Přejít na hlavní obsah

Dombal

Galerie

Konzolový venkovní sklad pro konstrukční dřevo

Bezpečně a chráněné proti nepřízni počasí

Rostoucí produktový sortiment a stoupající počty přístupů na skladované zboží byly pro polského obchodníka se dřevem, firmu Dombal, důvodem k modernizaci skladování jeho konstrukčního dřeva. Byly použity konzolové regály od OHRA, které umožnily svojí integrovanou střechou nejen ochranu zboží před nepříznivým počasím, nýbrž svojí stabilní konstrukcí i pro zákazníky a zaměstnance bezpečné skladování balíků se dřevem.

Dombal prodává ze svého firemního sídla ve Varšavě dřevo pro zahradní architekturu (například ploty, terasová podlahová prkna a zahradní pavilóny), konstrukční dřevo a zboží pro stavbu dětských hřišť. Dodatečně nabízí firma svým zákazníkům různé servisní práce, jako na míru řezané konstrukce, provedení montážních prací nebo individuální přířez dřevěného zboží. S tímto sortimentem se Dombal orientuje na zahradní projektanty, stejně jako na stavební firmy a privátní zákazníky. 30 pracovníků tak vytvořilo v roce 2011 obrat kolem 3,5 miliónů Euro.

Dřevo se skladuje ve venkovním skladě - rovnaná prkna a konstrukční dřevo v balících, dlouhých až 10 metrů, ostatní zboží v různorodých, menších balících. K tomu využívá Dombal konzolové regály firmy OHRA, specialisty na regálové systémy sídlícím v Kerpenu, Německo. Dombal přesvědčila zvláště stabilní konstrukce regálových sloupků z ocelových, ze tepla válcovaných profilů: Plnostěnné IPE sloupky se při nárazech elasticky prohnou a zachovávají si proti plechovým konstrukcím i v drsném skladovém provozu trvale své statické vlastnosti. Tím splňuje regálový systém nejvyšší bezpečnostní požadavky.

Přitom jsou konzole zavěšeny pohyblivě a při nárazech vozíků nebo zboží se vychýlí - tím se zabrání poškození regálů a především zboží. Ramena jsou zavěšena do 100 milimetrového rastru v regálových sloupcích a mohou být bez nářadí přenastavována. Toho využívá Dombal k častému přizpůsobování skladovacích pater na aktuální požadavky. U Dombal byly použity konzole s délkou 1200 milimetrů a nosností 800 kilogramů na rameno.

Zboží je u Dombal chráněno proti dešti, sněhu a slunci střechou, namontovanou na 7 metrů vysokých sloupcích regálového systému. Montáž střechy si provedla Dombal ve vlastní režii; OHRA k tomu provedla výpočet zatížení větrem a odpovídajícím způsobem dimenzovala konstrukci regálů. Po pouhých třech měsících - od plánování k instalaci - bylo možné uvést zařízení do provozu.