Přejít na hlavní obsah

Agnew Timber

Galerie

Konzolový regál pro kvalitní dřevěné profily

Efektivní skladování a komisionování

Irská rodinná firma Agnew & Co ušetřila s konzolovým regálem od fa. OHRA skladovací plochu a výrazně snížila pracovní dobu potřebnou pro komisionování. Díky zařízení s celkovou délkou 200 metrů, výškou regálů 6 metrů a jejich hloubkou 1,2 metrů, bylo umožněno systematické skladování vysoce kvalitních dřevěných profilů vyráběných firmou Agnew.

V roce 1962 založená firma se specializuje na výrobu nejrůznějších dřevěných profilů z přírodního dřeva. Vedle standardních lišt vyrábí více než 30 zaměstnanců i individuální a na míru řezané dřevěné profily.

Když došlo při požáru ke zničení dosavadní skladové budovy, využila fa. Agnew tuto příležitost k realizaci efektivního skladovacího zařízení. Nový velkosklad měl sloužit jako prostorově úsporný sklad hotových produktů a umožňovat současně i rychlé komisionování.

Zakázku na výstavbu nového regálové zařízení obdržela v Kerpen u Kolína nad Rýnem sídlící firma OHRA Regalanlagen GmbH. Tato firma je evropským vůdcem na trhu a specialista na konzolové regály. Mimo jiného vyvinula OHRA samojistící, zavěšovací konzole, které jsou dnes měřítkem pro všechny systémy konzolových regálů. Při nárazech se odkloní a zabrání i poškození skladovaného zboží.

Již tři měsíce po první poptávce instalovali specialisté z Kerpen u fa. Agnew systém konzolového regálu. Díky tomuto novému regálovému systému mohlo dojít k redukci skladové plochy a realizováno systematické skladování různých dřevěných profilů. Spoluvlastník a jednatel Andrew Agnew: „Možnost systematického skladování našeho zboží vede k výrazné úspoře pracovního času při komisionování. A současně využíváme tím uvolněné místo nyní mimo jiného pro chráněné nakládání a vykládání nákladních vozidel."