Přejít na hlavní obsah

Corswarem NV, Belgien

Galerie

Samostatný rodinný podnik Corswarem NV vyrábí a montuje s pomocí cca 40 spolupracovníků mimo jiné štíty a okna z hliníku určené pro velké projekty. 

K výrobě rozličných produktů používá zákazník hliníkové profily o délce větší než 6 metrů. Tyto profily jsou skladovány v tzv. SCHUCO hliníkových kazetách. Každá kazeta váží od cca 1.600 kg. Přepravovány jsou čtyřcestným vysokozdvihem. 

Stávající regály, stojící u stěny haly, byl brzy plně naložené, a tak vznikla potřeba zvýšení objemu skladovací kapacity. Sklad má rozměry 9 x 23 metrů. Protože se jednotlivé profily dají kompletovat jen ručně, úkolem bylo vytvořit i přes relativně malou výšku regálů co nejvíce plochy pro skladování. Další podmínka byla ponechat stávající nástěnné regály dále v užívání. 

Společnost Corswarem kontaktovala belgického poradce OHRA, aby společně nalezli proveditelné řešení tohoto skladování. 

Na základě dialogu se zákazníkem bylo vypracováno několik možností racionálního skladování výrobků. Optimálním řešením se staly konzolové regály na pojezdovém zařízení. S tímto skladovacím systémem je možné na velmi malé ploše získat velkou skladovací kapacitu. Jednotlivé uličky mezi jednotlivými regálovými řadami byly naplánované tak, aby mohly být nástěnné regály stojící vedle zařízení ovládány zepředu. To by nebylo se staticky namontovanými regály možné. 

Z důvodu snížení nákladů byly vodící kolejnice položeny na stávající betonovou podlahu a poté následně zality betonem. Toto řešení bylo hospodárnější než frézovat současnou betonovou podlahu. 

Rozhodující pro přidělení zakázky bylo kromě profesionálního poradenství povědomí o skladovacích systémech OHRA v odvětví zpracovatelů hliníku, podobně jako řešení s vodícími kolejnicemi. Navíc nabízí OHRA oproti ostatním dodavatelům jeden motor ke každému pojezdovému zařízení. Tím je umožněna vysoká zátěž regálů, stejně jako bezproblémový plynulý chod pojezdů.