Přejít na hlavní obsah

J. Stocker Fensterbau AG

Galerie

mobile cantilever racking system
mobile cantilever racking system
mobile cantilever racking system
mobile cantilever racking system

Stocker Fenster: Optimální využití místa

Nové posuvné regálové zařízení od společnosti OHRA umožňuje firmě J. Stocker Fensterbau AG při potřebě jen velmi malého dodatečného místa výrazně rozšířit skladové kapacity pro hranoly. Čtyři oboustranné, na pojízdných vozících namontované konzolové regály přitom znamenají získání skladištní plochy při současné úspoře dopravních cest. Zařízení se ovládá dálkovým ovladačem například z vysokozdvižného vozíku anebo alternativně ručně přímo na pojízdných vozících.. Dálkový ovladač nabízí také speciální funkce jako polohování regálů pro ruční třídění anebo automatické uvolnění průjezdu k vratům haly po určité době bez pohybu. Kromě toho byl dálkový ovladač rozšířen tak, že jím lze ovládat i čtvera vrata haly.

Stocker vyrábí na zakázku dřevěná okna a okna ze dřeva a kovu pro všechny typy budov. Zásluhou vysoce modernizované výroby dokáže provoz rychle a flexibilně reagovat na požadavky zákazníků. Rozšíření přířezu dřeva vyžadovalo teď podstatně více kapacit pro skladování hranolů dlouhých šest metrů, které slouží jako výchozí materiál pro okna. Úkolem ovšem bylo využít na to pokud možno co nejméně místa ve stávající hale. Proto firma Stocker nainstalovala pojízdný regálový systém od společnosti OHRA: Ten má jeden konzolový regál pevně fixovaný k podlaze a čtyři oboustranné regály namontované na pojízdných vozících. Posunutím vozíků ke kompaktnímu skladištnímu bloku je pro obsluhu čtyřcestného vysokozdvižného vozíku otevřena vždy jen jedna regálová ulička – díky tomu je využití místa velmi vysoké. Čtyři pojízdné regály jsou dlouhé 6,4 m a poskytují při maximální výšce uskladnění pěti metrů místo pro skladování na pěti úrovních regálů. Každý podvozek přitom může mít nosnost více než 39 tun.

Zařízení se obsluhuje pomocí dvou dálkových ovladačů nebo ručně přímo na pojízdných vozících. Protože pojezdová dráha regálů dlouhá více než 16 metrů křižuje průjezd k sousední hale, bylo na vratech haly nainstalováno přídavné tlačítko, jímž lze otevřít příslušnou uličku regálu. Kromě toho bylo ovládání naprogramováno tak, aby regály po deseti minutách bez pohybu automaticky uvolnily průjezd k vratům. Ovládání regálového zařízení umožňuje také aktivovat celkem čtvera halová vrata – řidič vysokozdvižného vozíku tak potřebuje pouze dálkový ovladač, jímž může obsluhovat jak regály, tak i vrata. Pomocí ovladače lze také provést pojezd regálů do polohy pro třídění: Při něm je všech pět uliček mezi regály otevřeno, takže se může dřevo odebírat ručně.

Regálové zařízení uvedené do provozu v srpnu 2020 dnes nabízí jednak nezbytné navýšení skladových kapacit, ale i celkově podstatně efektivnější a pohodlnější odběr dřeva.

O firmě J. Stocker Fensterbau AG:

V roce 1981 převzal Hans Stocker truhlářství od svého otce a zakládá firmu J. Stocker Fensterbau AG. Výroba oken se stává hlavní oblastí podnikání. V roce 2013 přebírá nakonec firmu Daniel Egli. Dnes zaměstnává firma Stocker více než 25 zaměstnanců a dodává na zakázku vyráběná okna pro všechny typy budov zákazníkům v oblasti měst Baden, Luzern, Zug. Srdcem výroby je vysoce moderní zařízení Weinig-Conturex. To zpracovává dodávané dřevo plně automaticky a s maximální přesností na třech pracovních portálech ke všem požadovaným velikostem a typům profilů. Nakonec jsou spojené rámy automaticky nalakovány a namontovány k oknům prvotřídní kvality.