Přejít na hlavní obsah

Acerinox Deutschland GmbH

Galerie

Optimální skladovací technika pro servisní centrum ušlechtilé oceli

Rychlý přístup a zvýšený výkon při kompletaci

ACERINOX Německo GmbH v Langenfeldu, dceřinná společnost Acerinox SA - Španělsko - otevřela v červnu 2003 v průmyslové zóně "Berner Feld" v Rottweil, další servisní středisko z nerezové oceli se skladovací plochou 5500 m², která byla rychle zvýšena na současnou konečnou velikost 8500 m² zastavěné plochy.

Důvody pro stavbu nové budovy byly mimo jiné využití přímé vzdálenosti k mnoha spotřebitelům v jižním Německu a výhodná poloha u dalších zemí obsluhováných ACERINOX Německo.

V první fázi byl materiál na novém místě nejdříve skladován an podlaze a odtud vozíkem svážen k jednotlivé kompletaci. Na základě rychle rostoucí poptávce a s tím spojeným stoupajícím množstvím, se muselo začít hledat optimální řešení skladování.

Nejdůležitějšími kritérii při restrukturalizaci skladu profilů byly přímý přístup k jednotlivým profilům, skladování s co největší úsporou prostoru a možnost co nejrychleji kompletovat. Pro spolupráci v oblasti plánování a také pozdější dodávku nového skladovacího systému bylo možné oslovit specialistu a jedničku na trhu ve flexibilních konzolových regálech, firmu Ohra Regalanlagen GmbH z Kerpen. Počátkem roku 2006 se konaly první společné rozhovory mezi pracovníky z Rottweill firmy Acerinox zodpovědnými za sklad a odborným poradcem firmy Ohra..

Požadavek byl umístit do konzolových regálů více než 3500 tun ocelových profilů přibližně 1500 různých rozměrů tak, aby byl přímý přístup k požadovanému profilu kdykoliv možný. Navíc bylo třeba umístit takovýto objem na plochu sotva 1.500 m².

Řešením byl systém konzolových regálů o výšce 7,50 metru a o 14 skladovacích úrovních při nosnosti 1.200 kg na konzoli při délce 1.250 mm..

Šířka uličky 2,42 metrů byla umožněna vodícími kolejnicemi připevněnými na patách regálů a použitím čtyřcestného vozíku Hubtex, tato šířka byla jištěna ještě speciálním systémem, aby bylo zabráněno kontaktu personálu a vozíku v těchto úzkých uličkách..

V zadní části regálových uliček je vysokozdvižný vozík zastaven prostřednictvím v zemi zapuštěných transpondérů. Po zajetí do uličky se může řidič vozíku plně soustředit na svůj úkol na- a vyskladnění. Díky úzkým uličkám a vodícím lištám odpadá zcela jinak nutné řízení v uličkách.

Pro zajištění co nejrychlejšího vyhledání požadovaných položek byla stanovena pro každou položku skladovací místa opatřená artiklovým číslem. Pomocí vozíku s vestavěným fotoaparátem se porovnává při na- a vyskladnění artiklové číslo připevněné na skladovacím místě s číslem vy- nebo naskladňovaného zboží, aby se tak zabránilo chybnému naskladnění nebo odběru.

Jž v létě roku 2006 mohly být konzolové regály dodány a následně OHRA montéry profesionálně postaveny. Díky pozitivním zkušenostem se skladováním profilů se u ACERINOX mezitím rozhodli, že také v oblasti výroby drátových prstenců nechají naplánovat prostřednictvím firmy OHRA a zkonstruovat speciální efektivnější systém paletových regálů.