Přejít na hlavní obsah

Holzwerkstoffe Gfeller AG

Galerie

Dřevěné materiály Gfeller: více skladovacího místa a větší efektivnost

Konzolové regály pro obchod s dřevařskými výrobky

Švýcarská společnost Holzwerkstoffe Gfeller AG se sídlem v Landquartu rozšířila svůj sklad o konzolové regály firmy OHRA. Nabízely požadovanou flexibilitu a díky své masivní konstrukci umožnily skladovací výšku až 6,7 metrů.

Gfeller je jedním z předních obchodníků s dřevařskými výrobky v kantonu Graubünden. Podnik patřící do holdingu Woodpecker patří ve spojení se svými sesterskými firmami k největším dodavatelům pro truhlářské a tesařské provozy ve Švýcarsku. Rozšíření sortimentu a zavedení nových výrobků vyžadovalo i rozšíření stávajícího skladu. Přitom měly být zároveň optimalizovány procesy skladování tak, aby byla skladovací plocha lépe využita a mohla být prosazena větší efektivita v rámci skladovacích procesů. Podnik se proto rozhodl k rozšíření stávajícího regálového systému.

Vzhledem k tomu, že by měl sklad nabízet místo pro nejrůznější desky, masivní dřevěné desky, OSB desky, dřevotřískové desky, překližky, MFP desky a také citlivé dýhované dřevotřískové desky, byl žádoucí multifunkční regálový systém. Společnost Gfeller proto rozšířila stávající sklad o konzolové regály firmy OHRA: Podnik se sídlem v Kerpenu v Německu je evropský lídr v oblasti konzolových regálů. Všechny nosné prvky těchto regálů jsou vyrobeny z plnostěnné, za tepla válcované oceli. Stabilní konstrukce dovoluje velké výšky skladu i štíhlé provedení, a tím umožňuje vysoké využití plochy. U společnosti Gfeller byly použity opěry vysoké více než 7 metrů, s jejichž pomocí mohlo být realizováno skladování na devíti úrovních.

Další zvláštností konzolových regálů firmy OHRA je flexibilita: Neboť konzoly jsou ve stojanech zavěšeny v rastru 100 milimetrů, nejsou našroubovány ani navařeny. Konzoly tak mohou být přestavěny bez nářadí, a tím lze regály rychle přizpůsobit novým podmínkám.

Společnost Gfeller investovala do rozšíření skladu celkem asi 100 000 eur. Sedm různě dlouhých řad jedno a dvoustranných regálů dnes nabízí výrazně více skladovacího místa a umožňují efektivnější procesy ve skladu. Díky různým délkám konzol 1 850, 2 000 a 2 500 milimetrů a nosnosti až 1 000 kilogramů (popř. 850 kilogramů u ramen dlouhých 2,5 metru) mohly být regály na míru střiženy místním podmínkám a různým druhům skladovaných výrobků.

O společnosti Holzwerkstoffe Gfeller

Podniky Woodpecker Holding AG se již více než 80 let zabývají obchodováním s kvalitními dřevařskými výrobky. K nim vedle Holzwerkstoffe Gfeller AG patří pět dalších firem. Každá firma je právně samostatná, má v rámci skupiny vysokou míru nezávislosti a ve svém regionu je hluboce zakořeněna. To se také odráží v sortimentu, ve kterém jsou obsaženy výrobky, které jsou poptávány v daném regionu. Společnost Gfeller zaměstnává celkem 40 pracovníků a dosahuje obratu 27 milionů CHF.