Přejít na hlavní obsah

Gooskens Hout Groep

Galerie

Paletové regály ke skladování dlouhého zboží

Více dřeva na čtverečním metru

I v dřevařském průmyslu se ve výrobních provozech ve vzrůstající míře redukují skladové zásoby. Tím stoupají u dodavatelů dřeva nároky na logistiku. Firma Gooskens Hout Groep proto vystavěla novou skladovací halu s paletovými regály od firmy OHRA. Tím je nyní možno skladovat více zboží na stejné ploše a zlepšilo se i komisionování.

Jako obchodník se dřevem prodává v holandském Hoogeloon sídlící Gooskens Hout Groep jehličnaté dřevo především v Holandsku a Belgii. V roce 1863 založený podnik zaměstnává 85 pracovníků. V sídle Hoogeloon je dřevo zákaznicky specificky připravováno a komisionováno, přičemž v nabídce je dřevo ve všech běžných velikostech a délkách.

Tamní, ještě vlastní firmou postavený venkovní sklad narazil ovšem se svými dvěma skladovacími úrovněmi na své hranice. Neboť i zákazníci od Gooskens racionalizují své procesy a minimalizují skladové zásoby. Poskytování rychlého a spolehlivého zásobování tím pádem vyžaduje odpovídající navýšení kapacit u dodavatelů. Firma Gooskens se proto rozhodla k výstavbě nového skladu. Při stavbě muselo být zohledněno následující specifikum: Sklad měl být proveden jako plástvový regál, to znamená, že dřevěné trámky a latě se "zastrkávají" po délce do 6.500 milimetrů hlubokých přihrádek. To umožňuje lepší přehled přes uskladněné druhy profilů a rychlejší ruční komisionování.

Nový sklad realizovala firma OHRA. V Kerpenu, Německo, sídlící podnik se specializoval na řešení regálových systémů pro obchod se stavebninami a dřevem. U Gooskens se použil systém paletového regálu od OHRA. K docílení požadované skladovací hloubky posadili experti od OHRA vícero rámů regálového systému za sebe a opatřili je dřevěnými podlahami. Rámy jsou vyrobeny z ocelových profilů, válcovaných za tepla, které se při kolizích elasticky poddají a i potom si ještě zachovají svoji vysokou vertikální zatížitelnost. Střecha na konstrukci chrání uskladněné dřevo před povětrnostními vlivy a udělala tak z regálového skladu samostatnou budovu. Celkem je nový sklad 6 metrů vysoký a 120 metrů dlouhý. Každá z pěti skladovacích úrovní má nosnost 2.800 kilogramů.

Díky novému skladu může nyní Gooskens nejenom skladovat více dřeva na jednom kvadrátním metru původní, výchozí plochy, nýbrž mohly být na základě kompaktního skladování redukovány i pojezdy při komisionování.

O firmě Gooskens Hout Groep

Firma Gooskens importuje jehličnaté dříví z různých evropských zemí, jakož i z Ruska. Velká část tohoto dřeva je ve vlastních výrobních zařízeních dále modifikována. Zákazníky jsou hlavně regionální obchodníci se dřevem, obchod se stavebninami, jakož i dřevozpracovatelský průmysl v Holandsku a Belgii. Firma Gooskens Hout Groep zahrnuje tři oblasti: Z Hoogeloon obdrží zákazníci individuálně sestavené dodávky. V Moerdijk, kde Gooskens skladuje jedny z největších zásob jehličnatého dřeva v Holandsku, se vyrábí velké série. Nakonec Gooskens Hout Overboord dodává ze Skandinávie přímo zákazníkům.