Přejít na hlavní obsah

Investa

Galerie

Zpráva o projektu Investa

Konzolové regály se přizpůsobují měnícím se požadavkům

Polská firma Investa Sp. z.o.o., specialista na produkty z oceli, nerezi a hliníku, vybavila svůj centrální sklad, jakož i své veškeré pobočky v Polsku s konzolovými regály od fa. OHRA. Zvláště díky zavěšeným konzolím nabízí regálový systém vysokou flexibilitu a tak může být stále znovu přizpůsobován jednoduchým způsobem na měnící se podmínky rychle rostoucí firmy.

Investa, založená v roce 1987, se vyvinula k jednomu z vůdčích dodavatelů plechů a kovových výrobků v Polsku. V roce 2011 vytvořilo cirka 300 spolupracovníků firmy, náležející v současnosti již k evropské Amari-Metall skupině, obrat, blížící se svou výši ke 100 miliónům Euro. Přitom doplňují portfolio produktů rozsáhlé služby v oblasti zpracování plechů: Investa k tomu disponuje moderním strojním parkem od ohýbání, řezání laserem a vodním paprskem, až k broušení a leštění. K tomu zaokrouhlují produktovou paletu ještě tyče, profily, roury a armatury.

Aby byla vždy co nejblíže k zákazníkovi, rozšiřuje Investa v Polsku kontinuálně síť svých poboček. Ke skladování svých až 3.000 mm dlouhých a 1.500 mm širokých plechů, jakož i profilů a trubek s délkami až do 6.000 mm používá Investa konzolové a paletové regály od OHRA. Charakteristickými pro OHRA konzolové regály jsou konzolová ramena, zavěšovaná do svislých stojanů: zůstávají i při velkém zatížení flexibilní a pohyblivá a při nárazu, např. vysokozdvižným vozíkem, se vychýlí. Tak zůstane jak konzole, tak i zboží nepoškozené. Pro regálové systémy používá OHRA výhradně kvalitní, za tepla válcovanou ocel, která se při nárazech elasticky poddá a přesto si zachová svoji vysokou, vertikální zatížitelnost. Regálové stojany jsou standardně prosekávané ve 100 mm rastru a mohou tak být přizpůsobeny na potřeby skladu - k přenastavení konzolí není třeba žádné nářadí.

„To nám nabízí možnost, kdykoliv změnit výšky regálů a zvýšit tím flexibilitu skladu“, říká Dariusz Czapiewski, CEO fa. Investa. „Můžeme stávající regály doplnit dodatečnými rameny a stojany nebo přestavět jednostranně používané regály na oboustranné.“ Vedle flexibility jsou pro Investa ale důležitým důvodem k vybavení skladů s OHRA konzolovými a paletovými regály také kvalita a hospodárnost: „Díky za tepla válcované oceli jsou OHRA regálové systémy extrémně odolné proti deformacím, přitom jsou regály díky pohyblivým ramenům prakticky nezničitelné. Z pohledu servisních nákladů na samotný sklad a na vysokozdvižné vozíky nabízejí regálové systémy od OHRA nejvyšší možnou nákladovou efektivitu.“

O firmě Investa:

V Pruszcz Gdanski sídlící Investa Sp. Z.o.o. byla založena v roce 1989 a kontinuálně doplňovala produkty z oceli, nerezi a hliníku dodatečnými službami v oblasti zpracování plechů. Připojením na Amari skupinu mohla Investa dále rozšířit svoji pozici na polském trhu a patří dnes k vůdčím firmám ve své branži. Investa dodává do průmyslových podniků, středně velkým subdodavatelům a výrobním podnikům, stejně jako řemeslníkům, produkty z oceli a nerezi a výrobky z hliníku.