Přejít na hlavní obsah

Oborová řešení OHRA Dřevařský a nábytkářský průmysl

Konzultace

Skladovací systémy pro vaše oborově specifické produkty

Pro nábytkářský a dřevařský průmysl je speciální skladovací technologie důležitým prvkem pro dosažení ekonomického skladování palet a přepravních balíků v paletovém regálu a primárního materiálu, dřeva a panelů v konzolovém regálu. Vzhledem k výrobkům a použitému materiálu by objemné zboží mělo být skladováno způsobem šetrným k místu a s možností rychlého vychystávání.

OHRA se specializovala na toto jedinečné skladování a vyrábí regálové systémy určené právě pro nábytkářský a dřevařský průmysl.

 • Optimální využití stávajících ploch
 • Optimalizace jízdních drah
 • Maximální kvalita zárukou dlouhé životnosti
 • Napojení na tok materiálu ve výrobě
 • Na míru šitá systémová technologie

KonzultaceBrožura ke stažení


Konzolové regály

V dřevařském a nábytkářském průmyslu hraje správné skladování těžkých a nepoddajných desek velmi důležitou roli. Při příjmu zboží je naskladněn materiál jako dřevotříska nebo MDF - desky pro další zpracování tak, aby byl přístupný a roztříděn podle různých rozměrů. Takto je možné vždy a bez velkých časových ztrát dodat do produkčního procesu požadovaná množství a velikosti desek.

Pro toto zadání úkolu se velmi hodí zvlášť robustní a kompaktní konzolové regály. Vysoká nosnost a nastavitelný systém přizpůsobivý proměnlivým nárokům naplňují princip hospodárného skladování s přímým přístupem a minimálním nárokem na prostor.

OHRA dodává od ručně ovladatelných konzolových regálů až po kompletní regálové haly na uskladnění např. kuchyňských desek všechny stavební díly, na přání včetně statiky, ovladacích prvků a veškerého příslušenství.

Žádost o cenovou nabídku


Automatické skladovací systémy

Optimalizace skladu pomocí částečné nebo plné automatizace procesu zaskladnění a vyskladnění. Podle principu vychystávání »man-to-goods« se zvyšuje výkonnost kompletace. Podle přání zákazníka lze odebírat celé balíky nebo jednotlivé palety a transportovat je k předávací stanici.

 • Nejvyšší možný výkon překládky pro kompletační zakázky
 • Kdykoliv možnost rozšíření z ručního až na plně automatické ovládání
 • Modulové připojení na zákaznický software ERP
 • Ovládání více regálových uliček pomocí jednoho přístroje
 • Redukce investičních nákladů, optimální poměr cena/výkon 

Paletové regály

Paletové regály jsou univerzálním skladovacím systémem velkého množství výrobků. Paletové regály OHRA jsou jedinečné svou robustní konstrukcí oproti konvenčním paletovým regálům z plechu a představují výhodu při statickém zatížení. Použití ocelových za tepla válcovaných profilů pro nosné konstrukční celky je důležitým faktorem bezpečnosti ve vašem skladu, především v místech, kde se pohybuje personál a zákazníci. Současně jsou regály ekonomicky výhodné, protože je díky větším šířkám polic potřeba méně konstrukčních prvků než u běžných regálových systémů s nižší nosností.

 • Standardní šířka buněk do 4500 mm
 • Vysoká schopnost zatížení: standardní zatížení pole do 32 700 kg, zatížení buňky do 5100 kg
 • Pozinkované provedení pro venkovní sklady
 • Volitelně se zastřešením, stěnou nebo jako kompletní regálová hala

Žádost o cenovou nabídku


Systémy plošin

Regálové plošiny OHRA mají mnohostranné využití. Buď jako dodatečná skladovací plocha, jako kompletační zóna nebo jako prodejní plocha, individuální možnosti konstrukce jsou univerzální. Samonosná konstrukce je vhodná do každé haly a lze ji individuálně přizpůsobit prostorovým podmínkám.

 • Robustní kombinace regálových systémů a mezipatra
 • Možnost dodatečného druhého nebo třetího patra
 • Standardní nosnost 350 kg/m2 na plošině mezi regály
 • Různé povrchy plošin, dle požadavku
 • Široký sortiment příslušenství jako např. osvětlení, žebříky a schůdky

Žádost o cenovou nabídku

Reference pro dřevařský a nábytkářský průmysl

Gerbrich
van Deuveren
Trend Hout
Bati Nature
erform
Gerbrich

Gerbrich

Český výrobce dveří, firma GERBRICH, vytvořila pomocí konzolových regálů od společnosti OHRA na malé ploše vysokou skladovací kapacitu pro svou výrobu. Regálový systém také umožňuje efektivní skladovací procesy díky rychlé manipulaci se zbožím a dobrému přehledu o zásobách, a tím i spolehlivé zásobování výroby potřebnými materiály, jako jsou dřevotřískové desky nebo obložení.

Na Úspěšný příběh

van Deuveren

van Deuveren

Společnosti stále častěji využívají možnost individuálního barevného provedení svých regálů. Tímto způsobem lze navázat na firemní design i uvnitř skladu nebo vizuálně oddělit různé skladovací prostory. Společnost OHRA, evropský lídr na trhu konzolových regálů, provedla pro nové sídlo společnosti „Houthandel van Deuveren“ v nizozemském Dedemsvaartu práškové lakování regálů v různých barvách RAL. Barvy jsou sladěny s fasádou tak, aby regály a budova tvořily harmonický celek, který odráží modernost a kvalitu služeb společnosti. 

Na Úspěšný příběh

Trend Hout

Trend Hout

Společnost Trendhout, nizozemský specialista na exkluzivní zahradní přístřešky, vybavila své nové logistické centrum v Hattemerbroeku regálovými systémy od společnosti OHRA. Při uspořádání systému se zaměřila na vytvoření co největší úložné kapacity na dostupném prostoru. Během pouhých dvou týdnů nainstalovala společnost OHRA objem oceli odpovídající šesti plně naloženým nákladním vozům – výsledkem je regálový systém s 390 metry konzolových regálů a úložným prostorem pro 1 422 palet. Díky tomu se společnosti Trendhout podařilo výrazně zvýšit efektivitu a časovou náročnost vychystávání objednávek; skladové zásoby jsou nyní uspořádané a přehledné a zvýšila se spolehlivost dodávek.

Na Úspěšný příběh

Bati Nature

Bati Nature

Francouzská společnost Bati-Nature zabývající se tesařskou výrobou/dřevěnými konstrukcemi/specializující se na výstavbu domů izolovaných slámou vytvořila pomocí speciálního regálového systému od společnosti OHRA nové kapacity pro skladování dřevěných materiálů i prefabrikovaných stěnových prvků. Dvě řady jednostranných konzolových regálů o délce 24 metrů zde tvoří stěny konstrukce připomínající halu. Mezi nimi zůstává zpevněný prostor široký asi 6 metrů, v němž jsou dřevěné rámy pro stěny uloženy ve svislé poloze. Stojany regálů podpírají střechu, která chrání před povětrnostními vlivy jak úložné úrovně směřující ven, které jsou tvořené konzolami, tak úložnou zónu na podlaze mezi regály. Na montáž speciálně upravené skladovací jednotky potřebovala společnost OHRA jen asi jeden a půl týdne.

 

Na Úspěšný příběh

erform

erform

Efektivnější skladování desek s vysokým leskem

Na Úspěšný příběh