Přejít na hlavní obsah

Hagebau Schneider

Galerie

cantilever racking warehouse, rack-clad building
rack-clad warehouse
pallet racking warehouse, rack-clad building
cantilever racking warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse, rack-clad building
pallet racking, vertical racking
pallet racking with roof
pallet racking, cantilever racking

Cenově zajímavé řešení – regálové zařízení a halová stavba v jednom

Firma Jos. Schneider GmbH realizovala využitím paletových a konzolových regálů značky OHRA ve svém novém marketu Hagebaumarkt v bavorské obci Dorfen sklad Drive-in, z něhož si mohou zákazníci svým vozidlem vyzvednout zboží pro zahradu a ze dřeva. Firma OHRA provedla Drive-in formou regálové haly: Podpěry regálů totiž slouží zároveň i jako nosná spodní konstrukce halové stavby. To zkracuje dobu projektu a přináší značnou úsporu nákladů. 

Na velkorysé prodejní ploše pobočky otevřené na konci roku 2018 lze nabídnout kompletní sortiment skupiny Hagebau včetně zahradního centra a obchodu stavebninami. Jen samotná hala Drive-in zaujímá plochu cca 2 00 metrů čtverečních. 

Kvůli uskladnění zboží pro zahradu a ze dřeva se firma Jos. Schneider rozhodla pro kombinaci konzolových a paletových regálů dlouhých 48 metrů. Aby bylo možné v konzolových regálech nepřerušovaně skladovat nejrůznější zboží, byly všechny skladovací úrovně vybaveny mřížovými rošty. Použitím plnostěnných ocelových profilů pro všechny nosné prvky dosahují regály od OHRA vysoké nosnosti, navíc dokážou profily elasticky tlumit nárazy a trvale si zachovávají své statické vlastnosti. Tím nabízejí i bytelný základ pro střechu a stěny.

Střešní krytina regálové haly je z ocelového trapézového plechu, který firma OHRA namontovala včetně příslušenství, jako jsou průsvitné panely, střešní okapy nebo dešťové svody. Konstrukce nese navíc 750kilovoltové fotovoltaické zařízení, které nejenže vyrábí elektřinu pro vlastní potřebu, ale přebytečnou energii dodává do veřejné sítě. Ocelové trapézové plechy byly použity i na obložení stěn. Průběžné větrací mřížky v horní části stěny a větrací lamely ve spodní části zajišťují permanentní, dobré odvětrávání haly. Přijíždí se přes troje sekcionální vrata o rozměrech 6 000 x 4 000 mm, resp. 3 000 x 3 000 mm. 

Pro regálové systémy i střešní a stěnové konstrukce dodala a namontovala firma OHRA celkem 185 tun oceli. Pro celou konstrukci dodala firma OHRA navíc nezbytné ověřitelné statické výpočty.

O firmě Jos Schneider:

Firma Jos.Schneider GmbH je rodinný podnik střední velikosti, který má od roku 1896 své sídlo v obci Traunstein v Chiemgau. Dnes už je veden čtvrtou generací a v 13 marketech Hagebaumarkt a dvou specializovaných obchodech „werkers welt“ zaměstnává kolem 400 zaměstnanců. Od roku 1976 je firma společníkem ve společnosti Hagebaumarkt GmbH und Co. KG ze Soltau, která je největším poskytovatelem franšízy v tomto odvětví.