Přejít na hlavní obsah

DEG Koblenz

Galerie

Otevřená regálová hala pro skladování dřeva

Jako přední evropský velkoobchod v oblasti zastřešení poskytuje kupní družstvo "vše pro střechy, a pro jejich zákazníky" v nejlepší kvalitě a spolehlivě všechny produkty pro novo-, pře- nebo výstavbu střechy.

Kvůli vzrůstajícímu počtu produktů a zvýšenému objemu zakázek od zákazníků bylo nutné zvýšit dostupné skladovací kapacity. V Koblenzi měla být stávající otevřená plocha využita pro skladování dřeva.

Podmínkou byl zastřešený sklad s ochranou proti dešti a zároveň možností odvětrávání pro skladované dřevo. Dodatečně přibyl požadavek na přímý přístup k různým kvalitám a rozměrům zboží.

Již ve fázi plánování vyšlo najevo, že otevřená regálová hala s konzolovými regály jako nosnou konstrukcí bude nejhospodárnější řešení pro tento projekt. Byly zhotoveny, dodány a montovány regálové systémy a střešní konstrukce včetně stěn od firmy OHRA z celkem více jak 205 tuny oceli.

Oboustranné konzolové regály jsou v nejvyšším bodě 8.600 mm vysoké a poskytují na obou stranách 6 skladovacích úrovní. Při nosnosti 800 kg na konzoli může být např. v jedné regálové řadě s 33-ti stojany umístěn materiál o celkové hmotnosti 26,4 tun v jedné skladovací úrovni. Požadovaná celková plocha pro nový sklad dřeva činí cca 3.100 m². Výška hřebene střechy činí 9.750 mm. zde je třeba vzít na vědomí, že zákazníkem byla pro střešní konstrukci vybrána kombinace oceli a lepených konstrukčních hranolů. Rozpětí činí cca 21.000 mm. Prostřednictvím tohoto vlastního výkonu mohl zákazník při provedení ušetřit náklady.

Samozřejmě byla na celou ocelovou konstrukci na přání zákazníka nanesena jeho firemní barva RAL 3000. Jedna část paty konzolového regálu byla dodána v žárově pozinkovaném provedení, aby se nepřipustila ani při silném dešti koroze. Na konec následovalo provedení bočních a zadních stěn konzolového regálu v děrovaném vlnitém plechu. Díky speciálnímu rozložení děr je plech z jedné strany odolný proti větru a dešti, na druhé straně ale zůstává průhledný a prodyšný.