Přejít na hlavní obsah

Forever

Galerie

pallet racking system
pallet racking system
pallet racking
cantilever racking

O více než 30 procent větší skladové kapacity

Firma Forever GmbH, výrobce transferových médií pro barevné kopírky, laserové tiskárny a jiné tiskové systémy, vybavila své sklady konzolovými a paletovými regály od společnosti OHRA. Jejich konstrukce založená na ocelových profilech válcovaných za tepla poskytuje potřebnou nosnost pro bezpečné skladování papírových rolí a kontejnerů vážících někdy až jednu tunu. Protože je navíc možné všechny rozměry regálů upravovat podle individuálních požadavků, dal se stávající prostor ve skladech velice dobře využít – firmě se tak podařilo v dosavadním skladu navýšit skladové kapacity o více než 30 procent. 

Firma Forever má se svými výrobky určenými pro digitální transferový tisk mezinárodní úspěch a je dodavatelem zákazníků ve více než 100 zemích. Adekvátně tomu bylo nutné výrazně rozšířit skladové kapacity pro papír a potřebné chemikálie. Firma nejenže kvůli tomu vybudovala novou skladištní halu, ale vyměnila také regály ve svém původním skladu. Přitom se firma Forever rozhodla pro regálové systémy od společnosti OHRA: Použitím plnostěnných ocelových profilů pro všechny nosné prvky dosahují tyto regálové systémy vysoké nosnosti, která je nezbytná k tomu, aby se v paletových regálech mohly bezpečně skladovat kontejnery těžké 1,5 tuny a papírové role vážící až 1,3 tuny. Kromě toho umožňuje konzolový regál šetrné skladování dalších papírových rolí, které jsou široké 160 cm a dosahují hmotnosti až 800 kg: Kvůli tomu jsou konzoly provedeny jako „trubky kulatého průřezu“. Komolý kužel z buku na špici konzoly se stará o to, aby bylo možné papírové role s jejich pouzdrem snadno nasunout na konzolu. V konzolovém regálu dlouhém 26,4 m a vysokém 5 m může být celkem skladováno 92 takových papírových rolí. Společnost OHRA vyrobila jak konzolové, tak i paletové regály přesně podle (prostorových) požadavků firmy Forever; firma Forever si mohla sama určit všechny rozměry. Díky tomu se podařilo maximálně využít stávající prostor a v dosavadním skladu navýšit o více než 30 procent skladové kapacity v porovnání s původním regálovým systémem.

Pro firmu Forever byla ovšem důležitým argumentem rovněž bezpečnost regálů OHRA: Právě při manipulaci s těžkými kontejnery a papírovými rolemi pomocí vysokozdvižného vozíku a elektrických paletizačních vozíků může docházet k nárazům do nosníků regálů. Ovšem za tepla válcované ocelové profily regálů OHRA jsou v takovém případě elasticky poddajné a zachovávají si i při postrčení své výhody vysoké vertikální zatížitelnosti. Protože má dnes firma Forever méně škod na regálech, profituje díky tomu i z vyšší bezpečnosti zásob.

O firmě Forever:

Firma Forever GmbH od roku 1989 vyvíjí a vyrábí transferová média pro barevné kopírky, laserové tiskárny a jiné tiskové systémy. Firma se sídlem v Heddesheimu (u Mannheimu) patří k prvním výrobcům, kteří začali nabízet vhodný transferový papír pro barevné kopírky a laserové tiskárny nové generace. Firma Forever, která je jedním z mála výrobců v tomto odvětví, nabízí kompletní řešení pro potisk všech typů různých materiálů.