Přejít na hlavní obsah

4PLUS Bouwmaterialen B.V.

Galerie

Cantilever racking
Cantilever racking
Cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking

4PLUS: Maximální využití výšky, bezpečně a s navýšením skladových kapacit

4PLUS Bouwmaterialen B.V., nákupní organizace v nizozemském Bornu, k níž patří 59 samostatných prodejců stavebnin, více než zdvojnásobila kapacitu svého centrálního skladu použitím konzolových regálů od společnosti OHRA. Zatímco až doposud ležel stavební materiál - jako jsou dřevěné latě, trámy nebo desky pro montáže zasucha stohován v blocích na podlaze skladištní haly, lze nyní plně využít výšku haly vysoké cca 10 metrů, a to díky regálům vysokým 8 470 mm. Nejenže tím vzniklo více místa pro skladování, ale celkově se výrazně zjednodušila manipulace se stavebním materiálem, zvýšila se bezpečnost zaměstnanců skladu a minimalizovalo se poškození zboží.

Stohování v blocích vyžadovalo náročnou manipulaci, aby bylo možné se k potřebnému zboží dostat. Přeložení zboží představovalo pro zboží riziko a opakovaně docházelo k poškození stavebního materiálu. Poškozené zboží a zdlouhavá manipulace znamenaly i bezpečnostní riziko pro zaměstnance skladu. Skladování v blocích navíc dovolovalo umístit zboží jen na jedné úrovni.

Proto se organizace 4PLUS rozhodla optimalizovat koncepci skladu a nahradit stohování v blocích dvěma řadami konzolových regálů OHRA o délce 23,4 m. Regály vybavené po obou stranách konzolami dlouhými 1,2 metru nabízejí dohromady šest skladových úrovní. Nosnost každé konzoly činí 1 275 kg – otevřením „třetí dimenze“ se zvýšila kapacita skladu o více než 50 procent. Zároveň je možné nejrůznější zboží skladovat roztříděné „podle druhu“ a je tak hned umožněn přístup k požadovanému výrobku.

Organizace 4PLUS oceňovala při realizaci sestavy nejen kvalitu a nosnost za tepla válcovaných regálů, ale též flexibilitu společnosti OHRA. Tento lídr evropského trhu totiž integroval do nové sestavy i 80 „starých“ konzol, které měla dosud 4PLUS k dispozici. Kromě toho byly regály dodatečně vybaveny celkem 31 pozinkovanými rošty: Flexibilně uskladňovat v konzolových regálech tak lze i materiál uložený na paletách. Regálová sestava se obsluhuje bočním vysokozdvižným vozíkem, vodicí systém vozíku na patách regálů přitom usnadňuje manévrování v uličce mezi regály.

Celkem se podařilo organizaci 4PLUS takto optimalizovaným skladem výrazně zlepšit logistické procesy. Zásluhou této nové regálové sestavy bude moci být i v budoucnu efektivně a bezpečně zásobováno stavebním materiálem 59 přidružených podniků a jejich více než 80 poboček po celé zemi.

O organizaci 4Plus B.V.:

4Plus je sdružení 65 zapojených samostatných podniků. Ty mají dohromady po celém Nizozemsku bezmála 90 poboček. Podniky z 4Plus vedou široký sortiment stavebnin, od materiálů pro hrubé stavby, jako jsou izolanty, cihly a dřevo, až po dlaždice, kuchyně a kompletní sortiment železářského/kovového zboží a nářadí. Zásobování, automatizace a logistika jsou řízeny centrálně z nizozemského Bornu. 4Plus udržuje partnerství také s německými zásobovacími organizacemi BauVista pro stavební materiály a Holzland pro dřevěné materiály a materiály určené do interiéru. Sdružení bylo založeno v roce 1994 a od roku 2006 má centrálu v Bornu.