Přejít na hlavní obsah

André Celis Bouw.Punt

Galerie

Konzolový regál ve venkovním skladě

Skladování stavebnin bez omezení

Firma André Celis Bouw.Punt, jeden z největších velkoobchodníků v regionu Vlámský Brabant, Belgie, přestavěla své venkovní sklady na konzolové regály pro vysoké zatížení od firmy OHRA. Díky částečně zastřešeným regálům mohly být sníženy jak škody na uskladněném zboží, tak i výrazně zrychlen přístup na jednotlivé artikly.

Již v roce 1948 založil André Celis provoz pro obchod s uhlím, hnojivy a stavebninami. Dnes je realizován velkoobchod se stavebninami na dvou místech, Lubbeek a Wilsele. Zde se nabízejí stavebniny a stavební prvky pro řemeslníky, stavební firmy a Do-it-yourself segment.

Artikly, náchylné na povětrnostní podmínky, jako betonové prefabrikáty nebo dlaždice, byly dlouhá léta skladovány na zemi ve venkovním skladě. Avšak se zvyšujícím se obratem a rostoucím portfoliem produktů se ukázalo toto skladování jako neefektivní: Existující venkovní plocha nemohla být optimálně využívána, nepřehlednost skladu sebou přinášela enormní časové ztráty při přístupu k požadovaným artiklům a nechráněné skladování vedlo k drahým škodám na zboží.

Proto se firma rozhodla nahradit podlahový sklad konzolovým regálovým systémem firmy OHRA. Specialista na konzolové regály z Kerpenu, v blízkosti Kolína, Německo, nabízí speciální, žárově pozinkovanou variantu svého regálového systému. K tomu bylo možné vybavit regály střechou - pro Celis ideální pro skladování izolačních a dřevěných materiálů. Mimo toho se obchodník se stavebninami rozhodl pro provedení konzolového regálu pro vysoké zatížení s 1,2 metrů dlouhými konzolemi: Na čtyřech skladovacích patrech 5 metrů vysokého regálu je možné skladovat po 1.500 kilogramech. Konzolové regály jsou z větší části vybaveny pozinkovanými mřížovými rošty, takže vznikla průchozí skladovací plocha bez rušivých podpěr. Tím je možné skladovat zboží na všech patrech bez restrikcí omezujících délku a váhu. Kompletní plánování, realizaci a montáž provedli OHRA specialisté.

Se systémem konzolového regálu od OHRA může být zboží skladováno výrazně přehledněji – i pro Celis zákazníky. Zrychlil se přístup k jednotlivým artiklům a zboží vykazuje výrazně méně škod. Tak docházelo v posledních letech ke kontinuální modernizaci a rozšiřování venkovních skladů s OHRA regálovými systém, naposled objednala Celis OHRA regály i pro, v tomto roce, nově otevřené pobočky ve Wilsele a Lubbeek.