Přejít na hlavní obsah

Bauking

Galerie

I se sklonem je vše v rovině

V rámci spojení dvou poboček přeorganizoval BAUKING ve své pobočce Lorup i skladování svých dřevěných produktů. V nové regálové hale značky OHRA postavené z konzolových regálů budou mít nyní zákazníci prodejce stavebnin k dispozici všechny dřevěné produkty na jednom místě. Tento regál nabízí také výrazně vyšší skladovací kapacity, takže BAUKING bude moci naskladnit větší množství různých produktů. Pro bezpečný odvod vody z regálového zařízení, je základová deska, na které hala stojí, zhotovena se sklonem 0,7 procenta v obou směrech. Sklon vykompenzoval výrobce OHRA zavěšením konzol do úzkého děrovaného rastru a použitím speciální, flexibilní střešní konstrukce.

Rozdělené skladování, omezené kapacity
Před reorganizací skladovacího prostoru byly dřevěné produkty v pobočce Lorup umístěny do několika částí pobočky, částečně do hlavní haly, částečně také do otevřené venkovní části, která nebyla chráněna proti vlivům počasí. Délka uskladněných trámů a latí byla kvůli dané situovanosti omezená, a skladovací kapacity byly téměř vyčerpané.

Více zboží na jednom místě chráněném proti vlivům počasí
Aby měli zákazníci lepší přehled a rychlejší přístup k dřevěným produktům, rozhodl se prodejce BAUKING uskladnit veškeré dřevěné produkty v pobočce na jednom místě v nové centrální regálové hale. Taková regálová hala, u které fungují regály jako nosná konstrukce pro střechu i stěny, je výrazně flexibilnější a cenově výhodnější než klasická skladovací hala. BAUKING naplánoval halu, která je postavena ze tří konzolových řad, z nichž každá má na délku přibližně 20 metrů. Konzolové regály o výšce více než 7,8 metru jsou vybaveny vždy sedmi skladovacími úrovněmi.

Flexibilní střešní konstrukce
Jednotlivé regálové řady jsou vyrovnány ve směru sklonu. Jelikož lze konzoly regálů OHRA pověsit flexibilně do děrovaného rastru, mohou regály snadno vyrovnat výškový rozdíl přibližně 14 centimetrů po celé délce regálu. Pro kompenzaci druhého sklonu v příčném směru vůči regálovým řadám ve střešní konstrukci vytvořil výrobce OHRA variabilně provedený střešní hřeben. Přitom nejsou střešní ramena regálů navzájem spojena, ale je mezi nimi mezera přibližně 10 centimetrů. Tato mezera je zakryta flexibilním hřebenovým krytem, takže vnitřek haly zůstává v suchu. Toto řešení hřebenu nejenže vyrovnává výškové rozdíly mezi jednotlivými regálovými řadami, ale také zaručuje, že se nebudou přenášet z jedné regálové řady na druhou vibrace ani pnutí, která vznikají například při uskladnění. Takto je střešní konstrukce chráněna před poškozením střešní krytiny.

Větší produktová nabídka pro zákazníky
Nová regálová hala pro dřevěné produkty umožňuje v pobočce BAUKING Lorup výrazně efektivnější logistické procesy. Zákazníci mají přístup k větší produktové nabídce; takže takto lze nyní zcela snadno uskladnit i zboží o délce až 13 metrů. Díky centrálnímu uskladnění všech dřevěných produktů v jednom systému konzolových regálů dostanou zákazníci požadované zboží velmi rychle.


O BAUKING:
Firma BAUKING GmbH je zastoupena s více než 70 specializovanými pobočkami a přibližně 50 hobbymarkety Hage v severním, východním a západním Německu. Nabídka stavebnin je zaměřena na stavební firmy a profesionální řemeslníky, ale i na domácí kutily. Firma dosáhla s téměř 4 000 zaměstnanci obratu 1,45 miliardy eur (v roce 2021).