Přejít na hlavní obsah

Greenteam

Galerie

cantilever racking for chipboards
cantilever racking for chipboards
rails in a warehouse
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking

Velké množství pracovních desek na minimálním prostoru

Maďarský podnik Greenteam ve spolupráci se sesterskou firmou Nypan modernizoval svůj sklad s cílem vytvořit více místa pro uskladnění bohaté nabídky zboží, pomocí zařízení od společnosti OHRA, které je vybaveno konzolovými regály namontovanými na pojízdném podvozku. Systém sestávající ze sedmi regálových řad umožňuje kompaktní skladování více než 140 různých variant pracovních kuchyňských desek na deseti úrovních. Díky pojízdnému regálu může Greenteam na dostupné ploše nejenže skladovat více zboží, ale zásluhou pojízdných regálů obsluhovaných dálkovým ovladačem z vysokozdvižného vozíku k němu má také výrazně rychlejší přístup.  

Ještě před modernizací Greenteam používal pojízdné regálové zařízení pro skladování pracovních desek dlouhých až 4 100 mm. Jednalo se však o vlastní, ručně posouvané vozíky opatřené kolečky. Záměrem tedy bylo nahradit systém zařízením, které by bylo vybaveno moderní hnací a řídicí technikou. Firmy Greenteam, resp. Nypan se rozhodly po řešení od společnosti OHRA: Tato firma sídlící v německém Kerpenu zaujala již u minulých společných projektů svou flexibilitou. 

Nový sklad pro kuchyňské pracovní desky má celkem sedm regálových řad. Každá z nich je vysoká 6 600 mm a dlouhá 3 300 mm a má čtyři stojany, na nichž je flexibilně zavěšeno devět konzol. Tím se vytvořilo celkem deset skladových úrovní, přičemž ta nejspodnější leží na patách stojanu. Postranní řady jsou provedeny jako jednostranné a upevněny k podlaze, ostatní řady jsou namontovány na pojízdných podstavcích, které se pohybují po kolejnicích položených v podlaze. Pojízdné podstavce stojí společně s regály, které jsou na nich namontovány, těsně vedle sebe. Pokud je třeba vyskladnit zboží z regálu, pojízdné podstavce vyjedou a otevřou požadovanou uličku. Ovládají se z vysokozdvižného vozíku pomocí dálkového ovladače, obsluhovat je lze ale i ručně. S takovýmto systémem je umožněno maximální možné využití prostoru – ve srovnání s běžnými „pevnými“ regály lze dosáhnout navýšení kapacity skladu o téměř 100 procent. 

Kromě toho společnost OHRA navýšila jeden stávající regál stojanovými prvky dlouhými 1 040 mm a vybavila jej dodatečnými konzolami, aby se skladová kapacita ještě rozšířila.

Výsledkem nových skladových kapacit je celkově větší přehled a pořádek ve skladu. Uskladňování a vyskladňování pracovních desek se podařilo díky pojízdnému regálu značně urychlit a procesy manipulačních činností ve skladu se celkově podstatně zlepšily.

O firmě Greenteam/Nypan:

Firma Greenteam byla založena v roce 1991 pod názvem Greenteam Timber Kft. Od roku 1993 je Greenteam exkluzivním zastoupením skupiny Weinig v Maďarsku. Od roku 1994 dodává firma na trh lepidla Jowa. Dnes je její klíčovou oblastí velkoobchod lepidly Jowa a prodej dřevoobráběcích strojů firmy Weinig.

Firma Nypan byla založena v roce 1998. Od té doby prošla značným vývojem a dnes je předním prodejcem potřeb pro tesaře a příslušenství pro výrobu nábytku. Cílem firmy je zákazníkům vždy nabízet co největší výběr surových materiálů a komponent. Vzhledem k tomu je také neustále rozvíjen provoz v Szombathely – moderní stolové kotoučové pily a CNC stroje pracují ve vlastní dílně ve dvou směnách.