Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Dřevařství

Konzultace

Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Skladování dřeva je jedna zvlášť rozmanitá a náročná úloha. Již 40 let ovlivňuje OHRA technický vývoj hospodárných a ke zboží šetrných regálových a skladových řešení. 

OHRA vymyslela a zdokonalila volně pohyblivé rameno, dnešní standard v obchodě se dřevem. Konzole se při nárazu vychyluje a tím chrání cenné zboží a regál.

V dřevařském průmyslu jsou konzolové regály ideálním systémem pro skladování zejména dlouhých, těžkých nebo neskladných materiálů ze dřeva. Díky pevné, ale i tak štíhlé konstrukci z ocelových profilů válcovaných za tepla vytvářejí konzolové regály OHRA velkou skladovací kapacitu při využití malé půdorysné plochy. Završením programu určeného pro toto odvětví jsou další produkty jako paletové regály, vertikální a dřevotřískové regálové systémy.

KonzultaceBrožura ke stažení


Konzolové regály

Ideální skladovací systém pro dlouhé, těžké nebo neskladné dřevěné materiály jako dřevotřískové desky, balíky řeziva nebo masivní drevo. Flexibilní, výškově nastavitelné konzoly se při nárazech vychylují směrem nahoru a do boku. Tento systém chrání vaše zboží před poškozením. Všechny konzolové regály vyrábíme a dodáváme na zakázku, podle typu skladovaného zboží a na přání je rovněž montujeme. Konzolové regály OHRA lze instalovat ve vnitřních i venkovních prostorách.

Výhody:

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných ocelových profilů IPE válcovaných za tepla
 • Regálové stojany oboustranně děrované 100:100 mm
 • Vzhledem k použití plného materiálu se netvoří rez
 • Ve venkovních prostorách možnost zastřešení, dodání zadní steny a okapu
 • Kvalitní práškový povrch
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady

Žádost o cenovou nabídku


Paletové regály

Paletové regály jsou univerzálním skladovacím systémem velkého množství výrobků. Paletové regály OHRA jsou jedinečné svou robustní konstrukcí oproti konvenčním paletovým regálům z plechu a představují výhodu při statickém zatížení. Použití ocelových za tepla válcovaných profilů pro nosné konstrukční celky je důležitým faktorem bezpečnosti ve vašem skladu, především v místech, kde se pohybuje personál a zákazníci. Současně jsou regály ekonomicky výhodné, protože je díky větším šířkám polic potřeba méně konstrukčních prvků než u běžných regálových systémů s nižší nosností.

 • Standardní šířka buněk do 4500 mm
 • Vysoká schopnost zatížení: standardní zatížení pole do 32 700 kg, zatížení buňky do 5100 kg
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady
 • Volitelně se zastřešením, stěnou nebo jako kompletní regálová hala

Žádost o cenovou nabídku


Vertikální regály

Vertikální regály jsou perfektním a pro zákazníka optimálním způsobem skladování mnoha druhu zboží jako lišt, profilu, tyčí nebo trubek. Různé druhy a rozměry zboží lze roztříděné a snadno dostupné vystavit ve skladu nebo v prodejně. Pro skladování dřevotřískových desek přímo v místě jejich přířezu neexistuje lepší alternativa než robustní deskový regál OHRA. Zásuvný systém z trubek čtvercového průřezu je osvědčený a má dlouhou životnost. Pro snadné uložení a vyjmutí zboží se před každou regálovou buňku upevní kvalitní válečkové dopravníky.

Žádost o cenovou nabídku


Automatické skladovací systémy

Optimalizace skladu pomocí částečné nebo plné automatizace procesu zaskladnění a vyskladnění. Podle principu vychystávání »man-to-goods« se zvyšuje výkonnost kompletace. Podle přání zákazníka lze odebírat celé balíky nebo jednotlivé palety a transportovat je k předávací stanici.

 • Nejvyšší možný výkon překládky pro kompletační zakázky
 • Kdykoliv možnost rozšíření z ručního až na plně automatické ovládání
 • Modulové připojení na zákaznický software ERP
 • Ovládání více regálových uliček pomocí jednoho přístroje
 • Redukce investičních nákladů, optimální poměr cena/výkon 

Reference pro obchod se dřevem

Abies
DFH Haus
Karl Pichler
Drevo Trust
Brentjens
Abies

Abies

Místo na zemi skladuje nyní firma Abies Polska konstrukční masivní a lepené vrstvené dřevo v konzolových regálech od společnosti OHRA. Osm regálů dlouhých 26 metrů s integrovanou střechou přitom tvoří samostatnou budovu. Díky nové regálové sestavě se podařilo firmě Abies Polska zvýšit skladové kapacity na stejné ploše o 20 procent. Procesy naskladňování a vyskladňování probíhají v průměru o 30 procent rychleji. Navíc se podařilo o 70 procent snížit škody na skladovaném zboží.

Na Úspěšný příběh

DFH Haus

DFH Haus

Firma DFH Haus CZ rozšířila a modernizovala pro svou výrobu nízkoenergetických dřevostaveb na pobočce v Žákavě svůj sklad, a to použitím regálových sestav od společnosti OHRA. 

Na Úspěšný příběh

Karl Pichler

Karl Pichler

S cílem zlepšit dostupnost zboží a získat více místa pro širší nabídku produktů přistoupila firma Karl Pichler z jižního Tyrolska provozující velkoobchod se dřevem k modernizaci svého skladu využitím regálového zařízení na pojízdných podstavcích, jehož výrobcem je společnost OHRA. 

Na Úspěšný příběh

Drevo Trust

Drevo Trust

Firma Dřevo Trust zprovoznila v České republice jeden z prvních plně automatizovaných skladů určených pro materiály dřevěných desek.

Na Úspěšný příběh

Brentjens

Brentjens

Brentjens, nizozemský prodejce dřevěných materiálů a stavebnin, výrazně rozšířil skladové kapacity svého centra pro vyzvedávání zboží na pobočce Haelen, a to o konzolové regály od společnosti OHRA dosahující celkové délky 186 metrů. OHRA k nim jako speciální konstrukci dodala „regál pro zasouvání zboží“ o hloubce tři metry: Jedná se vlastně o dva za sebe postavené a vzájemně spojené paletové regály vysoké téměř 2,6 metru. Dřevotřískové desky slouží jako police a jako vertikální členění polic. Vznikají tak tři metry hluboké police, do nichž lze v podélném směru zasunout lišty, latě nebo konstrukční dřevo. Každá police je plněna pouze jedním typem zboží. Zákazník díky tomu může mít velice rychle přístup k požadovaným příčným řezům.

Na Úspěšný příběh