Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Opera, divadlo, galerie

Konzultace

Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Nejen na velkých podiích světa mají kulisy zvláštní kouzlo. Jsou náročné na výrobu a musejí být uskladněny pro další výkony. Vzhledem k tomu, scény jsou většinou velké a neskladné, představuje jejich uskladnění zvláštní výzvu.

V nedávné minulosti se vyrobilo jedno obvzláště hospodárné řešení ve formě pojízdných konzolových regálů. Konzolový regál měl za pomoci spojovacích článků, bez opěr, hloubku až 2,5 metru a libovolnou délku. Dle výšky haly vyšlo mezi 5-6 skladovacích úrovní.

KonzultaceBrožura ke stažení


Pojízdná plošina

Regály jsou namontovány na silných pojízdných plošinách odolných proti zkroucení. Když je třeba, otevře se pouze požadovaný průchod. Oproti napevno stojícím regálům se u této metody skladování dosahuje navýšení kapacity skladu až o 85 %. Na tento způsob řešení skladu sází rovněž Opera Curych a Státní divadlo Stuttgart. Regály jsou namontovány na pojízdných plošinách, které mohou popojíždět k sobě až na vzdálenost několika málo centimetrů. Díky tomu lze i na sebetěsnějším prostoru umístit maximální množství, které přitom bude vždy a kdykoli bez problémů na dosah.
Stačí jen stisknout knoflík a regálové zařízení hned uvolní uličku přesně tam, kde chcete své kulisy ať už uskladnit nebo vyskladnit. Neobvyklým oříškem je například položení pojezdových kolejnic nebo instalace samohasicích systémů (na mobilních regálech), ale i celková koncepce manipulace s čtyřcestným elektrickým stohovačem a místy nepostradatelným nosičem speciálního zboží.


Skladištní plošiny

Smontované odolné skladištní plošiny umožňují skladovat zboží v několika patrech nad sebou. Pomáhají přehledně a úsporně skladovat rekvizity jako například nábytek, lampy či dekorace, ale i kostýmy.

Žádost o cenovou nabídku


Paletové regálové systémy

Kromě skladištních plošin se optimálním řešením pro skladování nejrůznějších rekvizit a velkého množství předmětů vybavení jeví odolné paletové regálové systémy a regálové systémy s velkým rozpětím. Regálové systémy s velkým rozpětím jsou ideální volbou pro neskladné, objemné předměty s relativně nízkou hmotností, zatímco paletové regálové systémy s policemi širokými i více než 4 000 mm zase spíš pro uskladnění těžkých uměleckých předmětů nebo úložných beden. Tento způsob skladování, kdy je vše snadno na dosah, zaručuje individuální a rychlé sestavení pro nejrůznější provedení.

Žádost o cenovou nabídku


Vertikální skladovací systémy

Pro výrobu a opravu kulis je zapotřebí velké množství materiálů odlišných rozměrů a hmotností. Pevné a odolné vertikální regálové systémy zaručují vysokou nosnost – zejména těžkých a neskladných předmětů a také předmětů, s nimiž se nesnadno manipuluje – ale i rychlou manipulaci se skladovanými předměty v dílně.

Žádost o cenovou nabídku

Reference pro opery a divadla

Staatstheater Karlsruhe
Staatstheater Stuttgart
Staatstheater Karlsruhe

Staatstheater Karlsruhe

60 metrů dlouhé pojezdy pro oboustranné konzolové regály - optimální využití prostoru

Na Úspěšný příběh

Staatstheater Stuttgart

Staatstheater Stuttgart

Ústřední sklad místo různých skladů, plné využití skladovací haly, rychlé sestavení objednávky, přehledné skladování

Na Úspěšný příběh