Přejít na hlavní obsah

Borovi

Galerie

Rychlejší servis

Společnost Borovi Impex Nagyker, jeden z předních distributorů materiálů na bázi dřeva a obkladového dřeva na maďarském trhu, více než zdvojnásobila svou skladovací kapacitu díky konzolovým regálům od společnosti OHRA. To společnosti umožní i nadále rychle a spolehlivě zásobovat své zákazníky v době rychle rostoucích cen dřeva a všeobecného nedostatku materiálu. Konzolové regály o délce 24 metrů se sedmi úložnými úrovněmi a ochranou proti povětrnostním vlivům umožňují snadnější přístup k jednotlivým položkám ve srovnání s předchozími podlahovými úložnými prostory. Díky novému regálovému systému může nyní společnost zásobovat své zákazníky o 30 % rychleji.

Výhodná alternativa ke skladu
Ve společnosti Borovi dosud skladovali dřevo naskládané pod střechami. Skladování na zemi však zabírá mnoho místa a přístup k jednotlivým položkám vyžadoval opakované doplňování zásob, což zabíralo mnoho času. Obchodník se dřevem se proto rozhodl vytvořit novou skladovací kapacitu pomocí konzolových regálů. Aby bylo dřevo chráněno před povětrnostními vlivy, byly regály na obou stranách opatřeny střechou o hloubce 2,7 metru. Na přední strany regálů byly namontovány profily s vodicími lištami, na něž jsou uchyceny panely z práškově lakovaných trapézových plechů. Stojany regálů jsou navíc vybaveny U-profily, do kterých lze vkládat desky. Vzniklé boční stěny navíc chrání dřevo před srážkami. Tento způsob výstavby ušetřil společnosti Borovi časově náročnou a nákladnou výstavbu nového skladu. 

Pět regálů
Společnost Borovi investovala do celkem pěti konzolových regálů o výšce 7,8 metru. Každá regálová řada má sedm úložných úrovní. Nosnost každé z 1,2 metru dlouhých konzol je 800 kilogramů. Patky regálu jsou vybaveny vodicími kolejnicemi, které usnadňují manévrování čtyřcestným vysokozdvižným vozíkem v uličkách regálu. 

o 30 % rychlejší a o 40 % méně poškození
Nové regály umožnily společnosti Borovis v krátké době více než zdvojnásobit skladovací kapacitu. Skladování v konzolových regálech má oproti předchozímu způsobu skladování na podlaze značné výhody: K jednotlivým položkám lze přistupovat přímo bez nutnosti přemísťování zásob. To výrazně zvyšuje efektivitu ve skladu. Tím se také výrazně snižuje poškození zboží. Díky tomu a bezpečné ochraně před povětrnostními vlivy se poškození dřeva snížilo přibližně o 40 %.