Přejít na hlavní obsah

Schreinerei Schmidt

Galerie

cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels
cantilever racking with roof and solar panels

Schreinerei Schmidt: o 40 % více skladových kapacit plus energie ze střechy

Udržitelnost je pro truhlářství Schreinerei Torsten Schmidt důležitá nejen u používaného materiálu ze dřeva: Pro tuto durynskou firmu vytvořila společnost OHRA konzolový regál, který nejenže nabízí více místa pro deskové materiály a masivní dřevo, ale nese též střechu s instalovaným fotovoltaickým zařízením. Truhlářské firmě se tak podařilo navýšit skladové kapacity o 40 % a zároveň získat udržitelně vyráběný proud ze střechy pro vlastní potřebu.

Truhlářství se sídlem v Pößnecku u Jeny projektuje a vyrábí převážně jednotlivé kusy z masivního dřeva nebo z prvotřídních deskových materiálů. Firma navíc odebírá požadované dřevo zpravidla od prodejců dřeva z okolí, takže hospodaří v duchu udržitelnosti a využívá krátké dopravní trasy.

Udržitelnost hrála roli i u nového regálového zařízení, jímž chtělo truhlářství vytvořit další místo pro deskové materiály a masivní dřevo: 30 metrů dlouhý konzolový regál dodaný společností OHRA nese fotovoltaické zařízení, které vyrábí obnovitelný proud pro truhlářství. Kvůli tomu opatřila společnost OHRA regál speciálními opěrnými rameny a střešními příčníky. Ty umožňují sklon střechy 30 stupňů, který je optimální pro fotovoltaické zařízení. Střecha samotná je pokryta trapézovým plechem. Celá spodní konstrukce včetně stojanů konzolového regálu byla upravena na hmotnost solárních panelů – 60 modulů váží dohromady cca 1 000 kg.

Konzolový regál samotný nabízí při výšce 3 740 mm na třech skladovacích úrovních – horní se nachází ve výšce 1 700 mm – dostatek místa pro deskové materiály a masivní dřevo potřebné v truhlářství. Plynule přestavitelné konzoly dlouhé 1 800 mm nesou vždy až 400 kg. Regál je proveden jako jednostranný. Zadní stěnu obložilo truhlářství svépomocí deskami. Díky tomu funguje regál postavený na hranici pozemku zároveň jako protihluková stěna.

Společnost OHRA realizovala tento regálový systém – i přesto, že si fotovoltaické zařízení vyžádalo speciální konstrukci – za pouhých šest měsíců od zadání zakázky až po uvedení do provozu. Už bezmála jeden rok vyrábí regál ekologický proud pro podnik. Navíc se truhlářství Schreinerei Torsten Schmidt podařilo zvýšit skladové kapacity o 40 procent. Koncept konzolového regálu přitom dovoluje rychlý a přímý přístup k uskladněnému zboží. Při uskladnění a vyskladnění tak nedochází i vzhledem k poddajným, volně zavěšeným konzolám ke škodám na dřevu.

 

O truhlářství Schreinerei Torsten Schmidt:

Portfolio truhlářství Schreinerei Torsten Schmidt se sídlem v durynském Pößnecku sahá od domovních dveří přes obklady až po okna a nábytek. Firma kombinuje moderní strojový park s řemeslným uměním. Truhlářství přitom pracuje na zakázkách i za hranicemi Durynska. K okruhu stálých zákazníků již léta patří místní architektonické kanceláře a soukromí investoři.