Přejít na hlavní obsah

Bois Du Poitou

Galerie

cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking

2 plus 2 rovná se trojnásobek skladových kapacit

Francouzský prodejce stavebních materiálů Bois Du Poitou modernizoval ve svém sídle v Soudanu svůj stávající sklad pro dřevo a panely: Firma doposud skladovala dřevěné zboží na zemi. Ale teď už k němu má přímý přístup ve dvou oboustranných a ve dvou jednostranných konzolových regálech od společnosti OHRA. Firmě Bois Du Poitou se tím podařilo podstatně lépe využít kapacity stávající budovy, výrazně zkrátit doby přístupu ke zboží a ztrojnásobit skladové kapacity.

Příliš malá kapacita, příliš vysoké náklady

Pro uskladnění hraněného dřeva, obkladů, panelů a jiného zboží ze dřeva zřídila firma Bois Du Poitou svou vlastní halu. Ale i přes plochu o rozloze 1 500 m2 už její skladové kapacity kvůli skladování na zemi nestačily. Manipulace s uskladněným zbožím byla navíc namáhavá a vyžadovala hodně času. Zároveň přitom neustále docházelo k poškozování zboží.

Rozšíření o třetí dimenzi

Proto se firma rozhodla opustit koncept skladování na zemi a skladovat zboží v konzolových regálech. OHRA kvůli tomu postavila dvě cca 40 metrů dlouhé a sedm metrů vysoké oboustranné regálové řady. Jejich konzoly dlouhé 1 200 mm s nosností každé z nich 800 kg vytvářejí sedm skladovacích úrovní a účinně tak rozšiřují skladovací prostor o třetí dimenzi. Tyto volně stojící regálové řady pak doplňují ještě dva jednostranné konzolové regály umístěné podél stěn se čtyřmi skladovacími úrovněmi.

Nový způsob skladování

Skladováním v regálech se firmě Bois Du Poitou podařilo nejen ztrojnásobit své skladové kapacity v hale, ale také výrazně zlepšit přehled o stavu zásob. Díky tomu, že je nyní zboží odebíráno rovnou bočním vysokozdvižným vozíkem a že už není třeba zboží přeskladňovat, se minimalizovaly škody na zboží. I doby potřebné k naskladňování a vyskladňování jsou teď podstatně kratší. Tím se zlepšila celková efektivita v rámci skladových procesů a zákazníci mohou být rychleji obslouženi. „Konzolové regály od společnosti OHRA pro nás znamenají nový způsob skladování – s vyšší kvantitou a lepší kvalitou,“ říká Valentin Ouvrard z firmy Bois Du Poitou.

O firmě Bois Du Poitou:

Firma Bois Du Poitou založená v roce 1987 v Soudanu nabízí jak soukromým investorům, tak i profesionálům širokou nabídku stavebních materiálů. Ta zahrnuje různé druhy dřeva – od jedlového přes dub až po exotické dřeviny – například pro potřeby truhlářů. Také izolační materiály, podlahové krytiny, dveře nebo zahradní nábytek.