Přejít na hlavní obsah

Fehr

Galerie

automatic warehouse
Automatic storage warehouse
Automatic cantilever racking system with stackercrane at a timber wholesale
Automatic storage warehouse
Automatic storage warehouse with a transfer station in front of the cantilever racking system
automatic warehouse, stacker crane
automatic warehouse, stacker crane
automatic warehouse, cantilever racking

Výstavba skladu s vysokou efektivitou

Podnik Robert Fehr se díky své firemní filozofii ekologického zpracování domácích surovin vypracoval na vedoucí pozici v regionu. Úspěch podniku si vyžádal novou budovu a s tím spojené rozšíření truhlářské dílny, dílenské provozovny a skladu. 

Příslušnou regálovou a skladovací techniku dodala společnost OHRA: Výrobce se sídlem v Kerpenu, Německo, se specializoval na regálové systémy pro obchodování se dřevem a je evropským lídrem na trhu pro konzolové regály. 

Automatický sklad o délce 40 metrů s jednou uličkou nabízí místo pro různé materiály desek pro vnitřní výstavbu a truhlářskou dílnu. Sklad se rozprostírá přes dvě podlaží, uskladnění se provádí bočně prostřednictvím druhého podlaží. Balíky desek pro technologie suché výstavby, balíky středně tvrdých vláknitých desek, dřevotřískových nebo sendvičových desek o váze až 4 tuny se skladují ve dvou jednostranných konzolových regálech, nejvyšší z devíti regálových úrovní se nachází ve výšce 7,5 metrů, maximální hloubka skladování činí 2 500 milimetrů.

K zajištění větší flexibility u výšek různých skladovacích úrovní a také k lepšímu využití prostoru, mohou být jednotlivé konzoly zavěšeny do regálových stojanů v rastru 50 milimetrů (standardně je to 100 milimetrů). Protože ramena nejsou přišroubována, lze regály rychle a bez nářadí přizpůsobit měnícím se rozměrům výrobků. Stavěcí šrouby umožňují jednoduchou nivelaci regálových úrovní. 

Individuální řešení navržené společností OHRA odpovídá požadavkům společnosti Robert Fehr a umožňuje velmi kompaktní konstrukci celé oblasti skladu. Automatická manipulace s deskami vede nejen k vysoké kapacitě skladu na dané ploše, ale také je sníženo riziko poškození regálů a skladovaného zboží. Díky tomu jsouvýrazně zrychleny procesy přijímání zboží.

Společnost Robert Fehr již 20 let sází na regálové systémy OHRA. Tak byly při nové výstavbě vedle automatického skladu vybaveny konzolovými regály OHRA i další oblasti skladu, sklad dýh nebo venkovní sklad.

O společnosti Robert Fehr:

Kořeny společnosti Robert Fehr GmbH sahají až do roku 1944, kdy Robert Fehr senior založil bednářskou dílnu. Za vedení Roberta Fehra juniora se z podniku do roku 1975 stalo truhlářství se širokou škálou výrobků, v roce 1985 byla společnost transformována na rodinnou akciovou společnost. Dnes portfolio služeb sahá od kuchyní přes venkovní a vnitřní dveře až ke kompletní výstavbě interiérů. Cílem je výroba individuální, cenově dostupné švýcarské kvality v rámci vlastní výroby. Společnost Robert Fehr v současné době zaměstnává asi 60 pracovníků