Přejít na hlavní obsah

Arabesque

Galerie

Prakticky nevyčerpatelná skladovací kapacita

Společnost Arabesque, největší prodejce stavebních materiálů a produktů pro výstavbu v Rumunsku, výrazně rozšířila své skladovací kapacity: jednak navýšením počtu regálů ve stávajících skladech uvnitř a na venkovní ploše a také výstavbou nových skladištních hal. V Bukurešti tak byla v roce 2023 rozšířena skladovací kapacita o nový sklad: V něm instalované konzolové regály značky OHRA dosahují celkové délky více než 250 metrů při výšce až 5 280 mm. Kromě toho byly využity původní regály OHRA, které  byly přebudovány, pomocí příslušenství, na nové řady regálů. Nový regálový systém vyžaduje mnohem méně místa než předchozí skladování na podlaze, takže společnost Arabesque má nyní opět dostatečnou kapacitu pro rozšíření a navýšení svého sortimentu. Díky tomu bude moci požadavky zákazníků dál spolehlivě plnit i v budoucnu.

Chyběl prostor
V předchozím skladu skladovala společnost Arabesque velké množství různých stavebních materiálů a dřevotřískových desek převážně jejich uložením na podlaze. To pochopitelně zabíralo spoustu místa. Část zboží se už skladovala v regálu OHRA, ovšem jeho kapacita již nestačila pojmout množství zboží, kterého mezitím výrazně přibývalo.

Regály navyšují skladovou kapacitu
Proto se společnost Arabesque rozhodla skladování na podlaze zrušit a vybudovat několik řad konzolových regálů značky OHRA. Regály dosahují výšky až 5 280 mm, konzoly o délce 1 200 mm mají nosnost až 850 kg. Všechny regály jsou vybaveny vodicími kolejnicemi, takže prostor potřebný pro uličky regálů je minimální, čtyřcestný zakladač ale do nich i tak může snadno vjíždět.

Prodloužení stávajících regálů
Komponenty stávajícího regálu OHRA byly navíc společně s novými svislými nástavci, šroubovými spoji a příčnými výztuhami použity k sestavení nového regálu. Vzhledem k tomu, že konstrukce regálů OHRA zůstává již řadu let neměnná, lze bez problémů rozšiřovat i staré regály a například přidávat nové skladovací úrovně.

Rychlejší, lehčí, spolehlivější
Společnost Arabesque nyní díky novým regálům vytvořila dostatečnou skladovací kapacitu, aby byla připravena na budoucí požadavky zákazníků. Díky skladování v konzolových regálech je nyní přístup ke zboží výrazně snazší, spolehlivější a rychlejší.