Přejít na hlavní obsah

erform

Galerie

Posuvný konzolový regál pro nábytkářský průmysl

Efektivnější skladování desek s vysokým leskem

Firma erform, jeden z vůdčích výrobců postformovaných dílů pro nábytkářský průmysl, zmodernizovala svůj sklad s vysokým leskem povrstvovaných desek. Pro efektivnější skladování choulostivého materiálu bylo dosavadní blokové skladování nahrazeno systémem konzolových regálů firmy OHRA. Přitom jsou regály namontovány na pojízdný podvozek - to umožňuje nejvýše možné využití skladového prostoru. Navíc je tím možný přímý přístup ke každému artiklu, což výrazně redukuje komisionovací dobu.

Fa erform vyvinula výrobní postup, kterým jsou s vysokým leskem plošně povrstvovány různé nosné desky. Přitom mohou být vyráběny formáty až do 5.300 krát 1.300 milimetrů. Podnik dosud skladoval povrstvené desky určené ke komisionování v blokovém skladě. Avšak dlouhé přístupové časy při vyskladňování a nutné časté překládání desek při komisionování vedlo k tomu, že fa erform začala hledat pro skladování desek s vysokým leskem efektivnější řešení.

A našla ho u fa OHRA: V Kerpenu u Kolína nad Rýnem sídlící specialista pro konzolové regály nabízí systém, u kterého jsou regály montovány na pojízdný podvozek. Tyto posuvné regály poskytují téměř 100 procent více skladové kapacity, než obvyklé, pevně montované regály. Experti fa OHRA namontovali u fa erform systém s pěti, 9 metrů dlouhými, dvoustrannými konzolovými regály. Při výšce 4.080 milimetrů bylo realizováno sedm regálových pater. Dodatečně k těmto regálům namontovaným na pojízdných podvozcích, nabízí ještě přidaný, pevně stojící jednostranný regál, další skladovací plochu.

Fa OHRA dodala vedle regálů a pojízdných podvozků i potřebnou řídící techniku. Přes vlastní software vyvinuté fa erform je nyní možné automaticky spravovat každý artikl. Navíc převzala fa OHRA i montáž kolejnic pro pojízdné podvozky do stávající halové podlahy.

S novým skladovacím systémem mohla být výrazně navýšena kapacita skladu, a tím i zabezpečení uskladněných zásob. Nyní je možný přímý přístup na každý artikl, dřívější pracné přeskladňování odpadlo. To zkrátí nejen doby komisionování, redukuje ale i poškození skladovaného zboží. Nový sklad je dalším stavebním kamenem v logistickém konceptu fa erform a umožňuje co nejkratší a spolehlivé dodací lhůty.

O firmě erform

Firma erform Möbelsysteme + Postformingteile GmbH se sídlem v Simbachu na Innu vyrábí od roku 1984 výhradně postformované elementy a nábytkářské díly z laminovaných elementů. Hlavními produkty fa erform jsou postformované čelní nábytkové díly s velmi malými rádiusy, plošně povrstvené od super lesklé až do hlubokého matu, ohraněné s polyuretanem lepenými nebo laserovou technologií vyráběnými hranami s garancí nulových spár, na přání vrtanými, frézovanými a komisionovaně balenými. Efektivní, plně automatizované strojní vybavení s nejmodernějším zařízením pro postformování v Německu vytváří základnu pro dodávky high-tech nábytkářských subdodávek. Fa erform zaměstnává kolem 80 zaměstnanců a vytváří roční obrat 17 miliónů Euro.