Přejít na hlavní obsah

Hagebau Bolay

Galerie

pallet racking warehouse
pallet rack warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse
pallet racking warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse, galvanized

Vybudování nového skladu ve velice krátké době díky metodě výstavby formou regálových hal

Hagebaucentrum Bolay se sídlem v Rutesheimu u Stuttgartu vybudovalo díky konzolovým a paletovým regálům od společnosti OHRA nové místo pro své výrobky určené pro zahradnictví a zemědělství. Realizace nového skladového prostoru formou částečně uzavřené haly vybudované metodou výstavby regálových hal, kdy regálové podpěry tu slouží zároveň jako nosné spodní konstrukce pro střechu a stěny, umožnila velice krátkou dobu výstavby. 

Dosavadní sklad na pobočce v Rutesheimu, který již byl vybaven regály od společnosti OHRA, nenabízel dostatečné kapacity pro další rozšíření sortimentu určeného pro odvětví zahradnictví a zemědělství. Proto se v Bolay rozhodli vybudovat na území nového areálu, který stojí naproti stávajícímu marketu, nový skladový prostor pro rozšíření sortimentu. Ve skladu nemělo být uloženo pouze paletové zboží o hmotnosti až 1 500 kg, ale i zboží dlouhé až 4 000 mm a komponenty pro kovové ploty. 

Kvůli uskladnění natolik různého zboží, se ve firmě Bolay rozhodli pro kombinaci paletových a konzolových regálů. Firma používá regály od společnosti OHRA již 30 let a je přesvědčena o jejich dlouhé životnosti a stabilitě. Použitím plnostěnných ocelových profilů pro všechny nosné prvky dosahují regály od OHRA vysoké nosnosti, navíc dokážou profily elasticky tlumit nárazy a trvale si zachovávají své statické vlastnosti. Tím nabízejí bezpečnou nosnou konstrukci pro střechu a stěny regálové haly vysoké 9 metrů a dlouhé 25 metrů. 

Odborníci na regály ze společnosti OHRA dodali již v počáteční fázi velmi konkrétní představu plánovaného skladu, takže se podařilo vyvarovat se chyb a nedorozumění při plánování. Využití dlouholetých partnerských vztahů se při montáži osvědčilo zejména ve chvílích, kdy prodlevy v průběhu projektu vyžadovaly vysokou flexibilitu při výstavbě regálové haly. 

O Hagebaucentrum Bolay:

V roce 1957 založili Elfriede a Werner Bolayovi v Rutesheimu logistickou firmu Bolay. Z ní se za posledních 60 let vyvinula firma hagebau bolay s pobočkami v Rutesheimu, Ditzingenu a Oberndorfu na Neckaru. Na cca 43 000 metrech čtverečních nabízí Hagebaucentrum pestrou paletu zboží od kanalizačních trubek až po žárovky, od U tvarovek až po hyacinty. Celkem zaměstnává firma téměř 250 zaměstnanců.