Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Dřevařství

Konzultace

Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Skladování dřeva je jedna zvlášť rozmanitá a náročná úloha. Již 40 let ovlivňuje OHRA technický vývoj hospodárných a ke zboží šetrných regálových a skladových řešení. 

OHRA vymyslela a zdokonalila volně pohyblivé rameno, dnešní standard v obchodě se dřevem. Konzole se při nárazu vychyluje a tím chrání cenné zboží a regál.

V dřevařském průmyslu jsou konzolové regály ideálním systémem pro skladování zejména dlouhých, těžkých nebo neskladných materiálů ze dřeva. Díky pevné, ale i tak štíhlé konstrukci z ocelových profilů válcovaných za tepla vytvářejí konzolové regály OHRA velkou skladovací kapacitu při využití malé půdorysné plochy. Završením programu určeného pro toto odvětví jsou další produkty jako paletové regály, vertikální a dřevotřískové regálové systémy.

KonzultaceBrožura ke stažení


Konzolové regály

Ideální skladovací systém pro dlouhé, těžké nebo neskladné dřevěné materiály jako dřevotřískové desky, balíky řeziva nebo masivní drevo. Flexibilní, výškově nastavitelné konzoly se při nárazech vychylují směrem nahoru a do boku. Tento systém chrání vaše zboží před poškozením. Všechny konzolové regály vyrábíme a dodáváme na zakázku, podle typu skladovaného zboží a na přání je rovněž montujeme. Konzolové regály OHRA lze instalovat ve vnitřních i venkovních prostorách.

Výhody:

 • Regálové stojany a konzoly z plnostěnných ocelových profilů IPE válcovaných za tepla
 • Regálové stojany oboustranně děrované 100:100 mm
 • Vzhledem k použití plného materiálu se netvoří rez
 • Ve venkovních prostorách možnost zastřešení, dodání zadní steny a okapu
 • Kvalitní práškový povrch
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady

Žádost o cenovou nabídku


Paletové regály

Paletové regály jsou univerzálním skladovacím systémem velkého množství výrobků. Paletové regály OHRA jsou jedinečné svou robustní konstrukcí oproti konvenčním paletovým regálům z plechu a představují výhodu při statickém zatížení. Použití ocelových za tepla válcovaných profilů pro nosné konstrukční celky je důležitým faktorem bezpečnosti ve vašem skladu, především v místech, kde se pohybuje personál a zákazníci. Současně jsou regály ekonomicky výhodné, protože je díky větším šířkám polic potřeba méně konstrukčních prvků než u běžných regálových systémů s nižší nosností.

 • Standardní šířka buněk do 4500 mm
 • Vysoká schopnost zatížení: standardní zatížení pole do 32 700 kg, zatížení buňky do 5100 kg
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady
 • Volitelně se zastřešením, stěnou nebo jako kompletní regálová hala

Žádost o cenovou nabídku


Vertikální regály

Vertikální regály jsou perfektním a pro zákazníka optimálním způsobem skladování mnoha druhu zboží jako lišt, profilu, tyčí nebo trubek. Různé druhy a rozměry zboží lze roztříděné a snadno dostupné vystavit ve skladu nebo v prodejně. Pro skladování dřevotřískových desek přímo v místě jejich přířezu neexistuje lepší alternativa než robustní deskový regál OHRA. Zásuvný systém z trubek čtvercového průřezu je osvědčený a má dlouhou životnost. Pro snadné uložení a vyjmutí zboží se před každou regálovou buňku upevní kvalitní válečkové dopravníky.

Žádost o cenovou nabídku


Automatické skladovací systémy

Optimalizace skladu pomocí částečné nebo plné automatizace procesu zaskladnění a vyskladnění. Podle principu vychystávání »man-to-goods« se zvyšuje výkonnost kompletace. Podle přání zákazníka lze odebírat celé balíky nebo jednotlivé palety a transportovat je k předávací stanici.

 • Nejvyšší možný výkon překládky pro kompletační zakázky
 • Kdykoliv možnost rozšíření z ručního až na plně automatické ovládání
 • Modulové připojení na zákaznický software ERP
 • Ovládání více regálových uliček pomocí jednoho přístroje
 • Redukce investičních nákladů, optimální poměr cena/výkon 

Reference pro obchod se dřevem

Nyfeler
Hechenblaickner
Karl Pichler
Maderas Fanega
Laboissiere
Nyfeler

Nyfeler

Truhlářská firma Nyfeler Holzwaren AG skladuje nyní kulatiny bukového dřeva a jiné zboží místo na zemi, v sestavě konzolových regálů od společnosti OHRA. Odlišná výška terénu na obou podélných stranách obustranného regálu, velké množství různých profilů nosníků a omezené prostorové podmínky přitom ale na projekt kladly specifické požadavky.

Na Úspěšný příběh

Hechenblaickner

Hechenblaickner

Zdvojnásobení skladové kapacity s posuvnými regály

Na Úspěšný příběh

Karl Pichler

Karl Pichler

S cílem zlepšit dostupnost zboží a získat více místa pro širší nabídku produktů přistoupila firma Karl Pichler z jižního Tyrolska provozující velkoobchod se dřevem k modernizaci svého skladu využitím regálového zařízení na pojízdných podstavcích, jehož výrobcem je společnost OHRA. 

Na Úspěšný příběh

Maderas Fanega

Maderas Fanega

Díky konzolovým regálům od společnosti OHRA, které jsou individuálně upravené daným prostorovým podmínkám, může španělský prodejce dřevěných výrobků a železářského zboží Maderas Fanega podstatně lépe využívat svou stávající skladištní halu.

Na Úspěšný příběh

Laboissiere

Laboissiere

Francouzská firma Gedimat Laboissiere obchodující se dřevem si pro skladování dřevěných desek zřídila samostatnou regálovou halu.

Na Úspěšný příběh