Přejít na hlavní obsah

DFH Haus

Galerie

pallet racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking with roof

Sklad pro materiál různého druhu – od nejmenšího kartonu až po prefabrikovaný konstrukční prvek

Firma DFH Haus CZ rozšířila a modernizovala pro svou výrobu nízkoenergetických dřevostaveb na pobočce v Žákavě svůj sklad, a to použitím regálových sestav od společnosti OHRA. Ve venkovním prostoru nabízejí konzolové regály o celkové délce téměř 250 metrů na pěti skladovacích úrovních místo pro balíky s dřevěným materiálem dlouhé až 13 metrů, přičemž zboží je díky integrované stříšce chráněno před nepřízní počasí. Uvnitř umožňují paletové a konzolové regály s mřížovými policemi flexibilně skladovat nejrůznější zboží – od balení se šroubky až po kompletní, prefabrikované díly pro stavbu domu. 

Firma DFH Haus CZ vyrábí zejména montované domy značky Okal – to nejsou projekty sériové výroby, ale individuálně projektované a prováděné, trvale udržitelné domy. Tomu odpovídá také obrovská potřeba skladovacího místa pro materiály určené k výrobě prefabrikovaných komponent. Aby bylo k dispozici dostatek skladových kapacit, nainstalovala firma v roce 2018 první konzolové regály ve venkovním prostoru, které díky žárovému zinkování a šikmé střeše odolají každému počasí. Regály jsou cca 6 metrů vysoké a nabízejí až pět skladovacích úrovní, přičemž každá z konzol dlouhých 1 200 mm unese zátěž až 1 t. 

V roce 2019 byly tyto regály doplněny o další řady, takže v současné době je ve venkovním prostoru k dispozici na celkové délce regálu téměř 250 metrů skladovací prostor pro dlouhé zboží. Paralelně s tím pořizuje firma DFH Haus CZ novou skladištní halu, která bude rovněž vybavena regály značky OHRA. Tady se použily jak konzolové, tak i paletové regály. Konzolové regály jsou přitom opatřeny mřížovými policemi, což pro zboží nejrůznějších rozměrů umožňuje skladovat jej průběžně bez rušivých středních podpěr. Šířky polic paletových regálů byly individuálně přizpůsobeny požadavkům firmy DFH Haus CZ. Díky stabilní konstrukci regálů značky OHRA, jejichž nosné prvky jsou všechny vyrobeny z plnostěnných ocelových profilů, dosahují regály i při šířce police 3,9 m ještě plošného zatížení 4 t. 

Technické parametry regálů byly ovšem jen jedním z důvodů, proč se firma DFH Haus CZ rozhodla pro skladové řešení od společnosti OHRA. Stejně tak důležitý byl i dlouholetý, dobrý vztah s lídrem evropského trhu pro výrobu konzolových regálů a také prodejní kancelář v České republice, která umožnila realizovat individuální poradenství přímo na místě.

O firmě DFH Haus CZ s. r. o.:

Firma DFH Haus CZ s. r. o. se sídlem v obci Žákava je dceřinou společností akciové společnosti DFH Deutsche Fertighaus Holding AG, největší firmy pro výrobu montovaných domů v Německu. Česká dceřiná společnost, která byla založena v roce 1995, se dodnes zaměřuje zejména na výrobu nízkoenergetických dřevostaveb značky OKAL pro německý trh. Značka OKAL platí s více než 89 000 postavenými domy za pionýra ve svém odvětví a je symbolem individuálního stavění od projektu až po předání na klíč. V roce 2013 byla stavba OKAL prvním rodinným domem certifikovaným společností Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e.V. (DGNB, Německá společnost pro trvale udržitelné stavění). Už o rok později získal OKAL s platinou nejvyšší stupeň certifikace DGNB.