nebo dálkovým ovládáním tak, aby se otevřela požadovaná ulička.

Regály OHRA – pohybující se na pojízdných vozících

Pojízdné vozíky pro mobilní regály jezdí po kolejích, které byly předem umístěny na podlaze v hale. Je možná i dodatečná montáž kolejnic a pojízdných vozíků pro vaše konzolové regály OHRA ve stávajících skladovacích prostorách. Každý večer se regály na pojízdných vozících napolohují do noční polohy, která znemožňuje nežádoucí přístup vysokozdvižných vozíků. Spolehlivá bezpečnost a osvědčené standardy mají u regálů s pojízdným zařízením příslušný význam. Konzolové regály OHRA na pojízdných vozících odpovídají předpisům podle směrnice BGR 234 profesního sdružení a norem CE.

Regály OHRA na pojízdných vozících – vaše výhody

 • Rozšíření skladovací kapacity až o 100 %
 • Řízení dálkovým ovládáním
 • Je možná dodatečná montáž kolejnic do stávajících budov
 • Bezpečnost podle BGR 234 a CE

Žádost o cenovou nabídku

Effective warehouse systems by RBB Aluminium


Konzolové regály s plošinami

Kombinací robustních konzolových regálů OHRA a prostorově úsporných, vícepatrových skladovacích plošin můžete dosáhnout perfektního skladovacího systému, zahrnujícího např. kompletační rovinu, prodejní plochu nebo pracoviště. Díky flexibilním regálovým řešením OHRA zůstane váš uskladněný materiál přímo přístupný a může být dále efektivně zpracováván bez transportních tras.

Využívání konzolových regálů OHRA jako regálových plošin

Ať už jako vrchní patro nebo jako regálová vložená plošina se konzolové regály používají jako podpěrná konstrukce nebo nosníky nejvyššího úrovně plošiny. Využijte této flexibility konzolových regálů OHRA k využití prostorů až po střechu a k vytvoření ideálních možností skladování. Od statiky až k montáži na místě nabízíme pro váš regál OHRA kompletní služby z jednoho zdroje.

Regály OHRA na pojízdných vozících – vaše výhody

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů IPE
 • Perfektní řešení jako kompletační sklad dlouhého zboží
 • Plné využití prostoru
 • Závěsná, výškově nastavitelná ramena

Žádost o cenovou nabídku


Konzolový regál jako regál se šikmými rameny

Další možností skladování dlouhého zboží pomocí jeřábu nabízí víceúčelový regál se šikmými rameny. U tohoto typu regálu OHRA se konzolová ramena vyrábí se sklonem 20°, a tím nabízí zatížitelnost na každé rameno až 800 kg. Svazek dlouhého zboží tak nesklouzne z připraveného místa. Pomocí takzvaných zásuvných trnů mohou být kompletovány sériové výrobky a pak přepravovány vysokozdvižným vozíkem nebo jeřábem.

Regál se šikmými rameny OHRA – vaše výhody

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů IPE
 • Robustní, zavěšená šikmá ramena
 • Kompletační zásuvné trny a odkládací přihrádky jako standardní příslušenství

Žádost o cenovou nabídku


Kompletní vystavovací regál pro dlaždice

V obchodech pro kutily nebo se stavebním materiálem se pro výstavu a předzásobení dlaždicemi, lamináty a parketami používají konzolové regály OHRA. Robustní konstrukce a snadno montovatelné výstavní plochy ve 20° sklonu, trvale zajišťují perfektní prezentaci výrobků. Standardní celková výška činí 2 650 mm. Délka regálu činí 2 800 mm, takže mohou být vedle sebe postaveny 3 europalety.

Stromečkový (jedlový) regál OHRA – vaše výhody

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů IPE
 • Závěsná výstavní plocha 20°
 • Kvalitní prášková vrstva

Žádost o cenovou nabídku


Technické vlastnosti

Konstrukce konzolových regálů sestává z plnostěnných, robustních, za tepla válcovaných ocelových profilů, které mají vysokou nosnost,
jsou bezpečné a mají dlouhou životnost. Hlavní díly(sloupy, konzoly, paty) jsou práškově lakované.
Ostatní díly jsou v zinkovaném provedení. Ponorná lázeň - žárové zinkování pro venkovní použití.

Produktové vlastnosti :

- závěsné konzoly

 • Přestavitelnost v rastru 100 : 100mm
 • Flexibilně zavěsitelné a volně pohyblivé (např. typ K76 K+H), díky tomu jsou chráněny konzoly a zboží před poškozením
 • Rychlé zavěšení a vyháknutí v téměř vodorovném stavu
 • Vysoce jakostní, kované, speciální tvrzené závěsné háky
 • Žádné nárazové hrany na skladovací ploše díky přečnívajícím spojovacím podložkám na konzole. Díky tomu nehrozí zboží při zakládání a odebírání žádné poškození
 •  Předpisový chránič na konzolách
 • Předpřipravený otvor pro zarážku proti odvalení materiálu
 • Předpřipraveno pro použití zajišťovacího šroubu - díly sloupu / paty s ochranou proti proražení pneumatik
 • Standardně oboustranně děrované v rastru 100 : 100mm (jednostranné patky mohou být popř. předpřipravené pro pozdější oboustranné využití)
 • Sloup je s patkou bezpřesahově sešroubován, díky tomu je podpěra paty celoplošná bez přesahujících spojovacích podložek.
 • Díky tomu nehrozí zboží při zakládání a odebírání žádné poškozen
 • Výměny při reorganizaci skladu nebo opravách jsou bezproblémové
 • Díky zkosení na patce je zajištěna ochrana proti proražení pneumatik (Systém K60)

Regálové systémy odpovídají normě DIN EN 1090 a běžným směrnicím sdružení pro skladovací techniku a zařízení (BGR/234).

