Přejít na hlavní obsah

Gottlieb Müller

Galerie

cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized with roof
pallet racking system

Flexibilní skladové kapacity pro dlouhé zboží, palety a mřížové boxy

Švýcarský stavební podnik Gottlieb Müller vybavil svůj nový sklad stavebního materiálu, nářadí a nástrojů konzolovými a paletovými regály od společnosti OHRA. 16 paletových regálů v nové skladištní hale poskytuje místo pro palety a mřížové boxy. Konzolové regály instalované uvnitř i venku, částečně vybavené konzolovými spojkami a policemi, dovolují flexibilně skladovat pohromadě dlouhé zboží, palety, mřížové boxy a zboží bez pomůcek k nakládání. Nový sklad zásobuje nejen firmu Gottlieb Müller AG, ale i další tři dceřiné podniky. Nově vytvořené vysoké skladové kapacity soustředěné na jednom místě umožňují kratší trasy a hladší logistické procesy.

Nádvoří firmy Gottlieb Müller v obci Rothrist slouží od začátku roku 2018 jako operativní platforma pro projekty pozemního a inženýrského stavitelství tohoto podniku. Aby bylo možné efektivně skladovat rozmanitý sortiment stavebního materiálu, rozhodla se firma Gottlieb Müller použít dva typy regálů: skladištní hala je vybavena především 16 paletovými regály, které jsou vysoké 3,5 metru a dlouhé 8,45 metru. Každá police regálu pojme tři europalety nebo mřížové boxy vážící vždy až 1 000 kg. Další skladovací místo v hale nabízí sedm jednostranných konzolových regálů vysokých 3,64 m. Ty mají částečně konzolové spojky a police, díky nimž lze bez rušivých podpěrných sloupků skladovat kromě dlouhého zboží, jako jsou trubky nebo desky, též palety různých rozměrů. Další konzolové regály byly postaveny venku; ty chrání žárové zinkování před korozí. Tady dominuje především regálová řada dlouhá 43,5 metru, jejíž nejsvrchnější konzola je provedena formou střešních konzol: Ty nesou na každé straně mírně skloněnou stříšku hlubokou 2,7 metru. Zde uložený dřevěný materiál je tak chráněn proti přímému vlivu srážek. Konzoly všech regálů mají nosnost 1 200 kg na jedno rameno.

Celkem může být ve skladu umístěno kromě dlouhého zboží cca 2 000 palet. Gottlieb Müller již v minulosti používal regálové systémy od společnosti OHRA. Tato firma se sídlem v Kerpenu u Kolína nad Rýnem je evropským lídrem a specialistou na konzolové regály. Vedle kvality regálů – výroba plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů umožňuje vysokou nosnost a úzkou konstrukci – věří firma Gottlieb Müller i odbornému umu kvalifikovaných odborníků ze společnosti OHRA. Ti upraví každý regálový systém na přání specifickým požadavkům a podmínkám příslušného zákazníka.

O firmě Gottlieb Müller:

Firma Gottlieb Müller AG byla založena v roce 1898 a v současné době patří ke společnosti Hallwyler AG. Podnik s cca 80 zaměstnanci nabízí především realizace průmyslových a výškových staveb, provedení renovací a kanalizačních inženýrských staveb. Firma sídlí v obci Zofingen u Basileje.