Přejít na hlavní obsah

Trend Hout

Galerie

Šest nákladních aut plných oceli

S novým logistickým centrem v nizozemském Hattemerbroeku dosáhla společnost Trendhout výrazně větší skladovací kapacity a vyšší efektivity logistiky. Výrobce exkluzivních zahradních přístřešků se rozhodl pro regálové systémy od společnosti OHRA. Během pouhých dvou týdnů nainstaloval specialista na těžké regály objem oceli odpovídající šesti plně naloženým nákladním vozům – výsledkem je regálový systém s 390 metry konzolových regálů a úložným prostorem pro 1 422 palet.

Vyžaduje se vyšší účinnost a kapacita
Dříve byly skladové položky – přístřešky, zahradní altány, okna a dveře až po posuvné skleněné stěny a dřevěné konstrukce – skladovány na decentralizovaných místech. Vychystávání bylo časově i pracovně náročné a skladování zabíralo poměrně velkou plochu kvůli nízké výšce předchozích regálů. Efektivita a skladovací kapacita předchozích skladů však vzhledem k pozitivnímu vývoji společnosti Trendhout dosáhla svých mezí. Společnost se proto rozhodla vybudovat nové logistické centrum v Hattemerbroeku.

Přizpůsobené uspořádání systému
Společnost Trendhout pověřila realizací regálového systému pro nové logistické centrum firmu OHRA, která je již více než 40 let jedním z lídrů evropského trhu s regály pro velké zatížení. V úzké spolupráci se společností Trendhout vyvinuli logističtí experti společnosti OHRA uspořádání, které maximalizovalo skladovací kapacitu na dostupném prostoru. Výsledkem byla kombinace konzolových a paletových regálů.

Maximální využití prostoru
Konstrukce skladu s úzkými uličkami umožňuje vysoký stupeň využití prostoru a vodicí lišty na patkách regálů usnadňují manévrování vysokozdvižných vozíků v uličkách. Díky vysoce výkonné konstrukci z plnostěnných ocelových profilů válcovaných za tepla lze plně využít i výšku místnosti: Paletové regály dosahují výšky 6 600 mm, konzolové regály 6 080 mm.

Vhodnost pro další růst
S novým regálovým systémem je nyní společnost Trendhout připravena na další růst: K dispozici je podstatně větší skladovací kapacita, výrazně se zlepšila efektivita a časová náročnost vychystávání objednávek, skladové zásoby jsou nyní uspořádané a přehledné a zvýšila se spolehlivost dodávek.