Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Strojírenství/kovozpracovatelství

Konzultace

Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Skladování ocele a těžkých kovových výrobků představuje mimořádné požadavky na provoz. V každém okamžiku musí být zabezpečen a vzájemně provázán selektivní přístup ke zboží v různých rozměrech s optimálním materiálovým tokem a rychlým komisionováním vašich zakázek. Oproti konvenčním regálům z plechu se ve skladech kovoprůmyslu ukázaly OHRA regálové systémy z ocelových, za tepla válcovaných profilu, jako bezpečné a trvalé řešení.

Podle typu zakladače zde dochází k optimalizaci skladování až o 30% proti konvenčním regálovým systémům. Regály se šikmými konzolemi pro trubky a dlouhé výrobky jsou ideální pro manipulaci se skladovým jeřábem.

Podle typu zakladace zde dochází k optimalizaci skladování až o 30% proti konvencním regálovým systémum. Regály se šikmými konzolemi pro trubky a dlouhé výrobky jsou ideální pro manipulaci se skladovým jerábem.

KonzultaceBrožura ke stažení


Konzolové regály

Optimální skladovací systém pro výrobní závody, sklady surovin a zásilkové sklady. Flexibilní, výškově nastavitelné konzoly se v případě nárazu vychylují směrem nahoru či směrem do strany Systém chrání vaše zboží před poškozením. Všechny konzolové regály vyrábíme, dodáváme a na přání i montujeme v souladu se specifickými požadavky na skladované předměty. Individuální projekty a výroba konzolových regálů OHRA pro všechny způsoby skladování v oblasti zpracování oceli. Optimální též pro skladování těžkých nástrojů nebo ocelových cívek

Žádost o cenovou nabídku


Paletové regály

Zejména v odvětví zpracování kovu musejí skladovací systémy splňovat různé nároky a vysoké požadavky na bezpečnost provozu. Rovněž musejí být dostatečně flexibilní, aby se daly přizpůsobit měnícím se výrobním kapacitám. Regálové systémy OHRA se v praxi osvědčily jako kompaktní a spolehlivá řešení při skladování těžkých předmětů, jako jsou například plechové pakety, ocelové cívky o různé hmotnosti a průměru nebo při skladování těžkých nástrojů. Mezi nabízené systémy patří zejména robustní ocelové paletové regály s vysokou nosností.

 • Všechny hlavní součásti jsou vyrobeny z ocelových profilu válcovaných za tepla
 • Vysoká nosnost i při velkých šířkách buněk
 • Projektování a výroba v souladu s individuálními požadavky
 • Kompaktní, bezpečné skladování a snadná, rychlá manipulace
 • Vysoká skladovací kapacita na minimálním půdorysu

Žádost o cenovou nabídku


Pojízdné regálové systémy

Konvenční regálové systémy jsou namontovány na pojezdových vozících, které se pohybují po kolečkách. Při naskladňování a vyskladňování potřebnou uličku rozevírá elektronicky řízený pohon

 • Vysoká hospodárnost a skladovací kapacita díky skvělému využití dostupného prostoru
 • Kompaktní skladování na minimálním půdorysu
 • Současně ochrana cenného zboží před krádeží a hrubými podmínkami prostředí
 • Systém koleček pohybujících se v kolejnicích zajištuje klidný provoz a dlouhou životnost

Automatické skladovací systémy

Díky použití moderních manipulačních zařízení, vyvinutých speciálně pro skladové provozy, došlo v oblasti skladování k výrazné změně. Počítačem podporovaná částečná a plná automatizace umožnuje naskladňovací a vyskladňovací operace ve velkých výškách. Operace se provádí pomocí regálových zakladačů nebo přístrojů k obsluze regálu, samozřejmě vybavených sofistikovanou bezpečnostní technikou. Výkon se zvyšuje díky zkrácení dob přemístění při současné úspoře prostoru.

 • Zkrácení dob přemístění
 • Systém lze kdykoli rozšířit z ručního na plně automatické řízení
 • Modulární napojení na zákaznický ERP systém
 • Obsluha více uliček pomocí jediného přístroje k obsluze regálu díky technologii zatáček
 • Snížení investičních nákladů

Reference pro strojírenství/zpracování kovů

Thermowave
Ketten Gép
Reifenhäuser Reiloy
Mebatex
Thermowave

Thermowave

Optimální skladování surového materiálu

Na Úspěšný příběh

Ketten Gép

Ketten Gép

Ketten Gép, prodejce strojů na zemní práce a stavebních strojů se sídlem v maďarském Nagytarcsa u Budapešti, modernizoval díky skladovému řešení od společnosti OHRA svůj sklad náhradních dílů: Nahrazením stávajícího paletového regálu posuvným regálovým systémem se podařilo navýšit skladovou kapacitu v dosavadní skladové hale o 60 procent.

Na Úspěšný příběh

Reifenhäuser Reiloy

Reifenhäuser Reiloy

Reifenhäuser Reiloy, specialista na vysoce odolné válce a šneky pro extruzní a vstřikovací stroje, nahradil dosavadní externí skladování materiálu a hotových výrobků vlastním novým skladem integrovaným do závodu. Až 8 tun těžké a až 10 metrů dlouhé konstrukční díly jsou dnes skladovány v pěti konzolových regálech s velkým zatížením od firmy OHRA. Rošty na jednotlivých skladových úrovních přitom umožňují flexibilní a k materiálu šetrné skladování na paletách. Výroba a expedice tak nyní mají přímý a rychlý přístup ke skladovanému zboží, procesy uskladnění a vyskladnění trvají dnes o 24 hodin méně, než dříve. Navíc firma Reifenhäuser Reiloy ušetří náklady na externí skladování.

 

Na Úspěšný příběh

Mebatex

Mebatex

Česká firma Mebatex, která na pobočce v Brně vyrábí válce pro textilní strojírenství, znásobila díky konzolovým regálům od společnosti OHRA kapacity svého venkovního skladu. 

Na Úspěšný příběh

Seuner Fabricados

Španělská firma Seuner Fabricados náležející do skupiny CMZ Machinery Group nainstalovala pro potřeby skladování součástek do soustruhů nové regálové zařízení od OHRA. Cílem tohoto systému bylo vytvořit maximální skladové kapacity pro komponenty různých rozměrů, které lze skladovat na regálových systémech speciálně navržených pro toto řešení a sestávajících z regálů vysokých 8,58 metru.

Na Úspěšný příběh