Přejít na hlavní obsah

AK 1324

Galerie

cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking

AK 1324: Ušlechtilý kov rychle na dosah

Díky novým konzolovým regálům má česká firma AK 1324, velkoobchod a maloobchod s nerezovými materiály, výrazně rychlejší přístup k uskladněným nerezovým plechům. V minulosti byly balíky s plechy uskladněny nad sebou na podlaze haly, což ztěžovalo manipulaci a zabíralo hodně času. Dnes umožňují konzolové regály od společnosti OHRA přímý přístup k jednotlivým paletám, což znamená podstatně efektivnější logistiku, ale také snižuje škody na uskladněných plechách. Skladování v konzolových regálech navíc dovoluje mít kdykoli a rychle přehled o aktuálních zásobách.

Coby malo- a velkoobchodník s nerezovými předvalky je firma AK 1324 předzásobena velkým množstvím různých plechů, trubek a profilů. Konzolové regály od společnosti OHRA umožňují skladovat různé varianty plechů vždy jasně od sebe oddělené. Plechy dlouhé až tři metry jsou položeny na paletách, balíky přitom mohou vážit až 2,5 t. Díky konzolovým regálům může být dnes každý jednotlivý balík naskladněn a vyskladněn, aniž by se musely přemisťovat ostatní balíky s plechy. Tím se podařilo značně urychlit přístup k nim. Zároveň se snižují škody, které dosud neustále vznikaly při zdlouhavé manipulaci s balíky ve skladu po blocích.

Společnost OHRA nainstalovala pro sklad plechů firmy AK 1324 dvě jednostranné řady regálů o délce 36, resp. 50 metrů. Konzolové regály nabízejí při výšce stojanu 4 310 mm osm skladových úrovní. Všechny nosné prvky regálů OHRA jsou vyrobeny z plnostěnných ocelových profilů a nabízejí tak vysokou nosnost: Každá konzola unese v případě skladu firmy AK 1324 800 kg, každý stojan může být zatížen až 5,6 t. Zvláštní výhodu regálů OHRA spatřuje firma AK 1324 také v zavěšených konzolách: Ty lze kdykoli a bez použití nářadí přestavit, takže firma AK 1324 může výšku skladových úrovní flexibilně upravovat podle tloušťky balíků s plechy a podle nových požadavků.  

OHRA dodala nejen regály, které i namontovala, ale pomáhala firmě AK 1324 už od začátku s projektem. Tak se podařilo zajistit plynulý průběh projektu a použitím nových regálů dosáhnout maximální možné skladištní kapacity.

 

O firmě AK 1324:

AK 1324 s. r. o. je velko- a maloobchodník s nerezovými předvalky. Firma byla založena v roce 1997. Své sídlo má ve Studénce v České republice. Kromě nerezových plechů, trubek, tyčí a profilů nabízí firma také kovoobrábění menších a středních konstrukčních skupin, zvláště pak přířez plechů o tloušťce až 120 mm na high-tech plazmové řezačce.