Přejít na hlavní obsah

Schneider Baucentrum

Galerie

pallet racking with roof
pallet racking with roof, galvanized
pallet racking with roof, galvanized, rack-clad building
pallet racking, cantilever racking, galvanized
pallet racking, double-sided, galvanized
rack-clad warehouse, drive-in warehouse
pallet racking with roof, galvanized
cantilever racking, pallet racking with roof, galvanized
cantilever racking with roof

Zastřešená tříproudá nakládací zóna pro profesionály

Zajet pohodlně s vozidlem přímo k požadovanému zboží a naložit – právě u neskladného a těžkého zboží jako (zahradnické) stavební materiály nebo dřevo pro použití na zahradě - usnadňuje koncept drive-in nákupu v prodejně stavebnin. Také ve specializovaném obchodě sází Schneider na tento postup. Zákazníci dostanou za každého počasí zboží, které potřebují pěkně připravené pod tříproudou zastřešenou nakládací plochou. Hala byla postavena společností OHRA jako regálová hala: Regálové sloupy přitom zároveň slouží jako nosná spodní konstrukce pro stavbu haly. To zkracuje dobu projektu a nabízí výrazné snížení nákladů. Regálová hala je doplněna o konzolové a paletové regály ve venkovním prostoru, u nichž je zboží díky integrované střeše chráněno před povětrnostními vlivy. Oba prostory jsou spojeny střechou s celkovou šířkou 13 metrů. OHRA navíc realizovala zateplenou halu, kde jsou vedle kanceláří bezpečně skladovány stavební chemikálie a podlahové krytiny.

Druhá část regálové haly
V roce 2013 vybudovala společnost OHRA již první regálovou halu na pozemku prodejny stavebnin jako halu drive-in. Aby mohlo být vyhověno zvyšujícímu se počtu zákazníků (soukromí zákazníci a zákazníci specializovaného obchodu) a mohl být skladován ještě větší sortiment zboží specializovaného obchodu pro profesionály, rozhodli se ve firmě Schneider vybudovat druhou regálovou halu obdobné konstrukce. Bezmála 43 metrů dlouhá a 21 metrů široká hala byla postavena na bázi šesti regálových řad. Jejich osm metrů vysoké stojany nesou střešní konstrukci stejně jako i vnější stěny. Zateplenou halu vybudovala OHRA jako nástavbu s použitím zateplených střešních a nástěnných prvků o tloušťce 60 mm.

Dodatečný venkovní sklad
Další zboží najde své místo ve venkovním skladu v pěti regálových řadách dlouhých 28 metrů; stejně jako v regálové hale byly i zde instalovány konzolové a paletové regály. Každá regálová řada nese střechu s přesahem jednoho metru. Mezi regálovou halou a venkovním skladem probíhá příjezdová cesta, na které je zákazníkům připravováno zboží. Cesta je schována pod střechou širokou 13 metrů, která spojuje regálovou halu a venkovní sklad.

Flexibilní skladování těžkých břemen
Regály v hale stejně jako i ve venkovním skladu se vyznačují vysokou nosností: Konzolové regály s hloubkou zakládání 1 250 mm mohou být zatíženy až 1,2 t, nosnost jedné buňky paletového regálu činí až 4,5 t. Aby bylo možné flexibilně skladovat rozmanité zboží vedené stavebním centrem Schneider, vybavila OHRA regály mřížovými rošty – tak lze v regálu na jednom místě uskladnit všechno od pytlů s cementem až po europalety.