Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Dřevařství

Konzultace

Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Skladování dřeva je jedna zvlášť rozmanitá a náročná úloha. Již 40 let ovlivňuje OHRA technický vývoj hospodárných a ke zboží šetrných regálových a skladových řešení. 

OHRA vymyslela a zdokonalila volně pohyblivé rameno, dnešní standard v obchodě se dřevem. Konzole se při nárazu vychyluje a tím chrání cenné zboží a regál.

V dřevařském průmyslu jsou konzolové regály ideálním systémem pro skladování zejména dlouhých, těžkých nebo neskladných materiálů ze dřeva. Díky pevné, ale i tak štíhlé konstrukci z ocelových profilů válcovaných za tepla vytvářejí konzolové regály OHRA velkou skladovací kapacitu při využití malé půdorysné plochy. Završením programu určeného pro toto odvětví jsou další produkty jako paletové regály, vertikální a dřevotřískové regálové systémy.

KonzultaceBrožura ke stažení


Konzolové regály

Ideální skladovací systém pro dlouhé, těžké nebo neskladné dřevěné materiály jako dřevotřískové desky, balíky řeziva nebo masivní drevo. Flexibilní, výškově nastavitelné konzoly se při nárazech vychylují směrem nahoru a do boku. Tento systém chrání vaše zboží před poškozením. Všechny konzolové regály vyrábíme a dodáváme na zakázku, podle typu skladovaného zboží a na přání je rovněž montujeme. Konzolové regály OHRA lze instalovat ve vnitřních i venkovních prostorách.

Výhody:

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných ocelových profilů IPE válcovaných za tepla
 • Regálové stojany oboustranně děrované 100:100 mm
 • Vzhledem k použití plného materiálu se netvoří rez
 • Ve venkovních prostorách možnost zastřešení, dodání zadní steny a okapu
 • Kvalitní práškový povrch
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady

Žádost o cenovou nabídku


Paletové regály

Paletové regály jsou univerzálním skladovacím systémem velkého množství výrobků. Paletové regály OHRA jsou jedinečné svou robustní konstrukcí oproti konvenčním paletovým regálům z plechu a představují výhodu při statickém zatížení. Použití ocelových za tepla válcovaných profilů pro nosné konstrukční celky je důležitým faktorem bezpečnosti ve vašem skladu, především v místech, kde se pohybuje personál a zákazníci. Současně jsou regály ekonomicky výhodné, protože je díky větším šířkám polic potřeba méně konstrukčních prvků než u běžných regálových systémů s nižší nosností.

 • Standardní šířka buněk do 4500 mm
 • Vysoká schopnost zatížení: standardní zatížení pole do 32 700 kg, zatížení buňky do 5100 kg
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady
 • Volitelně se zastřešením, stěnou nebo jako kompletní regálová hala

Žádost o cenovou nabídku


Vertikální regály

Vertikální regály jsou perfektním a pro zákazníka optimálním způsobem skladování mnoha druhu zboží jako lišt, profilu, tyčí nebo trubek. Různé druhy a rozměry zboží lze roztříděné a snadno dostupné vystavit ve skladu nebo v prodejně. Pro skladování dřevotřískových desek přímo v místě jejich přířezu neexistuje lepší alternativa než robustní deskový regál OHRA. Zásuvný systém z trubek čtvercového průřezu je osvědčený a má dlouhou životnost. Pro snadné uložení a vyjmutí zboží se před každou regálovou buňku upevní kvalitní válečkové dopravníky.

Žádost o cenovou nabídku


Automatické skladovací systémy

Optimalizace skladu pomocí částečné nebo plné automatizace procesu zaskladnění a vyskladnění. Podle principu vychystávání »man-to-goods« se zvyšuje výkonnost kompletace. Podle přání zákazníka lze odebírat celé balíky nebo jednotlivé palety a transportovat je k předávací stanici.

 • Nejvyšší možný výkon překládky pro kompletační zakázky
 • Kdykoliv možnost rozšíření z ručního až na plně automatické ovládání
 • Modulové připojení na zákaznický software ERP
 • Ovládání více regálových uliček pomocí jednoho přístroje
 • Redukce investičních nákladů, optimální poměr cena/výkon 

Reference pro obchod se dřevem

Maderas Besteiro
Borovi
Gerbrich
van Deuveren
Trend Hout
Maderas Besteiro

Maderas Besteiro

Ve společnosti Maderas Besteiro umožňují konzolové regály OHRA efektivní skladování dřeva o délce až 13,5 metrů; individuálně upravené paletové regály s až 15 skladovacími úrovněmi poskytují dostatečný prostor pro vysoce rozmanitý sortiment produktů z High Pressure laminátů (HPL). Na rozdíl od původního skladování na zemi a zastaralých regálů společnost Maderas Besteiro zvýšila své skladovací kapacity o 20 procent na stejné skladovací ploše. Toto zrychluje procesy uskladňování a vyskladňování o 30 procent a o 70 procent snižují míru poškození uskladněného zboží.

Na Úspěšný příběh

Borovi

Borovi

Maďarská společnost Borovi Impex Nagyker, která obchoduje se dřevem, více než zdvojnásobila svou skladovací kapacitu díky konzolovým regálům od společnosti OHRA. Pět konzolových regálů dlouhých 24 metrů se sedmi skladovacími úrovněmi umožňuje snadnější přístup k jednotlivým položkám ve srovnání s předchozím systémem skladování na podlaze. Regály jsou vybaveny střechou a stěnovou konstrukcí a chrání zboží před povětrnostními vlivy. Díky novým regálům může společnost zásobovat své zákazníky o 30 % rychleji a škody na zásobách se snížily o 40 %.

Na Úspěšný příběh

Gerbrich

Gerbrich

Český výrobce dveří, firma GERBRICH, vytvořila pomocí konzolových regálů od společnosti OHRA na malé ploše vysokou skladovací kapacitu pro svou výrobu. Regálový systém také umožňuje efektivní skladovací procesy díky rychlé manipulaci se zbožím a dobrému přehledu o zásobách, a tím i spolehlivé zásobování výroby potřebnými materiály, jako jsou dřevotřískové desky nebo obložení.

Na Úspěšný příběh

van Deuveren

van Deuveren

Společnosti stále častěji využívají možnost individuálního barevného provedení svých regálů. Tímto způsobem lze navázat na firemní design i uvnitř skladu nebo vizuálně oddělit různé skladovací prostory. Společnost OHRA, evropský lídr na trhu konzolových regálů, provedla pro nové sídlo společnosti „Houthandel van Deuveren“ v nizozemském Dedemsvaartu práškové lakování regálů v různých barvách RAL. Barvy jsou sladěny s fasádou tak, aby regály a budova tvořily harmonický celek, který odráží modernost a kvalitu služeb společnosti. 

Na Úspěšný příběh

Trend Hout

Trend Hout

Společnost Trendhout, nizozemský specialista na exkluzivní zahradní přístřešky, vybavila své nové logistické centrum v Hattemerbroeku regálovými systémy od společnosti OHRA. Při uspořádání systému se zaměřila na vytvoření co největší úložné kapacity na dostupném prostoru. Během pouhých dvou týdnů nainstalovala společnost OHRA objem oceli odpovídající šesti plně naloženým nákladním vozům – výsledkem je regálový systém s 390 metry konzolových regálů a úložným prostorem pro 1 422 palet. Díky tomu se společnosti Trendhout podařilo výrazně zvýšit efektivitu a časovou náročnost vychystávání objednávek; skladové zásoby jsou nyní uspořádané a přehledné a zvýšila se spolehlivost dodávek.

Na Úspěšný příběh