Přejít na hlavní obsah

Damar

Galerie

Konzolové a paletové regály pro uskladnění dřevotřískových a pracovních desek

Perfektně využitá skladovací plocha

K optimálnímu využití skladovací plochy vybavila polská firma Damar své sklady konzolovými a paletovými regály od firmy OHRA. Regálové systémy umožňují nejenom přehledné skladování dřevotřískových, OSB a kuchyňských pracovních desek, ale jsou i flexibilně konfigurovatelné – je možné je tak přizpůsobit měnícím se skladovacím podmínkám a současně i individuálně na měnící se situaci v budově.

Fa. Damar zásobuje ze sídla firmy v Radomi, Polsko, již déle než 20 let truhláře a stolaře s dřevotřískovými deskami, čelními nábytkovými díly a nábytkovým příslušenstvím jako jsou rukojeti a kování. K tomu je možné nechat ve vlastní truhlárně přiříznout desky podle přání zákazníků.

První investice do OHRA regálů proběhla u Damaru již před šesti lety. Přesvědčená jejich kvalitou, vybavila firma nyní i nejnovější sklad paletovými regály od specialisty na konzolové a paletové regály z Kerpenu. Budou zde skladovány 2070 x 2800 milimetrů velké dřevotřískové desky v balících do váhy až 1800 kilogramů. Při stavbě muselo být zohledněno toto specifikum: sklad byl zřízen v hale, potažené stanovým plátnem. Právě přitom se ukázala vysoká flexibilita regálových řešení od OHRA, protože k nejlepšímu možnému využití místa byly rozteče regálových sloupků přizpůsobeny přesně na rámovou konstrukci stanové plátěné haly. K tomu změnila OHRA délku podélných traverz přesně na 2950 milimetrů, takže se sloupky paletového regálu nacházejí přesně před podpěrami stanové střechy – tím je umožněno nejlepší možné využití dispoziční plochy.

Další sklad ukrývá 600 milimetrů široké pracovní desky, vážící v balících 300 až 400 kilogramů. Tento sklad je vybaven konzolovými regály od OHRA. Stejně tak čtvrtý sklad, sloužící zásobování truhlárny. Zde se skladují mimo jiného až do 1200 kilogramů těžké balíky OSB desek. Konzolové regály od OHRA přitom nabízejí vysokou flexibilitu, protože konzole jsou variabilně zavěšeny do regálových sloupků. To znamená, že Damar pracovníci mohou rychle změnit výšku regálových pater – zcela bez nářadí.

„Regálové systémy od OHRA umožňují přehledné přiřazení našich artiklů do samostatných, vlastních polí“, říká Dariusz Piasek, člen Damar představenstva. „Tak získají naši zákazníci rychle přehled o dřevotřískových a pracovních deskách, nacházejících se na skladě. K tomu zabraňují paletové a konzolové regály poškození desek při jejich manipulaci ve skladě.“