Přejít na hlavní obsah

Gottlieb Müller

Flexibilní skladové kapacity pro dlouhé zboží, palety a mřížové boxy

Švýcarský stavební podnik Gottlieb Müller vybavil svůj nový sklad stavebního materiálu, nářadí a nástrojů konzolovými a paletovými regály od společnosti OHRA. 16 paletových regálů v nové skladištní hale poskytuje místo pro palety a mřížové boxy. Konzolové regály instalované uvnitř i venku, částečně vybavené konzolovými spojkami a policemi, dovolují flexibilně skladovat pohromadě dlouhé zboží, palety, mřížové boxy a zboží bez pomůcek k nakládání. Nový sklad zásobuje nejen firmu Gottlieb Müller AG, ale i další tři dceřiné podniky. Nově vytvořené vysoké skladové kapacity soustředěné na jednom místě umožňují kratší trasy a hladší logistické procesy.

Nádvoří firmy Gottlieb Müller v obci Rothrist slouží od začátku roku 2018 jako operativní platforma pro projekty pozemního a inženýrského stavitelství tohoto podniku. Aby bylo možné efektivně skladovat rozmanitý sortiment stavebního materiálu, rozhodla se firma Gottlieb Müller použít dva typy regálů: skladištní hala je vybavena především 16 paletovými regály, které jsou vysoké 3,5 metru a dlouhé 8,45 metru. Každá police regálu pojme tři europalety nebo mřížové boxy vážící vždy až 1 000 kg. Další skladovací místo v hale nabízí sedm jednostranných konzolových regálů vysokých 3,64 m. Ty mají částečně konzolové spojky a police, díky nimž lze bez rušivých podpěrných sloupků skladovat kromě dlouhého zboží, jako jsou trubky nebo desky, též palety různých rozměrů. Další konzolové regály byly postaveny venku; ty chrání žárové zinkování před korozí. Tady dominuje především regálová řada dlouhá 43,5 metru, jejíž nejsvrchnější konzola je provedena formou střešních konzol: Ty nesou na každé straně mírně skloněnou stříšku hlubokou 2,7 metru. Zde uložený dřevěný materiál je tak chráněn proti přímému vlivu srážek. Konzoly všech regálů mají nosnost 1 200 kg na jedno rameno.

Celkem může být ve skladu umístěno kromě dlouhého zboží cca 2 000 palet. Gottlieb Müller již v minulosti používal regálové systémy od společnosti OHRA. Tato firma se sídlem v Kerpenu u Kolína nad Rýnem je evropským lídrem a specialistou na konzolové regály. Vedle kvality regálů – výroba plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů umožňuje vysokou nosnost a úzkou konstrukci – věří firma Gottlieb Müller i odbornému umu kvalifikovaných odborníků ze společnosti OHRA. Ti upraví každý regálový systém na přání specifickým požadavkům a podmínkám příslušného zákazníka.

O firmě Gottlieb Müller:

Firma Gottlieb Müller AG byla založena v roce 1898 a v současné době patří ke společnosti Hallwyler AG. Podnik s cca 80 zaměstnanci nabízí především realizace průmyslových a výškových staveb, provedení renovací a kanalizačních inženýrských staveb. Firma sídlí v obci Zofingen u Basileje.


Galerie projektů

cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized with roof
pallet racking system