Přejít na hlavní obsah

DWF Baustoff-Fachhandel

Galerie

cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized, with roof
cantilever racking
cantilever racking galvanized, with roof

DWF Baustoff-Fachhandel: Retro ve skvělé kondici pro rozšíření skladu.

Díky rozšíření skladu na pobočce Berlin-Pankow o paletové a konzolové regály značky OHRA se firmě DWF Baustoff-Fachhandel podařilo výrazně rozšířit své stávající skladové kapacity. V nové skladištní hale byly paletové a konzolové regály vzájemně zkombinovány tak, aby se podařilo vytvořit optimální skladovací místa pro sortiment nejrůznějších stavebních materiálů pro střechy a fasády. Firma DWF přitom profitovala i z dlouhé životnosti regálů značky OHRA a z kontinuity v produktové paletě tohoto specialisty na regály se sídlem v Kerpenu: Neboť v duchu udržitelnosti a ekonomičnosti bylo možné v novém skladu znovu použít prvky z regálů, které byly instalovány ve „starém“ skladu již v roce 2010.

Nově zřízená, 12 metrů vysoká skladištní hala vznikla na ploše 1 000 m2 a nabízí další místo pro nové zboží, jako jsou fasádní panely, izolační desky a konstrukční plné dřevo. Hodně zboží uskladněného nyní pohodlně a bezpečně v regálech se dříve skladovalo venku a na podlaze. Díky paletovým regálům vysokým až 6,58 metru a konzolovým regálům vysokým cca 7 metrů se jednak podařilo rozšířit skladové kapacity, ale také výrazně zlepšit přístup ke zboží. Dohromady společnost OHRA nainstalovala čtyři regálové řady dlouhé cca 18 metrů sestávající z paletových a konzolových regálů a podél vnitřních stěn haly dva konzolové regály dlouhé 25,5 metru se šesti skladovacími úrovněmi. Další konzolové regály nabízejí v exteriéru místo pro nejméně choulostivé stavební materiály.

Nová stavba doplňuje již stávající skladištní halu, která už byla také vybavena regály od společnosti OHRA. Díky této regálové sestavy mohly být při nové výstavbě znovu použity. Neboť OHRA se stará o vysokou kontinuitu v produktové paletě – konzolové regály typu K60 používané ve firmě DWF jsou na trhu již cca 40 let a paletové regály typu P3 už přinejmenším 30 let. Proto jsou pro staré regály tak jako i v minulosti stále dostupné náhradní díly. Navíc lze stávající regály bez problémů integrovat do nových regálových sestav – například při rozšíření skladu jako ve firmě DWF anebo i při stěhování podniku. Kotvy, šrouby a jiný upevňovací materiál jsou přitom nahrazeny novými součástkami. Zavětrování, rámy, konzoly a podpěry se ale dají jednoduše zase použít. Společnost OHRA svým zákazníkům ochotně poskytne podrobné poradenství o tom, jak do regálů OHRA „vlít druhou mízu“.

 

O firmě DWF Baustoff-Fachhandel:

Firma DWF Baustoff-Fachhandel GmbH byla založena v roce 2007 v braniborském městě Rheinsberg. Již v roce 2008 vstoupila coby kooperační partner do společnosti COBA, jedné z předních obchodních kooperací v odvětví střech. V roce 2009 se společnost Rolf Dammers oHG nakonec stala oficiálním společníkem firmy DWF. Samotná firma DWF provozuje kromě pobočky v Berlíně-Pankow další pobočku v Eberswalde. Firma nabízí rozsáhlou paletu stavebních materiálů pro střechu a fasádu a specializuje se tak na zboží pro pokrývače, tesaře a klempíře. Stavebníci a majitelé domů dostanou navíc ve firmě DWF profesionální poradenství v oblasti střech a fasád.