Přejít na hlavní obsah

Rosa Catene

Galerie

Konzolové regály pro tyčový materiál a pásy plechu

Větší kapacita v novém skladu

Společnost Rosa Catene, jeden z předních výrobců průmyslových řetězů, postavila nový sklad na suroviny u svého sídla v Calolziocorte, Itálie. Od firmy OHRA pocházející regálová konstrukce přitom současně slouží jako nosný prvek pro zastřešení. Toto řešení je oproti běžné halové konstrukci nejen levnější, ale také umožňuje bezproblémové rozšíření skladu v každé době.

Společnost Rosa Catene v závodě Caloziocorte vyrábí řetězy pro použití v zemědělství, průmyslu a v rámci živnostenského podnikání. Neustálý růst podniku si vyžádal stavbu nového skladu na suroviny pro pásy plechu na paletách a svazky ocelových tyčí. Zakázku k výstavbě skladu získala společnost OHRA: Jako specialista na systémy konzolových regálů se sídlem v německém Kerpenu společnost Rosa Catene přesvědčila koncepcí, ve které sloupky konzolových regálů současně slouží jako nosná konstrukce pro halu. U navržené koncepce se střešní prvky šesti regálových řad vzájemně překrývají. Tak vzniká kompletně zastřešený, modulární sklad, který může být někdy v budoucnu bezproblémově rozšířen. Navíc tato konstrukce výrazně uspoří náklady a je postavena rychleji než běžná hala.

Celý sklad je velký asi 900 metrů čtverečních a sestává z pěti řad oboustranných konzolových regálů a jedné řady jednostranných regálů o délce 30 metrů. Regálové systémy OHRA jsou vyrobeny ze stabilních, za tepla válcovaných ocelových profilů, které dovolují vysoké konstrukční výšky a velká zatížení. Robustní konstrukce navíc snižuje náklady a zkracuje dobu provádění oprav a údržby, které vznikají u běžných regálových konstrukcí vyrobených z plechových profilů v důsledku poškození při najetí apod.

Do prvních třech regálových řad se do devíti pater s dvojnásobnou hloubkou uskladní svazky tyčového materiálu o délce 6 500 milimetrů a váze 4 000 kilogramů. Konzoly regálů jsou zavěšené a lze je na milimetr přesně vyrovnat šrouby – tak je zajištěno rovnoměrné uložení skladovaného zboží. Tyto uličky jsou obsluhovány čtyřcestným vysokozdvižným vozíkem, který je veden po kolejnicích umístěných nad sloupky. Zbývající regálové řady jsou vybaveny můstky, a tak je na sedmi patrech k dispozici průběžná skladovací plocha. Zde jsou uskladněny pásy plechu na paletách o hmotnosti až 1 200 kilogramů. Tyto uličky jsou obsluhovány vysokozdvižným vozíkem.

Regálový systém se zavěšenými konzolami umožňuje vysokou flexibilitu – podle potřeby lze skladovací místa různých materiálů změnit a vyměnit.

O společnosti Rosa Catene Spa

Od roku 1924 se v italském závodě v Calolziocorte vyrábí řetězy pro průmyslové aplikace. Od roku 1995 podnik vystupuje pod jménem ROSA CATENE SPA; je stále ve vlastnictví rodiny Rosa. Vyrábí kvalitní řetězy pro různé aplikace: Pro dopravní pásy, hnací systémy, výtahy atd.