Přejít na hlavní obsah

Projektbericht Gitsche Holzhandel GmbH

Galerie

Konzolové regály pro obchod se dřevem

800 skladových míst v novém odbytovém centru

Od začátku 2012 realizuje firma Gitsche Holzhandel GmbH v rakouském Villachu veškerý příjem a expedici zboží ve velkoobchodě přes nové odbytové centrum. Tento sklad je kompletně vybaven konzolovými regály od firmy OHRA. Pro skladování řeziva a různých deskových materiálů je k dispozici kolem 800 regálových míst. Regálový systém umožňuje nejen dobré využití dispoziční plochy, ale i bezpodmínečně nutné rovné skladování deskového materiálu.

V novém odbytovém centrum od Gitsche se skladují dýhy, dřevo, dřevěné materiály a desky v rozměrech od 250 x 125 centimetrů až do 560 x 210 centimetrů. Firma vyměnila již dříve regálové systémy používané v sídle firmy za OHRA konzolové regály. Přesvědčená vysokou kvalitou regálů vyráběných z konstrukčních, za tepla válcovaných ocelí, vybavila firma obchodující se dřevem s OHRA regály i nové odbytové centrum.

Přitom musela být zohledněna jedna zvláštnost: Nový sklad byl integrován do existují haly, sloužící dříve k prodeji stavebních materiálů, jejíž sedlová střecha klesala relativně rychle dolů. Díky modulární skladbě OHRA konzolového regálu mohla být přesto k dispozici stojící výška optimálně využita: Výška regálů začíná na vnější stěně haly se 3 metry a zvyšuje se postupně ve středu haly až na regálovou výšku 6 metrů. Při maximální výšce je namontováno sedm regálových pater. Cirka 800 skladových míst obsluhují elektrické vysokozdvižné vozíky.

OHRA nedodala a nenamontovala pouze regály, nýbrž provedla pro firmu Gitsche i všechny potřebné plánovací práce. Tak vznikl sklad, který je střižen přesně na požadavky velkoobchodu se dřevem. Výsledkem je sklad, který nabízí se svými konzolovými regály dobré skladovací podmínky pro různorodé materiály a na základě dobrých podmínek ke třídění, i velmi dobrý přehled přes skladované zboží.

O firmě Gitsche

Založená v roce 2003, prezentuje se firma GITSCHE Holzhandel Ges.mbH jako ten správný partner v obchodě se dřevem v Korutanech a východním Tyrolsku, a jako takový, i jako silný a spolehlivý partner řemeslníků. Jako člen sdružení HOLZPARTNER Holz- und Holzwerkstoffkooperation, jakož i mezinárodní Holzland skupiny, nabízí firma svým zákazníkům široké odborné znalosti, nejlépe vyškolený personál, stejně jako koncentrovaný záběr v nákupu, odbytu a marketingu. Sortiment zahrnuje veškeré deskové materiály a plastové desky, dveře, parketové a plovoucí podlahy, komponenty pro konstrukční, dřevěné stavby, jakož i řezivo a dýhy. Ve zpracovatelském centru, vybaveném moderními stroji, jsou deskové materiály formátovány a olepovány podle přání zákazníků. V připojeném specializovaném obchodě se dřevem je na ploše 500 m2 prezentováno velké množství vnitřních dveří – a více než 120 druhů parketových a plovoucích podlah.