Přejít na hlavní obsah

Gaigher + Penn

Galerie

Více místa a vyšší bezpečnost - přerod v poskytovatele komplexního sortimentu

Gaigher + Penn, specializovaný prodejce stavebnin pro střechy a fasády, který má sídlo v části Mnichova zvané Münchner Norden, vyměnil dosud používané, dílem svépomocí svařené regály za profesionální regálovou sestavu od společnosti OHRA. Konzolové regály nabízejí díky své nosnosti nejen větší skladové kapacity, ale i výrazně vyšší bezpečnost pro zaměstnance. Integrovaná střešní konstrukce navíc chrání zboží před nepříznivým počasím. Díky nové regálové sestavě se firmě navíc podařilo v hale pro zásoby vytvořit místo na rozsáhlé portfolio plechů – a tím podtrhnout svůj požadavek stát se poskytovatelem komplexního sortimentu v segmentu střechy a fasády.

Starý regál s neflexibilní plechovou konstrukcí
Regálové stojany dosavadních paletových regálů byly ze skládaných plechů. Tento typ konstrukce je sice výhodný, avšak náchylný na nárazy, které se například při naskladňování a vyskladňování vysokozdvižným vozíkem přihodí velice snadno. Přitom záhy vznikají trvalá poškození na plechových stojanech, která ohrožují nosnost regálu a mohou vést k nalomení. Z důvodu vlastní konstrukce nemohla být navíc uvedena ani přesná nosnost jedné buňky, chyběly tu štítky o zatížení. Sestava proto už neodpovídala nárokům firmy Gaigher + Penn na bezpečnost práce. Krom toho se ukázalo, že dílem svépomocí svařovaná konstrukce není flexibilní pro široké spektrum zboží specializovaného prodejce, protože nedovolovala výškově přestavovat skladovací úrovně.

Plnostěnné ocelové profily zaručují trvalou stabilitu
U nové regálové sestavy od společnosti OHRA jsou všechny nosné prvky z plnostěnných ocelových profilů válcovaných za tepla. Při nárazu se jednoduše odpruží zpátky a zachovávají si trvale svou vysokou nosnost. Umožňují navíc štíhlou konstrukci, základnu pro skladování velkého objemu zboží na malé ploše. Regály nabízejí při výšce stojanů cca 6 500 mm čtyři skladovací úrovně (včetně té podlažní). Konzoly dlouhé 1 200 mm mají nosnost až 1 200 kg a jsou flexibilně zavěšené, takže je kdykoli a bez použití nářadí možné změnit výšku skladových úrovní. Konzolové regály jsou vybaveny ocelovými rošty. Bez rušivých podpěr tak lze skladovat zboží bez jakýchkoli přerušení. Firma Gaigher + Penn díky tomu může v regálech velice flexibilně skladovat latě stejně tak jako i plechy anebo různé menší zboží. Střecha s hloubkou cca 3 metry, nesená na regálových stojanech, chrání zboží před srážkami.

Více zboží na stejné ploše
Firma Gaigher + Penn instalovala celkem pět regálových řad dlouhých 18 metrů. Ty umožňují uskladnit podstatně více zboží na stejné ploše, jakou měl i starý regál. Firmě se tak podařilo vytěžit místo i ve staré hale pro zásoby: Firma Gaigher + Penn jej využila pro další regály značky OHRA k uskladnění sortimentu z plechu. Díky tomu nyní mohl tento specializovaný prodejce rozšířit svou nabídku o klempířské potřeby. ■

O firmě Gaigher + Penn:
Firma Gaigher + Penn byla založena v roce 1908. V současnosti je poskytovatelem komplexního sortimentu vysoce kvalitních výrobků v segmentu „střechy a fasády“. Rodinný podnik se sídlem v Mnichově zaměstnává aktuálně deset zaměstnanců a má obrat 5 mil. eur.