Přejít na hlavní obsah

Schönereiter

Galerie

pallet racking, double sided, galvanized
pallet racking, galvanized
pallet racking, galvanized
cantilever racking, galvanized
cantilever racking, galvanized
cantilever racking, galvanized

Schönreiter: Hodně místa pro rozšířený sortiment

Specializovaný prodejce Stavebniny Schönreiter (Schönreiter Baustoffe) se sídlem v Essenbachu u Landshutu rozšířil svou nabídku zboží o stavební suroviny a materiály pro pozemní stavitelství a také o dřevo. K tomu potřebné skladové kapacity v interiéru i exteriéru vytvořila firma s pomocí konzolových a paletových regálů značky OHRA. Tato kombinace typů regálů umožňuje velice flexibilní skladování nejrůznějšího stavebního materiálu. Díky výšce regálů přes 7 500 mm je možné velice úsporně skladovat nové zboží.

Firma Schönreiter v uplynulých letech nepřetržitě rozšiřovala svůj sortiment. V roce 2017 zvětšila firemní areál s cílem vytvořit skladové kapacity pro nové produktové portfolio jak stavebnin pro stavební podniky, tak i dřeva a dřevěných materiálů pro tesařské firmy. Tento specializovaný prodejce již používal regálové systémy od společnosti OHRA a v minulosti se už tedy přesvědčil o kvalitě jejích výrobků, poradenských služeb a montáže a o spolehlivosti dodacích termínů. Proto firma Schönreiter vybavila regály od OHRA i svou novou skladištní plochu.

Rozhodla se přitom pro kombinaci konzolových a paletových regálů: Díky tomu lze flexibilně skladovat nejrůznější zboží. Regály byly navíc upraveny přesně podle požadavků sortimentu. Do konzolových regálů vysokých 7 510 mm tak lze na pěti skladovacích úrovních například postavit nad sebe tři palety s izolačním materiálem. Objemné zboží se zase dá díky zatížení pole 4 500 kg bez problémů skladovat na europaletách v paletových regálech.

V původním skladu bylo hodně výrobků skladováno ještě v blocích. Protože v tomto případě je nebylo možné vždy stohovat, bylo k tomu zapotřebí dost místa. Skladování metodou FIFO (First-in/First-out) představovalo navíc vždy dodatečné vysoké náklady. Díky regálovým systémům od společnosti OHRA lze nyní zboží velice úsporně uskladnit, zároveň je však k němu také vždy snadný přístup.

Při montování zařízení přesvědčila společnost OHRA navíc spolehlivou, včasnou dodávkou a montáží. Montážníci se přitom projevili jako flexibilní tým, neboť kvůli nepředvídatelným klimatickým podmínkám nebylo možné přesně stanovit termín, kdy budou nově vybetonované plochy dostatečně zatížitelné pro montáž regálů.

O firmě Stavebniny Schönreiter:

Skupina Schönreiter je rodinný podnik s více než 65letou historií specializující se na obchod a služby pro odvětví staveb a modernizací. Na pobočkách firmy v Essenbachu u Landshutu, Grafingu u Mnichova a Tachertingu pracuje přes 250 zaměstnanců. Schönreiter neprodává veškerý sortiment, ale je multispecialistou, který se zaměřuje na specializované řemeslníky, stavební firmy a podniky, které se zabývají modernizacemi nebo které jsou dodavateli staveb. Firma patří k předním specializovaným prodejcům stavebnin v Bavorsku. Schönreiter je významným společníkem Eurobaustoff, největší evropské asociace kooperujících specializovaných velko- a maloobchodů, a členem aliance BMV GmbH & Co. KG.