Přejít na hlavní obsah

Desguaces Eduardo

Galerie

cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage
cantilever racking for vehicle storage

Desguaces Eduardo: Více místa pro ojetá vozidla ve venkovním skladu

Firma Desguaces Eduardo provozující autovrakoviště výrazně rozšířila své kapacity pro skladování ojetých vozidel ve svém sídle Ibeas de Juarros v severošpanělské provincii Burgos, a to využitím konzolových regálů od společnosti OHRA. Zatímco až dosud stála vozidla ve venkovním areálu o velikosti 25 000 m2 na zemi, lze nyní díky vysoké nosnosti regálů dosahující až 2 tuny skladovat těžká osobní auta ve čtyřech úrovních. 

Konzolové regály zvětšují počet vozidel uskladněných na jeden metr čtvereční. Umožňují rovněž rychlý přístup ke všem jednotlivým karosériím, protože na rozdíl od stohování ojetých vozidel nad sebou, které je jinak u autovrakovišť často obvyklé, lze při skladování pomocí konzolových regálů osobní vozidlo kdykoli odebrat z každé úrovně. Zároveň se tím značně zvyšuje i bezpečnost práce. 

Rozhodujícími důvody, proč se firma Desguaces Eduardo rozhodla pro regálový systém od evropského lídra na trhu s konzolovými regály, byly nosnost a spolehlivost. Neboť všechny nosné prvky regálů OHRA jsou vyrobeny z plnostěnných ocelových profilů válcovaných za tepla. 5 680 mm vysoké sloupy regálů instalovaných ve firmě Desguaces Eduardo unesou na každé straně až 3 tuny, každá konzola dlouhá 1 800 mm má přitom nosnost 1 000 kg. Protože každý regál je tvořen dvěma sloupy, může být na jednu úroveň a stranu uskladněno vozidlo s maximální hmotností 2 000 kg (na nejspodnější úrovni jsou vozidla uložena přímo na nohách regálu). Plnostěnné ocelové profily – na rozdíl od regálů zhotovených z plechových profilů – přitom poskytují ochranu před klesnutím při postrčení. 

Celkem dodala společnost OHRA autovrakovišti ze severního Španělska 37 regálů. Od konce roku 2018 profituje firma Desguaces Eduardo z podstatně navýšených skladových kapacit a rychlejšího přístupu k vozidlům. 

O firmě Desguaces Eduardo:

Firma Desguaces Eduardo byla založena v roce 1984. Od roku 2004 je autorizovaným střediskem pro recyklaci a odbornou likvidaci ojetých vozidel. Recyklace ojetých vozidel probíhá podle platných předpisů o životním prostředí. Firma má sídlo v Ibeas de Juarros v provincii Burgos.