Přejít na hlavní obsah

Abies

Galerie

Logistice už nic nestojí v cestě

Díky změně způsobu skladování na zemi, na skladování v konzolových regálech značky OHRA, se podařilo polské dřevařské firmě Abies Polska zvýšit efektivitu v logistických procesech ve venkovním prostoru o 30 procent. Dřevěné zboží uložené v osmi regálových řadách dlouhých 26 metrů je navíc díky integrované střeše a opláštění vnějších stěn nyní chráněno před nepřízní počasí.

Zdržovaná efektivita
Firma Abies Polska je specialistou na obchodování s konstrukčním masivním (KVH) a lepeným vrstveným dřevem (BSH). Doposud ležely balíky se dřevem a jednotlivé lišty o délce až 13,5 m v sídle firmy ve městě Pszów venku za zemi. Ovšem vlhko a nečistoty dřevěné zboží neustále poškozovaly. Především však příliš malé kapacity a velká potřeba času při přístupu ke zboží brzdily efektivitu v logistických procesech a ztěžovaly třídění jednotlivých objednávek.

Regály tvořící samostatnou budovu
Firma Abies Polska se proto rozhodla nahradit skladování na zemi konzolovými regály. Společnost OHRA k tomu dodala celkem osm regálů, každý z nich vybavený šesti skladovacími úrovněmi. Nejhořejší úroveň se nachází ve výšce pěti metrů – tím lze výrazně lépe využít disponibilní plochu venkovního skladu. Regály, které nesou vždy jednu střechu po obou stranách přečnívající o 2,7 metru, jsou sestaveny tak, že se střechy překrývají. Dodatečnou ochranu zajišťuje opláštění vnějších stěn, které bylo podle zadání stavebního úřadu provedeno z vysoce kvalitních plechů. Regálová sestava tudíž tvoří samostatnou, velmi kvalitní budovu.

Flexibilní regálová konstrukce
S pomocí bočního vysokozdvižného vozíku je nyní možné mít přístup k jednotlivému zboží rychle a přímo. Ochranná mříž na patkách regálů usnadňuje manévrování mezi regály. Díky volně zavěšeným konzolám lze výšku jednotlivých skladovacích úrovní velice rychle a bez použití nářadí upravit podle různé velikosti balíků.

O 30 procent efektivnější procesy
Díky nové regálové sestavě se podařilo firmě Abies Polska zvýšit skladové kapacity na stejné ploše o 20 procent. Nákladné překládání při přístupu k jednotlivému zboží už dnes není nutné. Procesy naskladňování a vyskladňování probíhají v průměru o 30 procent rychleji. Navíc se podařilo, i díky ochraně před povětrnostními vlivy, snížit škody na skladovaném zboží o 70 procent.


O firmě Abies Polska:
Firma Abies Polska Sp. z.o.o. byla založena v roce 2015 coby odbytová pobočka rakouské společnosti Abies Austria s cílem dodávat na polský a východoevropský trh konstrukční masivní a lepené vrstvené dřevo. Firma dodává zboží velkoobchodníkům, ale i soukromým zákazníkům.
Společnost Abies Austria založená v roce 2005 patří k předním evropským výrobcům konstrukčního masivního dřeva. Je nejlépe ohodnoceným prodejcem konstrukčního masivního dřeva a sklíženého lepeného dřeva v Polsku. Zásluhou tvrdé práce máme dnes úctyhodný technický a skladovací potenciál, ale i odpovídající schopnosti a předpoklady pro poskytování služeb na té nejvyšší úrovni.