Přejít na hlavní obsah

Getzner

Galerie

cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls

Rychlý přístup k osnovám

Ještě zhruba před rokem ukládala firma Getzner Textil Weberei z Gery osnovní vály potřebné pro výrobu vysoce kvalitního damašku na oděvy na podlaze. Důsledkem bylo opětovné poškozování osnov a obtížný přístup k osnovním válům, které byly právě zapotřebí. Od konce roku 2018 je sklad pro osnovní vály vybaven konzolovými regály firmy OHRA. Až 25,2 m dlouhé regály poskytují místo pro celkem 124 osnovních válů o hmotnosti až 800 kg. Nyní je zajištěn přímý přístup k libovolnému osnovnímu válu a firma má kdykoli dobrý přehled o uskladněném zboží. I poškození osnovních válů již díky novým regálům patří minulosti.

Getzner Textil Weberei, dceřiná firma Getzner Textil AG, je velmi moderní žakárská tkalcovna, kde se vyrábí damašek vyvážený do západní Afriky na výrobu oděvů. 233 pracovníků firmy vyrábí na 240 vzduchových tryskových tkalcovských strojích několik milionů běžných metrů látky. Potřebné osnovní nitě se navíjejí na válec – vál osnovy – a čekají ve skladu na použití. Firma Getzner původně tyto osnovní vály skladovala ve sklepním podlaží pod výrobní halou, kde byly prostě položené na podlaze. To samozřejmě ztěžovalo přímý přístup k jednotlivým válům a při vynášení a opětovném ukládání docházelo stále znovu k poškození. Navíc firma neměla prakticky žádný přehled o přesném umístění jednotlivých kusů.

Proto bylo v roce 2018 rozhodnuto o přepracování koncepce skladu. Namísto na podlaze měly být osnovní vály ukládány do regálového systému firmy OHRA. OHRA je evropskou jedničkou na trhu konzolových regálů, všechny jejich nosné prvky jsou zhotoveny pouze z plných ocelových profilů. Tím je dosažena jejich vysoká nosnost a stabilita. Všechny konzolové regály jsou vyráběny individuálně podle požadavků zákazníků, přičemž rozmanité příslušenství dovoluje skladování nejrůznějšího zboží. Pro firmu Getzner vybavila OHRA 800 mm dlouhé konzoly, z nichž každá unese zatížení až 800 kg, konzolovými trubkami. Šetrným způsobem navíc zabraňují odvalení až 2,5 m dlouhých osnovních válů. 

Dosud firmy OHRA dodala a namontovala tři konzolové regály, na nichž mohou být osnovní vály uloženy ve třech úrovních. Regálové stojany o výšce 2,3 až 2,9 metrů byly přizpůsobeny výšce podzemního podlaží tak, aby prostor byl optimálně využit. Již nyní se plánuje rozšíření skladu o další konzolové regály OHRA.

O tkalcovně Getzner Textil Weberei:

Getzner Textil Weberei GmbH působí od roku 1997 ve městě Gera v Duryňsku a je dceřinou firmou Getzner Textil AG se sídlem v rakouském Bludenzu. Koncern je předním výrobcem velmi stylového afrického damašku určeného pro oděvní trh a tyto látky se vyrábí i v Geře. Getzner je známý rovněž jako jeden z hlavních výrobců módních látek, pestrých tkanin na košile a Corporate Fashion. Vyráběný sortiment doplňují technické tkaniny. Společnost zaměstnává v hlavním závodě a dceřiných společnostech 1 700 pracovníků, přičemž tkalcovna Gera má 233 zaměstnanců.