Přejít na hlavní obsah

Obenauf

Galerie

cantilever racking with roof
cantilever racking with roof
cantilever racking with roof
cantilever racking with roof
cantilever racking with roof

Ušetřena více než třetina pracovního času

Konstrukční dřevo dlouhé až 13 metrů už neskladuje slovinská firma Obenauf tak jako doposud na zemi, ale na konzolových regálech od společnosti OHRA vysokých až 5,7 m. Tento prodejce stavebnin specializující se na potřeby pro pokrývače a tesaře tak v porovnání s dosavadním způsobem skladování v blocích urychlil procesy naskladnění a vyskladnění o 35 procent.

Rychlé dodání

Díky velkým zásobám zboží garantuje firma Obenauf rychlé dodání, a to i menších množství, rovnou až do skladu svých zákazníků. Aby byla firma schopná i nadále zaručit tuto vysokou spolehlivost dodávek, vybudovala na pobočce Kranj nový sklad. Ten dodává materiály a prefabrikáty pokrývačům, tesařům a výrobcům montovaných domů. Při plánování byla pozornost zaměřena na dodatečné možnosti skladu pro konstrukční dřevo dlouhé až 13 metrů, protože ve firmě Obenauf roste poptávka pokrývačů a tesařů po tomto zboží. Tyto konstrukční hranoly ale i šest metrů dlouhé sendvičové desky pro střešní izolace byly dosud skladovány na zemi v blocích na sobě. To ztěžovalo přístup k jednotlivému zboží a způsobovalo neustále nějaké škody při manipulaci. Kromě toho bylo zboží venku nechráněné před povětrnostními vlivy.

Ochrana před nepřízní počasí

Cílem bylo usnadnění přístupu ke zboží a zefektivnění organizace celého procesu naskladnění a vyskladnění. Proto se firma Obenauf rozhodla vybavit venkovní sklad konzolovými regály od společnosti OHRA. Již několik let používá firma regálové systémy od tohoto lídra v oblasti konzolových regálů na evropském trhu. Pro nový venkovní sklad nainstalovala společnost OHRA dvě řady jednostranných a oboustranných regálů. Na šesti skladovacích úrovních a s variabilně zavěšenými konzolami dlouhými 1,25 metru nabízejí podstatně více místa ke skladování, než by bylo možné při skladování na zemi. Na regálových stojinách jsou namontovány střešní nosníky. Střecha o délce dva metry a sklonem šest stupňů spolehlivě chrání uskladněné zboží před nepřízní počasí.

Efektivnější procesy skladování

Společnost OHRA dodala regály do tří měsíců a nainstalovala je hned při dodání. Nové distribuční středisko tak mohlo být otevřeno včas. Díky novému skladu se podařilo firmě Obenauf omezit škody na uskladněném zboží, podstatně navýšit účinnost procesů skladování a zároveň ještě o něco zlepšit spolehlivost dodávek. „Od té doby už mnozí tesaři a pokrývači navštívili naše nové distribuční středisko a mohli si tak udělat obrázek o tom, co jsme společně se společností OHRA realizovali. Zásluhou konzolových regálů přitom mají velice pěkný přehled o rozmanitosti aktuálně uskladněného zboží,“ říká Gregor Grilc, jednatel firmy Obenauf.

O firmě Obenauf d.o.o.:

Během několika málo let se podařilo firmě Obenauf zaujmout postavení specialisty na střechy na slovinském trhu, u něhož najdou vše potřebné pokrývači, tesaři, klempíři, architekti i soukromí investoři. S obchodními kancelářemi v Lublani a Mariboru a pobočkami v Novom mestě a Kranji je firma zastoupena téměř ve všech částech Slovinska. Do nabídky firmy patří kromě stavebních materiálů předních výrobců také špičkové služby jako třeba školení zákazníků či dodávky malých množství přímo do skladu zákazníků. Obenauf je členem Spitzer Holding, přední pokrývačské firmy na rakouském trhu.