Přejít na hlavní obsah

Adament

Galerie

Nespoutaná výroba

Pro zvýšení skladové kapacity a zajištění efektivnější logistiky vybavila společnost Adamet-Niemet svůj sklad se surovým materiálem konzolovými regály od společnosti OHRA. Dosavadní skladování na zemi a v několika malých regálech již neposkytovalo dostatečnou kapacitu pro rostoucí objemy tohoto velkoobchodu s kovy. Kromě toho docházelo v důsledku stále častější potřeby překládky k poškození uskladněných plechů, tyčí a profilů. S několika řadami konzolových regálů o výšce až 8 570 milimetrů se této společnosti podařilo vytvořit nové skladové kapacity, a také urychlit procesy uskladnění a vyskladnění, jakož i snížit míru poškození uskladněného choulostivého zboží.

Požadavek na zrychlení výrobních procesů
Společnost Adamet-Niemet představuje jednu z vedoucích firem s velkoobchodem se surovým materiálem z hliníku, mědi, mosazi, bronzu a speciálních měděných slitin v jižním Polsku. Skladem má společnost neustále přibližně 7 000 různých produktů. Dosavadní koncept skladování již neposkytoval dostatečnou kapacitu pro rostoucí poptávku, neustále způsoboval poškození uskladněných produktů a obecně vzato v důsledku neefektivní logistiky zpomaloval výrobní procesy.

Skladování až na 16 úrovních
Ve společnosti Adamet-Niemet se proto rozhodli, že sklad vybaví několika konzolovými regály od společnosti OHRA. Kromě vysoké nosnosti a kvality regálů od tohoto evropského lídra na trhu s konzolovými regály hovořily ve prospěch společnosti OHRA také dlouhá záruční doba a servis na místě. V průběhu několika projektových fází nainstalovala společnost OHRA několik řad jedno- a oboustranných konzolových regálů. Regály byly pro zákazníka zhotoveny na zakázku, zcela dle potřeb pro skladování daného zboží a podmínek v místě instalace. Nosnost jednotlivých konzol přitom činí 500 nebo 600 kilogramů, až na 16 skladovacích úrovních při výšce regálu 8 570 milimetrů. Konzoly tohoto flexibilního konzolového regálu OHRA jsou jednoduše přestavitelné podle aktuální potřeby a  jsou schopny se v případě nárazů vyhnout směrem nahoru a do stran. Díky tomu jsou zboží a regál chráněny před poškozením.

Zrychlení logistických procesů
S pomocí nového regálového zařízení bylo možné zrychlit procesy uskladnění a vyskladnění, a tím také výrazně zvýšit efektivitu výroby. Díky optimalizovaným logistickým procesům se také zlepšilo dodržování termínů dodávek.