 

Příslušenství pro konzolové regály OHRA

Na výběr jsou různé části příslušenství pro rozšířenou konfiguraci vašeho regálu OHRA. Tyto mohou být dodány buď dodatečně, nebo již při objednávání. K tomu patří mřížové rošty, odvíjecí jištění v těžkém a lehkém provedení, přemosťující ramena, zarážky proti odvalení, a mnoho dalšího. Následovně uvidíte výběr realizovaných řešení.

Reference pro konzolové regály

Maderas Besteiro
Borovi
Knaus Tabbert
Rubio Careco
Arabesque
Maderas Besteiro

Maderas Besteiro

Ve společnosti Maderas Besteiro umožňují konzolové regály OHRA efektivní skladování dřeva o délce až 13,5 metrů; individuálně upravené paletové regály s až 15 skladovacími úrovněmi poskytují dostatečný prostor pro vysoce rozmanitý sortiment produktů z High Pressure laminátů (HPL). Na rozdíl od původního skladování na zemi a zastaralých regálů společnost Maderas Besteiro zvýšila své skladovací kapacity o 20 procent na stejné skladovací ploše. Toto zrychluje procesy uskladňování a vyskladňování o 30 procent a o 70 procent snižují míru poškození uskladněného zboží.

Na Úspěšný příběh

Borovi

Borovi

Maďarská společnost Borovi Impex Nagyker, která obchoduje se dřevem, více než zdvojnásobila svou skladovací kapacitu díky konzolovým regálům od společnosti OHRA. Pět konzolových regálů dlouhých 24 metrů se sedmi skladovacími úrovněmi umožňuje snadnější přístup k jednotlivým položkám ve srovnání s předchozím systémem skladování na podlaze. Regály jsou vybaveny střechou a stěnovou konstrukcí a chrání zboží před povětrnostními vlivy. Díky novým regálům může společnost zásobovat své zákazníky o 30 % rychleji a škody na zásobách se snížily o 40 %.

Na Úspěšný příběh

Knaus Tabbert

Knaus Tabbert

Společnost Knaus Tabbert, přední evropský výrobce vozidel pro volný čas, vybavila nový sklad v Jandelsbrunnu konzolovými a paletovými regály od společnosti OHRA pro přímé zásobování moderní výroby karoserií. To znamená, že lze efektivně skladovat různé materiály, jako jsou lepidla, hliníkové a laminátové svitky, překližkové obaly, PVC podlahové krytiny nebo dřevěné a polyuretanové pěnové pásy. Síťové police v paletových regálech a v některých případech také v konzolových regálech umožňují flexibilní skladování nejrůznějších kontejnerů a nakládacích pomůcek. Regály zaujaly také svou vysokou nosností – osm metrů vysoké konzolové regály unesou až 12 tun na stojan, zatímco paletové regály mají nosnost až 2,4 tuny. Společnost OHRA získala body také za nekomplikovanou realizaci náročných požadavků na systémy požární ochrany: Například v každém ze sloupků stojanu byly vyvrtány dva otvory o průměru 80 milimetrů, aby jimi mohly být vedeny trubky zavlažovacího systému. Toto řešení se ukázalo být nejen prostorově úsporné, ale kabely jsou také dobře chráněny proti poškození.

Na Úspěšný příběh

Rubio Careco

Rubio Careco

Francouzská firma Rubio Caréco specializující se na recyklaci vozidel zpětinásobila na své stávající ploše skladové kapacity pro ojetá vozidla díky novému regálovému systému od společnosti OHRA. 108 nově nainstalovaných oboustranných konzolových regálů poskytuje na každou skladovací úroveň a stranu nosnost až 2 200 kilogramů. Při výšce regálu 7 600 milimetrů bylo realizováno pět skladovacích úrovní. Takto lze dnes na jedné ploše uskladnit 1080 namísto 216 vozů – a to výrazně bezpečněji a efektivněji než ve starém podlažním skladu.

Na Úspěšný příběh

Arabesque

Arabesque

Společnost Arabesque, největší prodejce stavebních materiálů a produktů pro výstavbu v Rumunsku, výrazně rozšířila své skladovací kapacity: V novém skladu v Bukurešti dosahují konzolové regály OHRA celkové délky více než 250 metrů při výšce až 5 280 milimetrů. Nový regálový systém vyžaduje mnohem méně místa než předchozí skladování na podlaze, takže společnost Arabesque má nyní opět dostatečnou kapacitu pro rozšíření a navýšení svého sortimentu. Díky tomu bude moci požadavky zákazníků dál spolehlivě plnit i v budoucnu.

Na Úspěšný příběh