Přejít na hlavní obsah

Beinbrech GmbH & Co. KG

Galerie

Více místa ve skladu

Společnost Beinbrech GmbH & Co.KG, jeden z předních prodejců dřeva a stavebních materiálů na jihozápadě Německa, rozšířila své skladovací kapacity novými konzolovými regály od společnosti OHRA ve svém firemním sídle v Bad Kreuznach. Při délce skladu 60 metrů, nabízejí regály místo jak pro 16 metrů dlouhé dřevo, tak i – díky vybavení regálovou řadou s přemosťovacími rameny – pro stavební materiály na paletách.

Pro své obchodní zákazníky se Beinbrech, s provozní a skladovací plochou cca 100 000 m2 a vysoce výkonným logistickým konceptem, řadí k jednomu z nejsilnějších velkoprodejců na poli dřeva a stavebních materiálů v regionu. Aby to tak zůstalo, firma se rozhodla restrukturalizovat celý provoz: Byly rozšířeny prodejní, výstavní a skladovací plochy, optimalizován zákaznický servis, spojeny nakládací zóny a rozšířeny překládací plochy. 

Také měl být optimalizován i stávající sklad: Neslouží pouze k zásobování zákazníků, ale jsou odsud zásobovány dřevem a stavebními materiály i čtyři další pobočky. V rámci restrukturalizace se společnost Beinbrech rozhodla nahradit stávající regálová zařízení novými konzolovými regály. S výškou stojanů až 6,58 metrů jsou značně vyšší než staré regály a nabízejí tak více místa. Díky tomu lze rychle vychystávat všechny náhlé a neočekávané objednávky a zajišťovat i velké objemy. 

Už staré regálové zařízení bylo částečně z regálů OHRA. Na základě přesvědčení o poměru cena-výkon a spolehlivosti regálů měly být i nové regály dodány předním evropským výrobcem konzolových regálů. Zvláštnost regálů OHRA je v tom, že jsou všechny nosné prvky vyrobeny z plnostěnné normované stavební oceli válcované za tepla. To umožňuje vysoké skladovací výšky při velkém zatížení. Police konzolových regálů byly ve skladu Beinbrech částečně propojeny rameny a můstky, takže je možné naskladňovat i palety. 

Celkem bylo v zařízení zbudováno 440 m konzolových regálů a 970 m paletových regálů s celkovou skladovací plochou v regálech 13 400 m2. Průměrná skladovací výška činila 7 m a regály byly vedle specifického příslušenství pro obchod se stavebními materiály částečně opatřeny střechou.

O společnosti Beinbrech:

Společenství vlastníků firmy Beinbrech GmbH&Co.KG, i dnes stále ještě vedené rodinou, se od roku 1821 zabývá obchodem se dřevem a stavebními materiály. Dnes je společnost s cca 300 zaměstnanci zpracovatelem, výrobcem a poskytovatelem řešení pro profesionální a náročné koncové zákazníky. Na poli dřevěných konstrukcí a truhlářství i tesařství společnost Beinbrech zaujímá jednu z předních rolí mezi německými odbornými prodejci. Své zákazníky obsluhuje z centrály v Bad Kreuznach a čtyř dalších poboček v regionu, ale i v jihozápadním Německu, Francii a státech Beneluxu.